Профнастил – види профілів і сфера застосування

Профлист класифікується за своїм призначенням:

– Профнастил покрівельний (для монтажу покрівлі);
– Профлист стіновий (для облицювання фасаду, облаштування паркану);
– Профнастил конструкційний або несучий (для влаштування пласкої покрівлі, застосування в якості незнімної опалубки);
– Профнастил спеціального призначення (перфорований профлист, прозорий профільний лист).

Такий поділ є досить умовним. За необхідності покрівельний профнастил використовуються при монтажі фасаду або огорожі і навпаки. Величезний вибір видів профлиста, їхнього кольору і декоративних покриттів дозволяє вирішувати різноманітні архітектурні завдання.

Купити профнастил від виробника зі сталі товщиною 0,45-1,5 мм з декоративно-захисним, цинковим або алюцинковим покриттям Ви можете, звернувшись в наші регіональні представництва, перейшовши за посиланням нижче.

Профнастил для облицювання фасадів і монтажу огорож

Головне призначення стінового профлиста – облицювання фасадів (з утепленням і без), влаштування огорожі, монтаж перегородок всередині промислових, торговельних і складських будівель. Профлист для облицювання фасадів застосовується як звичайного трапецієподібного профілювання (фото 1, див. Нижче), так і декоративний (хвилястий, радіальний) (фото 2).

Детальніше про влаштування огорож та парканів із застосуванням профнастилу Ви можете подивитися тут.

Профлист — відмінне рішення при облицюванні і ремонті старих і нерівних фасадів з перепадом по площині до 20 см. Для вирівнювання площини фасаду використовується спеціальна подконструкция, яка складається з опорних столиків і L-профілів. Профнастил також може застосовуватися в якості металосайдингу з горизонтальним розташуванням трапецій (фото 3). У цьому випадку підконструкція додатково включає в себе профілі Омега.

Профнастил застосовується як облицювальний матеріал в конструкціях сендвіча поелементної зборки на основі внутрішніх стінових касет і несучих ЛСТК-профілів (фото 4). Такі стінові огорожі не менше популярні в європейських країнах, ніж заводські сендвіч-панелі. Профлист також використовується разом з іншими фасадними матеріалами, такими як фасадні панелі та касетони.

Профнастил для покрівлі

У будівництві котеджів для монтажу покрівлі використовуються профнастили з капілярною канавкою, наприклад, Т-20К, Т-14, а також при ухилі покрівлі більше 15 градусів стінові профнастили (фото 5, 6). При цьому важливо пам’ятати, що для застосування профнастилу на покрівлі необхідно правильно змонтувати конструкцію і пиріг покрівлі. Детальніше дивіться тут.

Профлист — відмінне рішення для підшивки звисів даху. Також часто він застосовується для зашивання фронтонів при реконструкції існуючої чотирискатної покрівлі та облаштуванні мансарди (фото 7).
Як покрівельний профлист при будівництві будівель комерційного призначення застосовуються профлисти із збільшеною висотою (Т-35, Т-40, Т-57) і з більшою товщиною (0,7 мм і більше) металу. Як конструкційні використовуються профнастили з глибиною профілювання від 92 мм і вище (Т-92, Т-135, Т-150, Т-160), завдяки чому можна перекривати прольоти 6 і більше метрів без застосування покрівельних прогонів (фото 8).
Важливо: вибір конкретного виду профлиста є його здатність нести нормативне навантаження. У технічному розділі сайту ви можете ознайомитися з таблицями несучої здатності профлистів Прушиньскі.

Про технології застосування профнастилу в конструкціях покрівлі докладніше можна дізнатися тут.

Профнастили спеціального застосування (прозорий профільний лист, перфорований профлист)

Прозорий профільний лист застосовується для влаштування освітлення приміщень через отвори в стінах і покрівлі, для влаштування навісів, карнизів, прозорих покрівель неопалюваних теплиць.

Перфоровані профлисти використовуються в конструкціях з високими вимогами по звукоізоляції: звукових бар’єрах, на стадіонах (фото 9), промислових будівлях з підвищеним рівнем шуму, аеропортах.

Переваги профнастилу

Профнастил має переваги по відношенню до інших покрівельних матеріалів:

– відносно невелика вага;
– великий вибір кольорів і форм профілювання;
– завдяки виробництву під замовлення — невелика кількість відходів;
– простий монтаж, який не прив’язаний до сезону;
– порівняно невисока вартість, при цьому ціна залежить від якості і товщини металу;
– стійкість до вологи;
– можливість вирівняти нерівний фасад. Це серйозна перевага в порівнянні зі стандартними і утепленими штукатурними фасадами.

Одна з переваг профнастилу — можливість для декорування фасаду виготовити оздоблювальні планки потрібного розміру і кольору.

Профнастил — кращий матеріал по співвідношенню ціни і якості.

Покрівля з металу стає шумною, якщо вона виконана з порушенням технології монтажу. Правильно змонтована утеплена покрівля з профнастилу забезпечує відмінний комфорт усередині приміщень.

Фото 1. Трапециевидный металлопрофиль Т-35 на фасаде гипермаркета 

Фото 1. Трапецієвидний металопрофіль Т-35 на фасаді гіпермаркету “МЕТРО”

Фото 2. Фасад из волнистого профнастила 

Фото 2. Фасад з використанням хвилястого профлиста

Фото 3. Фасад офисного здания после ремонта и облицовки профнастилом 

Фото 3. Фасад офісної будівлі після ремонту та облицювання профнастилом

Фото 3. Фасад офисного здания после ремонта и облицовки профнастилом 

Фото 4. Фасад із збірного сендвіча із профлиста та внутрішньої стінової касети

Фото 5. Профнастил на кровле частного коттеджа

Фото 5. Профлист на покрівлі приватного котеджу

Фото 6. Профнастил на кровле офисного здания 

Фото 6. Профнастил на покрівлі офісної будівлі

Фото 6. Профнастил на кровле офисного здания 

Фото 7. Зашивка фронтонів стіновим профнастилом

Фото 8. Профнастил для кровли с шагом опор более 6 метров 

Фото 8. Профнастил на покрівлі з кроком опор більше 6 метрів

Фото 9. Перфорированный профнастил для кровли стадиона «Днепр-Арена»

Фото 9. Перфорований профнастил для покрівлі стадіону «ДніпроАрена»

Ціна профнастилу, де купити профлист виробництва Прушиньскі

Ціна профлиста порівняно невисока. Проте недостатньо просто дізнатися ціну профнастилу, оскільки потрібно розуміти, скільки коштує підконструкція, аксесуари і робота з монтажу. Отримати професійну консультацію, зробити розрахунок необхідних комплектуючих та аксесуарів, а також знайти професійних монтажників ви зможете у дилерів та регіональних представників компанії Прушиньскі в розділі «Де купити».