Покрівельні матеріали

Як вибрати матеріали для покрівлі. Корисні поради від виробника

arad-modul-start1 (3) Металочерепиця
Фальцеві панелі
Покрівельні аксесуари
t20k-new Профнастил покрівельний

Як підійти до вибору матеріалів для покрівлі? Кілька порад від виробника металочерепиці, які будуть корисні при виборі будь-якого покрівельного матеріалу.

У багатьох забудовників виникають труднощі при виборі покрівельного матеріалу. Зазвичай будівництвом будинку ми займаємося один раз у житті, тому не маємо достатнього досвіду і знань про властивості матеріалів для покрівлі, можемо допустити помилку при їх виборі. І цю проблему кожного забудовника доводиться вирішувати самому. Цих матеріалів існує багато, всі вони різні за якістю і за ціною.

Кожного забудовника цікавить довговічність, надійність майбутньої покрівлі, безпека (до неї можна віднести екологічність, негорючість), простота і технологічність монтажу (від рівня складності залежить вартість покрівельних робіт), естетичність зовнішнього вигляду.

Фото 1. Двускатная фальцевая кровля Ретролайн

Фото 1. Двоскатна фальцева покрівля Ретролайн

До основного матеріалу потрібно придбати комплектуючі, аксесуари, елементи покрівлі. Це утеплювачі, підпокрівельні плівки (паробар’єр і супердифузійна мембрана), саморізи по металу або по дереву, ущільнювачі, вентилятори, мансардні вікна. Їхня якість безпосередньо впливатиме на якість готового даху будинку, а також термін його служби. Під кожен вид покрівельного матеріалу потрібен “свій” набір комплектуючих. Іноді вартість комплектуючих матеріалів може перевищувати вартість самого покриття. Тому такий вибір – це важливе питання, що вимагає грамотного підходу.

Як зазвичай ми вибираємо покрівельні матеріали? На що варто звернути увагу при виборі?

Фото 2. Крыша из металлочерепицы Арад Классик

Фото 2. Дах із металочерепиці Арад Класік

Спосіб 1

Довіритися продавцеві в магазині. Непоганий варіант, якщо Ви потрапили до чесного і професійного продавця, що добре розбирається в даній області, що цінує свого покупця і бажає йому допомогти. Тоді Ви дійсно отримаєте професійну консультацію по підбору, про властивості, якості продукції, умови гарантії. Але якщо Вам не дуже пощастить з продавцем, Ви можете придбати зовсім не те, що очікували, і дізнаєтеся про це тільки через кілька років …

Спосіб 2

Покластися на поради будівельника. З досвіду, покрівельники добре розбираються в якості профілювання покрівельного матеріалу (дотримання геометричних розмірів покрівельних листів), т.к. саме цей параметр важливий для них – набагато важче змонтувати проблемну металочерепицю або профнастил, ніж нормально відпрофільовану. Однак не всі покрівельники будуть вникати в інші важливі параметри матеріалів, з тієї простої причини, що вони не впливають на виконувану ними роботу. Але ж від цих параметрів залежить довговічність Вашої покрівлі. До таких параметрів відносяться клас цинкування, гарантійні умови, якість упаковки покрівельного матеріалу, якість комплектуючих, т.д. При цьому нерідко зустрічаються будівельники, які не знають елементарних правил монтажу покрівельних матеріалів, роблять помилки при монтажі, які дуже дорого потім обходяться замовникові. Перш ніж покластися на поради будівельника, якого ви хочете найняти, перевірте його компетентність, подивіться його портфоліо, сертифікати про навчання технології монтажу. Також зручно залучати для оцінки знань свого покрівельника продавця покрівельного матеріалу.

Фото 3. Крыша из металлочерепицы Арад

Фото 3. Дах із металочерепиці Арад

Спосіб 3

Переглянути рекомендації, а також відгуки про ці матеріали в інтернеті. Безумовно, це варто зробити. Особливо варто вивчити склад, характеристики матеріалів, призначення, можливість застосування цього матеріалу для конкретної конструкції покрівлі. Звертайте увагу не тільки на естетичну складову, але й на важливі технічні показники. При цьому пам’ятайте, що інформація в інтернеті не завжди об’єктивна, її варто піддавати критичній оцінці.

Найбільш правильне при виборі покрівельного матеріалу для свого будинку – поєднати всі три способи: знайти хорошого будівельника за рекомендацією, поспілкуватися з одним або декількома можливими постачальниками, а потім подивитися інформацію, фотографії в інтернеті.

 

karpatia-xata

Фото 4. Дах із металочерепиці Карпатія

Поради щодо вибору покрівлі

Далі кілька порад, які допоможуть правильно вибрати покрівлю. Звичайно, ми як виробники металевих покрівель рекомендуємо насамперед покрівлі з пофарбованого металу: металочерепиці, фальцевої покрівлі або покрівельного профнастилу. Про те, чому саме даху з пофарбованого металу з покриттям – це оптимальний вибір для всіх, хто оцінює співвідношення ціна-якість, ми розповімо в наступних статтях.

Але наші поради цілком універсальні, які будуть Вам корисні при виборі будь-якого матеріалу для даху свого будинку.

Фото 5. Крыша из металлочерепицы Крон

Фото 5. Дах із металочерепиці Крон

Прогулянка містом

Отже, почніть з прогулянки містом, а також огляду дахів будинків. Зверніть увагу не тільки на нові покрівлі, але і прослужили 10-15 років. Добре це зробити в передмісті, де будинків більше. Не пошкодуйте на це часу – ви заощадите значні гроші, з’ясувавши вже за зовнішнім виглядом дахів, придбання яких покрівельних матеріалів буде серйозною помилкою, а на які варто звернути увагу.

Фото 6. Крыша из окрашенного шифера через несколько лет «облазит» 

Фото 6. Дах з пофарбованого шиферу через кілька років «облазить»

Фото 7. Крыша из ондулина на солнце портится уже через 2-3 года

Фото 7. Дах з ондуліна на сонці псується вже через 2-3 роки

Фото 7. Крыша из ондулина на солнце портится уже через 2-3 года

Фото 8. Приклад «даху» з ондуліна – реальний термін її служби всього кілька років: ондулін «боїться» сонця, граду і морозу.

Фото 9. Пример «крыши» из цементно-песчаной черепицы — под действием солнца и мороза она растрескивается.

Фото 9. Приклад «даху» з полімерно-піщаної черепиці – під дією сонця і морозу вона розтріскується

Фото 10. Размерзание верхнего слоя натуральной черепицы

Фото 10. Розмерзання верхнього шару натуральної черепиці

Вивчення доступної інформації

Вивчіть різновиди покрівельних матеріалів, а потім зробіть вибір. Покрівельні матеріали можна розділити на металеві, керамічні, з натурального каменю, бітумні, азбестові. Як визначитися, який матеріал вибрати?

Ціни тільки покрівельних матеріалів самі по собі не дадуть Вам повної картини вартості покрівлі. Порівнюйте вартість покрівлі в повній комплектації. Наприклад, до ціни бітумної черепиці потрібно додати вартість OSB-плити, а також підкладкового матеріалу. Для металочерепиці потрібно вважати не менше 8-10% від площі покрівлі на перенахлест. Для шиферу потрібно закласти не менше 20% на бій, для натуральної керамічної черепиці – не менше 7%.

Рахуйте повну вартість покрівлі

Вартість покрівельних аксесуарів, елементів покрівлі може займати до 50 і навіть більше відсотків в повній вартості матеріалів для покрівлі. Тому не запитуйте у продавця ціну на 1м2 покрівельного покриття. Вимагайте надання ціни за весь комплект покрівлі разом з усіма комплектуючими. Тільки ця ціна буде правильною. Такий підхід дозволить уникнути ситуації, коли продавець дає низьку ціну на покрівельний матеріал, але дуже дорого продає комплектуючі.

Фото 11. Крыша из металлочерепицы Крон

Фото 11. Дах із металочерепиці Крон

Найкраще порівнювати ціну повного комплекту матеріалів на свій дах, звертаючи увагу на відповідність між собою специфікацій від різних продавців. Порівнюючи різні пропозиції, часто помічаєш, що в них різні за якістю і ціною аксесуари, елементи покрівлі, наприклад, дешевий гідробар’єр, але недешева супердифузійна мембрана. Часто продавці, покрівельники в розрахунках «забувають» ті чи інші матеріали, а також види робіт.

Не забудьте до вартості кожної покрівлі додати вартість монтажу, адже для різних матеріалів вартість монтажу буде відрізнятися. Після цього проводите порівняння.

Фото 12. Крыша из профнастила

Фото 12. Дах із профнастилу

Читайте текст гарантії

Перевіряючи довговічність металочерепиці або профнастилу, звертайтеся до тексту гарантії. Обов’язково вимагайте оригінал гарантії, який видадуть Вам на руки після покупки. Не полінуйтеся елементарно прочитати її уважно. Звертайте увагу на фрази типу “гарантія не може бути передана третім особам” (тому ви є те саме третя особа), “гарантія на наскрізну корозію”, “гарантія на не протікання” та інші подібні фрази. Також уважно читайте додаткові умови гарантії і список документів для пред’явлення рекламації. Якщо у вас не буде якого-небудь обов’язкового документа – це привід для відмови у гарантії. Чим простіше і зрозуміліше складена гарантія – тим краще для Вас. Адже діяти постачальник буде так, як написано в гарантії, а не як розповідається на словах. І хто знає, років через кілька гарантія може виявитися важливим документом!

Докладніше про те, як вибрати металочерепицю, про що слід говорити з постачальником покрівельних аксесуарів, ми розповіли в статті «Як вибрати металочерепицю». Не економте на аксесуарах, елементах для покрівлі і на якості монтажу. Від одного і від іншого залежить термін експлуатації покрівлі. Згадайте, скільки покрівель з розпатланим краями дешевої плівки Ви бачили, якщо уважно дивилися на чужі даху. Дахове покриття – це ще не вся покрівельна система, але від нього безпосередньо залежать естетичність і довговічність всього будинку. Підходьте до вибору покрівельного матеріалу серйозно – адже жити під цим дахом Вам і Вашій родині! Ви можете купити або дізнатися ціни на покрівельні матеріали, а також на всі фасадні, аксесуари, необхідні для правильного монтажу та експлуатації покрівлі, фасаду та огорожі, у наших дилерів в Києві, а також інших регіонах регіонах України.

Купити покрівельні матеріали Прушиньскі в Україні

kupit