Типовий корівник. Проект і будівництво корівника

Типовий корівник. Проект та будівництво корівника

Проект корівника

Виходячи з сучасних знань про принципи, технології та вентиляцію корівників утримання не на прив’язі, компанія «Прушиньскі» розробила ряд типових проектів корівників на основі технології каркасного будівництва з профілю ЛСТК.

Коровник_1 

Фото 1. Типовий корівник

Проекти корівників «Прушиньскі» враховують і консолідують основні потреби замовника, як технологічні, так і практичні, а також можуть доопрацьовуватися під індивідуальні потреби та побажання інвесторів і технологів. Каркаси корівників «Прушиньскі» можуть бути запроектовані під різні технологічні рішення для утримання корів:

– шестирядна система з центральним проїздом; – шестирядна система з годуванням по зовнішньому периметру; – чотирирядна система з центральним проїздом; – чотирирядна система з годуванням по зовнішньому периметру; – а також менш поширені.

Коровник_2 

Рис. 1. 3D-модель каркасу корівника

При спільній роботі з Генпроектною організацією ми розробляємо і надаємо замовнику креслення марки КМ на весь молочно-тваринницький комплекс, який може складатися з ряду будівель різних призначень, пов’язаних між собою технологічним процесом.

Будівництво корівника

Основними перевагами будівництва корівників спільно з компанією «Прушиньскі» по технології каркасного будівництва є:

1. Короткі терміни проектування, постачання матеріалів каркасу і огороджувальних конструкцій на об’єкт.
2. Максимальний облік індивідуальних потреб замовника, командна робота з вибраними замовником генпроектувальником, будівельною організацією, постачальниками технології та обладнання.
3. Прийнятна вартість будівництва корівників: мала вага конструкцій, здешевлення фундаментів.
4. Холоднокатані ЛСТК-профілі типу Σ, Z, C, виробництва «Прушиньскі» виготовляються зі спеціальної конструкційної сталі з цинковим захисним шаром 275 г / м2 (1-й клас оцинкування), що значно збільшує термін служби каркасу.
5. Стислі терміни монтажу, за рахунок малої ваги конструкцій і простоти складання каркасу і конструкції покрівлі.
6. Більш низька вартість монтажних робіт за відсутності зварювальних робіт і мінімального використання вантажопідіймальних механізмів на об’єкті – елементи каркасу збираються безпосередньо на будмайданчику на болтах.
7. Каркас корівника по проекту «Прушиньскі» є збірно-розбірним, що досягається за рахунок застосування тільки болтового з’єднання.

Коровник_3 

Фото 2. Корівник в с. Громадське Вінницької обл

Огороджувальні конструкції для будівництва корівників безприв’язного утримання

Покрівельна огороджувальна конструкція

Покрівельне огородження в проектах корівників «Прушиньскі», виконується «теплим» із застосуванням теплоізолюючих матеріалів. Можливе застосування двох конструктивних рішень покрівлі: 1. Сендвіч-панель поетапної зборки на основі безпрогонної схеми. У цій схемі нижній несучий профнастил укладається безпосередньо на верхній пояс ферм, на який монтується утеплювач, дистанційний прогін і покрівельний профнастил. Таке конструктивне рішення покрівлі значно скорочує терміни монтажу. 2. Покрівельна сендвіч-панель поелементної зборки з використанням холоднокатаних ЛСТК-профілів. 3. Сендвіч-панель заводського виготовлення з мінераловатним наповнювачем, який монтується на холоднокатані оцинковані Z-профілі.

Коровник_4 

Фото 3. «Тепла» набірна покрівля, змонтована по покрівельних прогонах

Наявність в корівниках природного освітлення є не тільки елементом економії енергоресурсів, але й сприятливо впливає на стан корів. Найбільш ефективним, з точки зору співвідношення площі прорізу до площі освітлюваної поверхні, є установка світлопрозорих вставок у покрівлі. Інженерно-технічним відділом компанії «Прушиньскі» розроблені конструктивні рішення монтажу світлопроникних ділянок в теплу покрівлю з застосування стільникового і монолітного полікарбонату.

Коровник_5 

Фото 4. Світлопрозорі вставки в покрівельному огородженні

Розміщення світлопрозорих вставок у покрівлі залежить від технологічного рішення для утримання корів (кількості рядів і розташування кормових проходів) і узгоджується з головним технологом проекту або з постачальником устаткування.

Коровник_6 

Рис. 2. Вузол примикання світлопрозорої вставки до покрівельної набірної сендвіч-панелі

Сучасні корівники — це комплекс будівель та споруд різного призначення, об’єднаних в один технологічний цикл. Технологічне призначення будівлі диктує вимоги до каркаса, стінових та покрівельних огороджень, які ми враховуємо при проектуванні та реалізації об’єктів, застосовуючи весь спектр наших знань, індивідуального підходу і можливостей нашого виробництва. Прикладом таких рішень можна назвати застосування покрівельних профнастилів з антиконденсатним покриттям в «холодних» покрівлях в будівлях з підвищеною вологістю.

Коровник_7 

Фото 5. Покрівельний профнастил з антиконденсатним покриттям в «холодній» будівлі

Застосування антиконденсатного покриття для профнастилу дозволяє: 1) вирішити проблему накопичення конденсату на внутрішній поверхні холодної покрівлі (вологоутримання шару близько 800 г/м2); 2) збільшити захист маталлопрофіля від агресивного середовища всередині будівлі за рахунок нанесення додаткового клейового шару, тим самим продовжити термін експлуатації покрівлі.

Стінова огороджувальна конструкція Стінове огородження в проектах корівників від «Прушиньскі» передбачається зі спеціальних підйомних штор, які забезпечують максимально ефективну вентиляцію внутрішнього простору. Цоколь виконується з монолітного залізобетону, при цьому його висота повинна визначатися, виходячи з двох факторів: 1) в літній час цоколь не повинен перешкоджати обдуванню корови, що знаходиться в лежачому положенні біля стіни; 2) в зимовий час при відкритій шторі цоколь повинен запобігати задуванню снігу всередину корівника. Рекомендована висота цоколя – 400-600 мм. Фундаменти У проект корівника «Прушиньскі» на основі технології каркасного будівництва з профілю ЛСТК входять схема розташування фундаментних (анкерних) болтів і таблиця розрахункових навантажень на фундамент. На основі цих даних, а також на основі геодезичної зйомки будмайданчика і геології, проводиться розрахунок фундаментів (креслення марки КЖ). Запрошуємо інвесторів до співпраці з нашою компанією при новому будівництві та реконструкції корівників.

Купити матеріали для будівництва корівника

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі за телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua

Купити матеріали для будівництва будівель для утримання худоби, інші матеріали для покрівлі та фасаду Ви можете, звернувшись в департаменти (регіональні представництва) компанії у всіх регіонах України.