Покрівельний пиріг

На перший погляд здається, що покрівля будинку — це просто металочерепиця, змонтована на кроквяну систему. Та це не так.

Щоб покрівля вам служила довго, щоб тепло не «вилітало» крізь дах, необхідно правильно її змонтувати.

Конструкція «теплої» покрівлі — це тришаровий «пиріг», який складається з обрешітки, утеплювача (мінеральна вата) і верхнього зовнішнього покрівельного покриття (металочерепиця, профнастил).

Найскладніша система «покрівельного пирога» при облаштуванні житлової мансарди, тому краще довірити таку роботу професіоналам.

1. Плівка пароізоляційна
2. Утеплювач (мінеральна вата)
3. Крокви
4. Супердифузійна мембрана Tyvek
5. Обрешітка
6. Контррейка
7. Металочерепиця ARAD модульна
8. Коньок трапецієподібний
9. Кошикова ринва
10. Комір комину
11. Вікно мансардне
12. Коньок круглий
13. Вентиляційний вихід
14. Вітрівниця бічна фігурна
15. Снігоріз решітчастий
16. Металева водостічна система Niagara
17. Сходинка технічна
18. Звіс верхній (карнизна планка)
19. Снігоріз польський
20. Коньок трикутний
21. Сніговий бар’єр

Правильно змонтований покрівельний пиріг, облаштований для металочерепиці, забезпечить належний рівень тепло- і шумоізоляції.

Дуже важливо також поставитися до монтажу вентиляції та гідроізоляції, тоді у вас в мансардному приміщенні буде сухо, тепло і затишно.

Якщо змонтувати покрівельний пиріг неправильно або заощадити на матеріалах, то через вашу покрівлю будуть йти тепловтрати, утворюватиметься конденсат, що може призвести до утворення цвілі і грибка на підконструкції.

Ознаками випадання конденсаційної вологи в огороджувальній конструкції є запах вогкості, поява мокрих плям, цвілі, відшарування фарби і шпалер.

Але значно небезпечніше утворення цвілі і грибка всередині і на поверхні конструкції, а також розмноження пилового кліща, що призводить до захворювань дихальних шляхів і розвитку алергії у дітей і дорослих.

Для належного функціонування покрівлі необхідно також правильне використання покрівельних аксесуарів, які служать як ущільнювачі в місцях, де покриття межує з іншими елементами: водостічною системою, комином, мансардними вікнами, вентиляційними каналами. Аксесуари також надають покрівлі завершеного естетичного вигляду.

Якісно виконані та правильно змонтовані дахові аксесуари захищають покрівлю від протікання та подовжують термін її служби.