Аксесуари до PS-панелей

Панелі для фасаду: монтаж стандартних планок

При монтажі панелей для фасаду необхідно використовувати спеціальні планки (стандартні і нестандартні аксесуари).

Для надання фасаду завершеного вигляду, при облицюванні фасаду фасадними панелями PS використовуються планки (аксесуари). Деякі планки встановлюється під час монтажу фасадних панелей PS (такі як стартова, розділювальна і тд.), А частина з них монтується після установки PS-панелей / Більш детальну інформацію по застосовуваних планок під час монтажу вентильованого фасаду із застосуванням фасадних панелей PS ви зможете знайти в «Інструкції з монтажу PS-панелей»

Товщина металу, з якого виготовляються планки для облицювання фасаду PS-панелями, найчастіше, приймається ідентичною з товщиною метала PS-панелі – 0,5 мм або 0,7 мм.

Визначення кольору застосовуваних планок залишається за архітектурним рішенням фасаду – колір може як збігатися з кольором фасадних панелей (фото 1), так і бути будь-яким іншим, для виділення того чи іншого елемента фасаду (фото 2).

aksessuary-dlya-ps-panelej (1)

Фото 1. Монтаж цокольної та розділювальної планки, які кольором збігаються з кольором PS-панелі

aksessuary-dlya-ps-panelej (2)

Фото 2. Планка віконного укосу кольору, який відрізняється від кольору PS-панелі

Аксесуари фасадів з PS-панелями бувають двох типів: стандартні і прості. Вони виробляються за спеціальним замовленням. Застосування стандартних аксесуарів надає естетичного вигляду конструкції, що монтується: поверхня фасаду має однорідний вид.

Приклад застосування верхньої планки

h

Типове рішення облаштування парапетного вузла при обшивці існуючої стіни PS- панелями горизонтально без утеплення. У цьому рішенні використовується дві парапетні планки, які заходять один в одного, утворюючи “стоячий фалец” і прокручуються додатково саморезами.

h

Типове рішення облаштування вузла примикання фасаду до покрівлі збоку(торцевий вузол).  Показано рішення для холодної будівлі.У цьому рішенні використовується торцева планка, яка закриває проміжок, що утворюється, між покрівлею і фасадом. Планка накриває хвилю(чи дві) покрівельного профнастила і заходить на фасад(PS- панель). Кріпитися планка за допомогою саморезов.

Аксесуари стандартні

Планка стартова робиться на заводі методом прокату. На планці є спеціальна канавка, в яку крутиться саморез для кріплення планки, який не заважає монтажу першої панелі. Перша панель вставляється в планку і не вимагається кріплення внизу саморезами.

h
h

Планка стартова

Планка кутова зовнішня за рахунок своєї конфігурації дозволяє змонтувати її так, що не буде видне кріплення. Панелі заводяться збоку в планку.

h
h

Кут зовнішній

Планка кутова внутрішня, також як і зовнішня, дозволяє змонтувати її без видимого кріплення. Панелі заводяться в планку з 2-х сторін, формуючи внутрішній ріг будівлі.

Кут внутрішній

Планка розділова, вона ж планка стику. Дозволяє зробити красивий стик панелей, формуючи рівну смугу між панелями. Панелі заводяться з боків в планку, при цьому, кріплення планок не видно і переріз планки повністю закритий з 2-х сторін.

Розділювальна планка (1)

Цей вид планки стику також формує рівну і акуратну смугу між панелями. Панелі підходять з боків до планки. При цьому рішенні зблизька буде видний невеликий проміжок між бічною частиною планки і переріз панелі.

Розділювальна планка (2)

Планка свесу застосовується в якості планки цокольної, над вікном і при стику панелей(вертикальний монтаж панелей), як розділова планка.

Планка звісу

Планка служить для закривання перерізу панелей збоку, наприклад, коли фасад примикає до фасаду з інших матеріалів. Ця планка закриває панелі і при цьому, кріплення залишається невидимим.

Планка реберна

Аксесуари прості

Вони робляться безпосередньо на будівництві за допомогою ручних інструментів, або за замовленням на виробництві.

Цей тип стартової планки робиться методом гнутися. Перша панель при монтажі заводиться в паз планки.

Планка стартова

Планка реброва служить для закриття панелей збоку. При використанні цієї планки ми зблизька бачитимемо невеликий проміжок між краєм панелі і самою планкою.

Планка реберна

Планка використовується над вікнами, як злив і в якості цокольної планки, в деяких випадках.

Планка звісу

Планка закриває стик між панелями. При цьому, планка кріпитися до самих панелей саморезами, які залишаються видимими.

Розділювальна планка

Планка кутова внутрішня, використовується в кутових ділянках фасадів для закривання проміжків між панелями. Планка кріпиться саморезами безпосередньо до панелей. Саморезы залишаються видимими.

Кут внутрішній

Планка кутова зовнішня, використовується для закривання проміжків між панелями і формування зовнішнього рогу будівлі. Планка кріпитися до панелей саморезами, які залишаються видимими на фасаді.

Кут зовнішній

Аксесуари віконних, дверних отворів, карнизів, антиків та фризів

Планки закривають конструкцію стіни(утеплювач, профілі, плівку.)

Верх вікна

Низ вікна

Вікно збоку (варіант 1)

Планка заводиться з одного боку на раму вікна, а з іншої – під кассетон. При цьому бічна частина планки формує шов між кассетоном . При цьому рішенні ми не бачимо бічної частини кассетона.

Вікно збоку (варіант 2)

Планка заводиться з одного боку на раму вікна, з іншої – під кассетон. При цьому рішенні шва між кассетоном і планкою немає, планка не закриває бічну частину кассетона і робить її видимою.

Вікно збоку (варіант 3)

Планка заводиться з одного боку на раму вікна, з іншої – під кассетон. При цьому рішенні шва між кассетоном і планкою немає, планка закриває бічну частину кассетона.

Вікно збоку (варіант 4)

Це рішення полягає у використанні 2-х планок. Одна заводиться на раму вікна, друга – на кассетон. При цьому, перша планка заходить в другу, що дозволяє вирівнювати нерівності коли вікно змонтоване криво.

Якщо у Вас виникли питання стосовно рішень і планок – звертайтеся в наш інженерний відділ.