Каркасне будівництво корівників

Сучасні вимоги до будівництва корівників. Організація якісної вентиляції

Підхід до будівництва корівників останнім часом зазнає докорінних змін. Ще 20 років тому корівники та телятники зводилися в Україні за принципом капітального будівництва – залізобетонний каркас, цегляні стіни, залізобетонні плити покриття. Внутрішній простір такого корівника був теплим і вологим. Корові такий клімат тільки шкодить, так як при високій температурі і великій вологості повітря:

– корови стають млявими, менше поїдають корму, відповідно удій зменшується; – худоба частіше хворіє, тому що порушується теплообмін через вологу вовни, в якій легше заводяться паразити. Схильні до захворювань дихальні шляхи і легені.

Фото 1. Коровник, построенный по современной технологии

Фото 1. Корівник, побудований за сучасною технологією

Коровам необхідний сухе прохолодне повітря, насичене киснем. Відповідно при зведенні корівників безприв’язного типу необхідно приділяти набагато більше уваги вентиляції внутрішнього простору, ніж утепленню стінового огородження.

У сучасному будівництві будівель для безприв’язного утримання худоби переважають технології вентиляції, засновані на повній або частковій відсутності «теплої» стінової огороджувальної конструкції. Замість стін використовуються так звані «штори», які монтуються вздовж фасадів. Система дозволяє в найкоротші терміни (автоматично або вручну) відкрити проріз для доступу свіжого холодного повітря всередину приміщення.

Фото 2. Современный коровник с полным отсутствием теплой стеновой ограждающей конструкции

Фото 2. Сучасний корівник з повною відсутністю теплої стінової огороджувальної конструкції

У даній технології застосовується утеплення тільки на покрівельній огороджувальній конструкції, а стіни, по суті, встановлюються «холодними». Але необхідно пам’ятати, що основні тепловтрати відбуваються через покрівлю, а в даному технологічному рішенні вона утеплюється, при цьому, її площа майже в 5 разів більше площі стін.

Влітку штори повністю скручуються і дають можливість продувати весь внутрішній простір будівлі (фото 1), що сприяє покращеному теплообміну у корови, взимку штори можуть опускатися частково.

Фото 3. Коровник. Вид стен и кровли изнутри

Фото 3. Корівник. Вид стін і покрівлі зсередини

Для організації якісної вентиляції в зимовий період, з повною заміною повітря всередині приміщення, недостатньо тільки відкритих стін. Для якісної циркуляції повітря необхідно місце відтоку повітря (так як приплив ми маємо через відкриті штори на стінах), який організовується в коньку покрівлі. Вентиляційний вихід може бути точковим (див. Фото 1), а також стрічковим – вздовж всього конька.

Природна вентиляція при такій системі ґрунтується на термічній підйомній силі (Рис. 1). Нагріте коровами внутрішнє повітря легше холодного зовнішнього повітря, який через відкриті штори, піднімаючись наверх і виходячи через отвори в коньку, створює тягу або негативний тиск усередині будівель для утримання корів.

Рис. 1. Чертеж фермы коровника.

Рис. 1. Креслення ферми корівника. Природна вентиляція внутрішнього простору будівлі безприв’язного утримання

Чим більше буде перепад між висотними відмітками карниза і конька, тим більше буде тяга, тим швидше і якісніше буде відбуватися природна вентиляція.

Детальніше про проекти, підготовлені компанією Прушиньскі, дивіться у статті «Типовий корівник. Проект і будівництво корівника».

Купити матеріали для будівництва корівника

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі за телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua

Купити матеріали для будівництва будівель для утримання худоби, інші матеріали для покрівлі та фасаду Ви можете, звернувшись в департаменти (регіональні представництва) компанії у всіх регіонах України.