Вентильовані фасади: ремонт фасадів, вирівнювання та утеплення стін

Під час ремонту фасадів і утеплення стін існуючих будівель, які виконані з кам’яних матеріалів (бетон, цегла, панельні і блокові матеріали), найбільш практичним і економічно доцільним є монтаж вентильованих фасадів з облицюванням стін профнастилом (рис. 1). Для ремонту фасадів з утепленням стін існуючих будівель, побудованих з кам’яних матеріалів, найбільш практичним і економічно доцільним є застосування вентильованого фасаду з облицюванням з цегли.

Рис. 1. Схема монтажу навісних вентильованих фасадів для утеплення стін

Розшифровка умовних позначень для Рис. 2: 1) Кутник посилений перфорований; 2) Дюбель розпірний; 3) L-прогон; 4) Самонарізи; 5) Утеплювач; 6) Вітробар`єрна плівка; 7) Кріплення термоізоляції; 8) Стіновий профнастил.

Технологія вентильованого фасаду має ряд істотних переваг над іншими технологіями ремонту і утеплення стін, наприклад, над легким «мокрим» способом утеплення (простіше кажучи, штукатурним фасадом): – можливість здійснювати якісне утеплення стін та ремонт фасадів, які мають нерівну поверхню, при цьому нерівності стін можуть бути досить значними (20 і навіть більше сантиметрів);

Вентилируемые фасады

Вентильований фасад (фото 1). Фасад офісного будинку в Харкові по вул. Котлова після ремонту стін (нерівності стін сягали 20 см)

– всесезонність – технологія навісного вентильованого фасаду дозволяє виконувати монтажні роботи практично в будь-яку пору року без втрати якості; – варіативність архітектурних рішень завдяки існуючим варіантам по видах облицювальних матеріалів (профнастил, фасадні панелі та касетони), їхнім кольорам і фактурі поверхні, можливості комбінувати ці матеріали між собою;

1_Dnepr

Вентильований фасад (фото 2). Фасад із застосуванням фасадних панелей

– прийнятна ціна готового навісного вентильованого фасаду для замовника.

Ремонт фасаду може виконуватися з утепленням, що значно покращує теплотехнічні властивості зовнішніх стін, або без нього (залежно від вимог замовника або технічного проекту).

Вентилируемый фасад

Вентильований фасад (фото 3). Фасад із застосуванням фасадних касетонів

Ця система облицювання передбачає конструктив з таких елементів:

1. Підконструкція – опорний столик (кутник посилений перфорований) і L-профіль;

l-ugolok

Рис. 2. Опорний столик (кутник посилений перфорований)

2. Утеплювач і вітробар’єр (залежно від типу термоізоляції, що застосовується); 3. Зовнішній облицювальний матеріал (профнастил, фасадні панелі, касетони).

Фасад_3_Народний супермаркет_Киев

Вентильований фасад (фото 4). Комбінований фасад із застосуванням фасадних панелей та касетонів

Основна ідея застосування як підконструкції двох елементів (опорний столик і L-профіль) полягає в можливості вирівнювання існуючих стін в момент монтажу вентильованого фасаду. За необхідності вирівнювання перепадів на стіні 20-50 мм застосовується різнополочний опорний столик (50х80 або 100х80 – залежно від товщини утеплення стін, при цьому L-профіль застосовується розміром 50х50. В разі наявності нерівностей на фасаді більше 50 мм L-профіль також застосовується різнополочний (50х75 або 50х100).

l-progon-sechenie

Рис. 3. L-профіль

Це конструктивне рішення вже давно не є новинкою, але коли ми маємо нерівності стін більш 50 мм або перепади, виступи на фасадах, пілони і т.д. (рис. 4.), довжини полки опорного столика може не вистачити (рис. 5) і виникає питання, як вирішити цю проблему?

remont-fasadov-i-uteplenie-sten-04

Рис. 4. Виправлення нерівностей під час ремонту фасаду будівлі

remont-fasadov-i-uteplenie-sten-05

Рис. 5. Недостатнє опирання L-профілю на опорний столик при великих перепадах на стіні

Інженерний відділ компанії «Прушиньскі» відповідь на це питання знайшов вже давно. Для того, щоб вирівняти такий фасад, не знадобляться спеціальні замовні елементи або посилені опорні столики. Замість них може застосовуватися L-профіль. При цьому необхідно:

розрізати верхню полицю; відігнути її на 90°; закріпити до стіни за допомогою дюбелів; зафіксувати згин за допомогою саморіза по металу.

remont-fasadov-i-uteplenie-sten-06

Рис. 6. Рішення для вирівнювання стін за допомогою навісного вентильованого фасаду (вид зверху)

remont-fasadov-i-uteplenie-sten-07

Рис. 7. Рішення для вирівнювання стін за допомогою навісного вентильованого фасаду (вид знизу)

Тепер у нас є до чого закріпити L-профіль для кріплення облицювання фасаду.

remont-fasadov-i-uteplenie-sten-08

Рис. 8. Змонтована підконструкція для вентильованого фасаду на ділянці стіни з великим перепадом

Таким чином, можна змонтувати фасад в одній площині, вирівнявши дуже криві стіни і обійти всі виступи і западини, наявні на стінах.

Приклади об’єктів в процесі ремонту, виконаного за технологією вентильованого фасаду з вирівнюванням площини фасаду і утепленням стін:

Lubava

Вентильований фасад (фото 5). Ремонт фасаду ТРЦ Любава (Черкаси). Монтаж внутрішніх стінових касет і L-профілів по опорних столиках

Фасад_6_Дом_Харьков

Вентильований фасад (фото 6). Монтаж вентильованого фасаду житлового будинку з утепленням стін і облицюванням з фасадних панелей (м. Харків)

Приклади фото вентильованих фасадів із застосуванням профнастилу, фасадних панелей та касетонів

Вентилируемый-фасад_Метро_Николаев

Вентильований фасад гіпермаркету METRO із застосуванням профнастилу (м. Миколаїв)

0_Leroy

Вентильований фасад гіпермаркету Леруа Мерлен із застосуванням фасадних панелей (м. Київ)

Вентилируемый фасад_офисный центр_Полтава

Вентильований фасад офісного центру із застосуванням профнастилу (м. Полтава)

0_Xarkov_Tetra

Вентильований фасад спорткомплексу Tetra із застосуванням фасадних панелей (м. Харків)

Вентилируемый фасад

Вентильований фасад супермаркету «Народний» із застосуванням фасадних панелей і касетонів (м. Київ)

Купити фасадні матеріали

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете, звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі за телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua

Купити матеріали для фасаду та покрівлі Ви можете, звернувшись в департаменти і регіональні представництва компанії у всіх регіонах України.