Каркасне будівництво ангарів

Каркасне будівництво ангарів. Швидкомонтовані конструкції з ЛСТКпрофілів

Для каркасного будівництва ангарів і складів застосовуються тонкостінні (до 3 мм) швидкомонтовані конструкції з ЛСТКпрофілів, які виробляються зі спеціальної сталі S350GDZn275. Вони також застосовуються для каркасного будівництва швидкомонтованих ангарів, будинків, будівель різноманітного призначення (сільськогосподарських, виробничих, промислових, торгових, житлових, різноманітних складів, гаражів, навісів).

Для влаштування огороджувальних конструкцій в таких будівлях, як правило, використовуються фасадні матеріали з тонколистового металу (сендвіч-панелі поелементної зборки на основі внутрішніх стінових касет або сендвіч-панелі заводського виготовлення).

Фото 1. Каркас ангара из быстровозводимых легких стальных конструкций

Фото 1. Каркас ангара з швидкомонтованих легких сталевих конструкцій

Технологія каркасного будівництва з’явилася в середині минулого століття в Північній Америці, отримавши широке поширення завдяки швидкості зведення споруд, через що будівлі, побудовані за такою технологією, називаються швидкомонтованими або швидкоспоруджуваними. Висока швидкість каркасного будівництва досягається за рахунок:

– Низькій металоємності, високій швидкості, технологічності виробництва металоконструкцій;

Цинкового захисного покриття ЛСТКпрофілів, стійкого навіть до слабоагресивного середовища, через що немає необхідності в додатковій захисній обробці каркасу швидкоспоруджуваних будівель (ангарів);

Високій швидкості проектування і видачі проектних рішень;

Високій швидкості монтажу легких фундаментів стовпчастого типу;

Високій швидкості монтажу швидкомонтованих конструкцій каркасу через стабільність геометричних розмірів, точності перфорації ЛСТКпрофілів і заводського виготовлення конструкцій на автоматизованій лінії;

Високій швидкості монтажу покрівельного та стінового огородження.

Час, необхідний для проектування проектним відділом Прушиньскі, а також поставки конструкцій для початку будівництва швидкомонтованих будівель або ангару на майданчик – 8-10 тижнів, більш докладно етапи проектування, будівництва розглянуто у статті «Проектування та підготовка монтажу БМЗ».

Основний елемент, з якого проектуються, будуються швидкомонтовані ангари, – це ЛСТК-профілі, в основному, C-профілііз застосуванням фасонок і, при технологічній необхідності, колон з чорного металу.

Конструктивні рішення для каркасного будівництва

Фундаменти

Для каркасного зведення БМЗ і ангарів використовують фундаменти стовпчастого типу. Фундаменти облаштовуються на будмайданчиках згідно розрахунків і креслень марки КЖ, враховуючи при цьому тип ґрунтів. Для того, щоб проектне бюро компанії «Прушиньскі» зробило правильні розрахунки, замовник (генпроектувальник) повинен надати для цього вичерпні дані. Після цього фахівці нашої компанії в комплекті креслень марки КМ нададуть вам «Таблицю розрахункових навантажень на фундаменти».

Фото 2. Опорные базы для колонн каркасов из ЛСТК Фото 3. Опорные базы для колонн каркасов из ЛСТК

Фото 2-3. Опорні бази для колон каркасів з ЛСТК

Швидкомонтовані конструкції каркасу

Компанія «Прушиньскі» виробляє такі ферми для швидкомонтованих будівель:

1) трикутна (проста) прольоти 9, 12, 15 м;

2) прямокутна (з паралельними поясами) прольоти від 18 до 36 м.

Рис. 1. Модель каркаса БМЗ ООО «Мебельные технологии» в Николаеве

Рис. 1. Модель каркасу БМЗ ТОВ «Меблеві технології» в Миколаєві

Фахівці компанії «Прушиньскі» прийшли до таких рішень, враховуючи вітрові та снігові навантаження на будівлю. Для зведення каркасу використовуються спарені холоднокатані ЛСТКпрофілі висотою від 100 до 300 мм, товщиною металу від 1,5 до 3,0 мм. Профілі з’єднуються між собою на будмайданчику за допомогою болтів і закладних деталей – «сухариків» і «фасонок».

Фото 4. Фасонные элементы для каркасного строительстваФото 5. Фасонные элементы для каркасного строительства

Фото 4-5. Фасонні елементи для каркасного будівництва

Закладні деталі каркасу БМЗ

Для швидкомонтованих каркасів закладні деталі виробляються з металу гарячої прокатки (марка С235, 245, 255) товщиною 6-8 мм (фасонки), а елементи для фундаментних баз з металу товщиною 12-20 мм. Для болтового з’єднання ці деталі виробляються з перфорацією певного діаметру.

Фото 6. Фасонные элементы в каркасе ЛСТКФото 7. Фасонные элементы в каркасе ЛСТК

Фото 6-7. Фасонні елементи в каркасі ЛСТК

З метою економії витрат на внутрішнє опалення швидкомонтованих будівель, кут нахилу покрівлі з профнастилу (зовнішнього елемента огороджувальної покрівельної конструкції) приймається як мінімально допустимий.

Купити швидкомонтовані конструкції за технологією ЛСТК

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі за телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua