Водостічні системи

Водостічні системи. Металевий і пластиковий водостоки

Які водостічні системи краще – металеві або пластикові? Пропонуємо порівняння всіх переваг і недоліків металевих і пластикових водостоків.

До вибору водостічної системи треба підходити не менш серйозно, ніж до вибору покрівельного покриття (металочерепиці, фальцевих панелей, покрівельного профнастилу),  адже водостік направлено відводить воду з покрівлі. При цьому водостік захищає фундамент і вимощення (тротуарну плитку) від підмивання, фасад і цоколь від розбризкування бруду, оберігає цоколь, фундамент і підвальний поверх від вогкості, разом з елементами снігозатримання оберігає від бурульок, криги і снігу, які можуть сходити з покрівлі.

Оберіть продукт

   
kv-logo

Квадратна металева система NIAGARA

Квадратна металева водостічна система — це повноцінна дренажна система, яка була створена з урахуванням естетики, функціональності та, перш за все, міцності та довговічності.

   

Металева система NIAGARA

Водостічна cистема NIAGARA виробляється в 8-ми розмірах з оцинкованого листа, який покритий з двох сторін захисним шаром Purmat — Prelag Nova виробництва SSAB (Швеція).

   
  

Металева система STORM

Водостічна система STORM — це оптимальне співвідношення ціни і якості. Економічний ефект від застосування цієї водостічної системи найбільш відчутний на покрівлі простої і середньої складності (орієнтовно до 150 м2).

   

Пластикові системи

Конструкція і дизайн водостічної системи Каньйон розроблена на основі ретельних досліджень вимог клієнтів. При проектуванні були враховані всі побажання монтажників щодо полегшення установки водостоків.

   
KRATKA RYNNOWA

Аксесуари для водостічних систем

Додаткові елементи для ефективної і тривалої експлуатації водостічних систем.

   

Крім того, правильно виконана водостічна система виглядає красиво, підкреслюючи індивідуальність кольорового і архітектурного рішення фасаду та покрівлі. На нашому сайті є спеціальна програма візуалізації покрівлі, яка допоможе Вам підібрати індивідуальне рішення для Вашого будинку з урахуванням Ваших переваг за типом і кольором фасаду та покрівлі.

Порівняння металевого і пластикового водостоку

Який вибір краще зробити — металевий водостік або пластиковий? Ми пропонуємо вирішувати Вам самостійно, але даємо необхідну для такого порівняння інформацію (також дивіться таблицю нижче).

Металеві водостічні системи виробляються з різних матеріалів і бувають:

 • оцинковані;
 • з полімерним покриттям;
 • мідні.

Ці покриття відрізняються як зовнішнім виглядом, так і різним терміном служби, а отже, і ціною. Разом з покрівлею з металочерепиці органічно виглядають водостоки з полімерним покриттям. Існує широка гама кольорів, відповідна кольорам покриття покрівлі. Термін служби металевих водостічних систем з поліуретановим полімерним покриттям становить понад 30 років. Ще більш тривалий термін експлуатації у мідних водостоків.

Вибираючи металевий водостік звертайте увагу, що покриття повинне бути саме двостороннє (зовні і всередині елементів), так як при виготовленні водостоку зі звичайного листа товщиною 0,45-0,5 мм з захисним одностороннім покриттям він практично не має переваг і навіть поступається за якістю хорошому пластику.

Пластикові водостічні системи виготовляються з ПВХ (менш стійке до вигорання покриття) і також мають кілька колірних рішень. Пластиковий водостік не деформується, має здатність відновлювати свою первинну форму, простий в монтажі, стійкий до впливу слабоактивних хімічних і біологічних речовин; має більш високі шумоізоляційні властивості, ніж металевий водостік.

На ринках розвинених країн металева водостічна система займає більшу частину ринку. В Україні частка металевої водостічки значно нижче, перш за все через її істотно більш високу ціну.

ТОВ «Прушиньскі» пропонує своїм клієнтам вибір з двох водостічних систем, кожна з яких дозволяє вибрати потрібний розмір і колірне рішення. Для обох водостічних систем підтримується гарантія, в тому числі і від вигорання.

Таблиця 1. Порівняння металевого і пластикового водостоку

Металевий водостік краще пластикового, тому що: Пластиковий водостік краще металевого, тому що:
   
 • виготовляється з оцинкованої сталі товщиною 0,6 мм, покритою з двох сторін твердою і хімічно стійкою поліуретанової фарбою (оцинк, пасивація, грунт і захисно-декоративна фарба з поліуретану);виглядає більш красиво, ніж пластиковий;

 • не боїться температурних деформацій;

   

 • поєднується і гармонує з металевою покрівлею;

   

 • завдяки стійкості до УФ-випромінювання і перепадів температур має значно більший термін експлуатації, ніж у пластикового водостоку;

   

 • не вимагає додаткових елементів, які компенсують температурне розширення;

   

 • має більшу несучу здатність, ніж пластикові;

   

 • окремі деталі не такі тендітні, як у пластикового водостоку;

   

 • не горить;

   

 • має гарантію 15 років.

 • дешевше, ніж металевий водостік;

   

 • після монтажу кількість відходів менше, ніж від металевого;

   

 • менше деформується, ніж металевий;

   

 • не боїться подряпин в процесі монтажу;

   

 • не боїться подряпин в процесі експлуатації;

   

 • не боїться незначних механічних пошкоджень в процесі експлуатації;

   

 • не деформується після сходження снігу з покрівлі, тому що має здатність відновлювати свою первинну форму;

   

 • монтувати легше, ніж металевий;

   

 • легший, ніж металевий;

   

 • не боїться впливу хімічних і біологічних речовин;

   

 • шумоізоляційні властивості вище, ніж у металевого водостоку;

   

 • корозія йому не страшна;

   

 • має гарантію 10 років.

Розрахунок водостічної системи

Розрахунок водостічної системи повинен проводитися фахівцем з урахуванням особливостей конкретного будинку. Рекомендуємо звертатися до дилерів «Прушиньскі» в своєму регіоні, інформація про яких представлена в розділі «Де купити». Також на сторінці є спеціальний сервіс, який допоможе Вам у розрахунках. Там же Ви зможете отримати інформацію про ціни і зможете відвантажити водостічну систему зі складу або замовити доставку.

Монтаж водостічних систем

Монтаж водостічних систем не є надто складним. Детально про черговість і правила монтажу можна дізнатися з інструкції з монтажу металевого водостоку Ніагара та інструкції з монтажу пластикового водостоку Вавін. При цьому все-таки рекомендуємо запросити підготовлених фахівців, які володіють усіма навичками якісного монтажу, а також використовують професійні інструменти. Контакти фахівців та інформацію про ціни на монтаж водостоку ви також можете отримати у дилерів «Прушиньскі».

Купити водостічну систему

Ви можете купити або довідатися про ціни на водостічні системи, а також на всі покрівельні матеріали та аксесуари, необхідні для правильного монтажу та експлуатації покрівлі, у наших дилерів в Києві і інших регіонах регіонах України.