Аксесуари для касетонів

Монтаж фасаду з касетонів з відкритим і закритим стиком

Монтаж вентильованих фасадів із застосуванням касетонів з закритим і відкритим стиком має свою специфіку. Касетони з закритим стиком мають таку геометрію, яка дозволяє ховати місця кріплення касетона до підконструкції. Таким чином, після монтажу на фасаді не видно саморізів в стиках, тому цей тип касетонів називається з закритим стиком. Касетони з відкритим стиком після монтажу залишають відкритими горизонтальний і вертикальний стики. Для обробки кутів фасадів компанія «ПРУШИНЬСКІ» пропонує використовувати спеціальні планки, які повторюють форму касетонів і виробляються з металу мінімальною товщиною 0,7 мм.

Монтаж касетонів з закритим стиком ведеться знизу вгору і, при цьому, перед монтажем першого (нижнього) касетону необхідно встановити стартову планку. Цю планку необхідно виконувати з металу мінімальною товщиною 1,0 мм, так як весь нижній ряд касетонів буде кріпитися саме до цієї планки. Компанією «ПРУШИНЬСКІ» напрацьовані рішення нижніх, верхніх і бічних планок віконних і дверних прорізів, парапетів і т.п.

Несуча конструкція

Компанія «ПРУШИНЬСКІ» для монтажу касетонів рекомендує застосовувати Ω-профілі двох типів: – Основний – 30/90; – Допоміжний – 30/50.

Основний монтажний профіль (Ω 30/90)

Допоміжний монтажний профіль (Ω 30/50)

Ці профілі виробляються з оцинкованої сталі товщиною 0,70 або 1,00 мм методом холодного прокату. Товщина металу Ω-профілю приймається згідно таблиць навантажень і залежить від кроку несучої конструкції. Для касетонів з закритим стиком основний прогін проводиться з металу такого ж кольору, що і касетони. При застосуванні касетонів великих розмірів і монтажу допоміжного прогону компанія «ПРУШИНЬСКІ» рекомендує крок прогонів, який показаний на малюнку нижче. Рекомендований крок Ω-прогонів

Nes_konstr

Касетони з відкритим стиком

Касетони цього типу після монтажу залишають відкритими горизонтальний і вертикальний стики. Таким чином, місце кріплення залишається видимим після закінчення монтажу навісного вентильованого фасаду (Рис. 1).

Рис. 1. Горизонтальний замок касетона з відкритим стиком

image003

Фото 1. Фасад будинку із застосуванням касетона з відкритим стиком

Облицювання фасадів касетонами з відкритим стиком є більш простий, так як монтаж може проводитися знизу вгору або навпаки і в будь-якому напрямку (Фото 1). Ремонт фасаду проводиться дуже легко, тому що заміна будь-якого пошкодженого елемента проводиться без зняття частини фасаду – демонтується тільки пошкоджений касетон. В якості підконструкції для касетонів з закритим стиком використовуються також омега-профілі 30/90 та 30/50 (або омега 20), крок яких приймається згідно таблиць навантажень та геометрії касетонів. У зв’язку з тим, що омега-прогони повністю приховані замком касетона, їх можна застосовувати як пофарбованими так і оцинкованими, але необхідно пам’ятати, що пофарбований метал має більш тривалий термін експлуатації. Ширина горизонтального С і вертикального стиків D задається однаково і повинна складати min 20 мм. Глибина касетона E для типу Т-1 складає: min – 20 мм; max – 60 мм. Касетони цього типу після монтажу залишають відкритими горизонтальний і вертикальний стики. Монтаж касетонів з відкритим стиком можна проводити знизу вгору у будь-якому напрямку. В якості підконструкції для касетонів з закритим стиком використовуються також омега-профілі 30/90 та 30/50 (або омега 20), крок яких приймається згідно таблиць навантажень та геометрії касетонів. Ширина горизонтального С і вертикального стиків D задається однаково і повинна складати min 20 мм. Глибина касетона E для типу Т-1 складає: min – 20 мм; max – 60 мм.

Касетон Т-1

Розміри А, В, С, D і Е варіюються і приймаються згідно технічного проекту

Більш детальну інформацію Ви можете знайти в «Технічному розділі» та підрозділі «PDF-бібліотека».

Касетони с закритим стиком

Касетони з закритим стиком мають конструкцію замку, яка дозволяє приховати місця кріплення касетона до підконструкції (Рис. 2, Фото 2). Таким чином, після монтажу на фасаді не видно саморізів в стиках, тому цей тип касетонів називається з закритим стиком.

image001

Фото 2. Касетон з закритим стиком

ris-2-zam

Рис. 2. Горизонтальний замок касетона з закритим стиком

Монтаж вентильованого фасаду із застосуванням касетонів проводиться знизу вгору. Застосування цього виду фасадних касетонів дозволяє в кінцевому підсумку отримати максимально естетичний вигляд фасаду, у зв’язку з відсутністю видимості кріпильних елементів (Фото 3).

image005

Фото 3. Фасадні касетони з закритим стиком в системі навісного вентильованого фасаду

Касетони з закритим стиком кріпляться на вертикально змонтовані холоднокатані омега-профілі (як при новому будівництві – сендвіч-панель поетапної зборки, так і при облицюванні існуючих фасадів. Крок омега-прогонів приймається згідно технічного проекту або за допомогою таблиць навантажень. При самостійному виборі кроку прогонів необхідно обов’язково враховувати розміри касетонів і товщину металу, з якого вони виготовлені. Залежно від розміру касетонів може з’явитися потреба в допоміжному прогоні. Касетони з закритим стиком мають таку геометрію, яка дозволяє ховати місця кріплення касетона до підконструкції. Таким чином, після монтажу на фасаді не видно саморізів в стиках.

Касетон К-1

Касетон К-2

Розміри А, В, С, D і Е варіюються і приймаються згідно технічного проекту

Більш детальну інформацію Ви можете знайти в «Технічному розділі» та підрозділі «PDF-бібліотека».