Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Вентиляція покрівлі та підпокрівельного простору

26 / 07 / 2017

Вентиляція скатної покрівлі повинна впоратися з декількома завданнями.

Вентвыходы Вирпласт

Виведення вологи, що піднялася з приміщення в пиріг даху

Одна людина, що живе в приватному будинку, виділяє 2-3 л вологи в повітря за добу. Частина цієї вологи, затримується пароізоляцією (вона повинна бути склеєна між собою в перехльостами і в примиканнях до стіни, вентиляційних шахтах, димарів), частина проходить в пиріг даху. Волога, що потрапила в пиріг, стикається з більш холодними поверхнями і може на них конденсуватися. Процес виходу вологи в покрівельний пиріг вона проходить через мембрану і потрапляє в підпокрівельний простір, де вивітрюється циркулюючим там повітрям.

Вентвыходы Вирпласт

Відведення вологи, яка конденсується через перепад температур

Тепле повітря сам по собі вже здатне утримати більше вологи, ніж холодне. Відповідно, на остигаючи при перепаді температур, повітря віддає вологу, яку не здатне більше вмістити. Як правило, конденсація відбувається на найбільш холодних поверхнях – найчастіше безпосередньо на покрівельний матеріал, після чого волога відводиться по поверхні покрівельної мембрани або гідроізоляції в ринву.

Вентвыходы Вирпласт

Відведення води і снігу, які потрапили під металочерепицю через сильний боковий вітер

У цьому випадку вода, яка знайшла хід під покрівлю, повинна піти з гідроізоляції та в ринву водостічної системи.

Вентиляція влітку знижує температуру даху

Літнє сонце здатне прогріти покрівельне покриття вище 80ºС. Тепло буде йти далі по пирогу і прогрівати і житлове приміщення, і всю систему даху. Прогрів означатиме підвищення витрат на кондиціонування.

Кровельный пирог

Негативні наслідки неправильної вентиляції можуть бути такі:

Намокання утеплювача (до калюж на пароізоляції): підвищення його (утеплювача) теплопровідності з підвищенням витрат на обігрів приміщення;

– Зволоження деревини кроквяної системи: призводить до псування дерева, появі моху, який швидко поширюється і руйнує дерево. Дерево втрачає свої несучі здібності і в рази втрачає ресурс служби, що веде до швидкого (можливо вже через 5-7 років замість 50) капітального ремонту;

– Зниження терміну служби покрівельного матеріалу.

Для правильної вентиляції підпокрівельного простору потрібно мінімум три чинники:

Вхід повітря біля карнизу

Достатній вентиляційний канал під металочерепицею (формується Контррейка) для виходу повітря.

Поперечний переріз вільного отвору, що проходить уздовж карнизних звисів, для припливу повітря повинно становити, щонайменше, 1/500 від підлягає провітрювання площі поверхні покрівлі даху.

Це означає, що потрібно сформувати щілину мінімум 2 см по всій довжині карниза, щоб в неї заходило повітря під металочерепицю.

Кровельный пирог

Вентиляційний канал

Канал між верхнім шаром покриття і підкладковою плівкою в поперечному перерізі повинен становити, щонайменше, 2 см. Це означає, що контррейки повинна бути мінімум 2 см, а згідно з нормами DIN мінімум 24 мм. В Україні більшість виробників покрівельний матеріалів в інструкціях вимагають контррейку в 40-50 мм, тим самим пред’являючи ще більш високі вимоги, у запобігання проблем з вентиляцією.

Вихід повітря

Вільний перетин вентилюючих отворів, що йдуть уздовж конька, має становити 1/500 від підлягає провітрювання площі поверхні покрівлі даху. Для металочерепиці для цього достатньо тих отворів, які з’являються між металом і коньком завдяки формі металочерепиці. Також функцію вентиляції можуть ефективно виконувати точкові аератори. Вони встановлюються на відстані не більше 0,6-0,8 м від конька. Якщо установка ведеться на бітумну черепицю, то відповідно необхідно прорізати підкладку і ОСП, щоб випустити повітря до аератору. Для металочерепиці потрібні аератори, які повторюють її форму.

Вентиляція горища

Для холодних покрівель вентилювати горищний простір необхідно обов’язково. Вимоги до такої вентиляції не такі жорсткі: площа вентиляційних отворів (для виходу повітря) в даху повинна становити 1/500 від площі проекції даху.

Цю площу можна створити за допомогою конька, аераторів, слухових вікон.

Кровельный пирог

За підсумками опитування сервісних інженерів, з проблемою конденсату в холодну пору року, загальними виявлялися 3 фактори:

Дах не утеплений, утеплено перекриття;

– Відсутність вентиляції горища, закриті вікна, щоб не йшло тепло;

В будинку велися «мокрі» оздоблювальні роботи.

Волога в таких випадках конденсувалась на внутрішній стороні гідроізоляції і, зібравшись в краплі, падала на утеплювач.

Щоб вентилювати горищне приміщення потрібно використовувати трубу, як канал з горища в аератор. Навколо труби прорізається гідроізоляція, щоб з підпокрівельного простору увійти в горище, і проклеюється стрічкою для забезпечення герметичності.

Вентиляційні виходи для підпокрівельного простору Wirplast сприяють руху вологи з повітрям через пиріг, не дозволяючи воді затримуватися і тим самим:

Зберігають утеплювач, знижують витрати на опалення;

Зберігають деревину від передчасного псування;

– Знижують температуру підпокрівельного простору;

– Підтримують ресурс даху, як цілісної системи, яка повинна стояти мінімум півстоліття.

Вентвыходы Вирпласт