Навісні вентильовані фасади: облицювання фасадів існуючих будівель

Облицовка фасада существующего здания профнастилом, фасадными панелями или кассетонами должны выполняться по технологии навесного вентилируемого фасада. Толщина утепления при этом зависит от требований проекта и потребностей заказчика.

Навісні вентильовані фасади: облицювання стін існуючих будівель

 

Монтаж цієї конструкції починає з установки опорних столиків довжиною 100-150 мм на стіну. Рекомендований крок опорних столиків по горизонталі складає 1,0 м, а по вертикалі від 1,0 до 1,5 м. Найбільш застосовуваний крок столиків – це сітка 1,0 х 1,0 м. Опорний столик монтується на стіну двома розпірними дюбелями. При виборі довжини дюбеля обов’язково необхідно враховувати матеріал, з якого побудована стіна. Чим більш крихким матеріал, тим більша глибина врізання дюбеля. Є матеріали, густота і крихкість яких взагалі не дають можливості змонтувати таку конструкцію. На куточок кріпиться L-прогон (поз.3) товщиною 1,0; 1,25 або 1,50 мм (залежно від горизонтального і вертикального кроку опорних столиків і типу фасадного профілю). Використання в цій конструкції двох несучих елементів (опорного столика і L-прогону) дозволяє вирівняти кривизну фасаду та отримати рівну поверхню для кріплення фасадного профнастилу. Після цього, за допомогою спеціального кріплення (поз.6) на фасад встановлюється утеплювач, який необхідно обов’язково закрити вітроізоляцією (супердифузійної мембраною), або застосувати утеплювач із захисним шаром зі скловолокна (див. 5). Конструкція без утеплення фасаду практично тотожна «теплому», за винятком розміру опорного столика, на який у «холодній» системі впливає тільки кривизна фасаду.

Облицювання стін існуючих будівель з використанням PS-панелей та касетонів

Облицювання фасаду PS-панелями (або касетонів), залежно від потреб замовника чи вимог технічного проекту, може виконуватися з утепленням фасаду або без нього.

Монтаж цієї конструкції починається з установки опорних столиків довжиною 100-150 мм на стіну. Рекомендований крок опорних столиків по горизонталі складає 1,0 м, а по вертикалі – від 0,6 до 1,2 м (залежно від виду панелей або касетонів і способу їх монтажу). Найбільш поширений крок столиків – це сітка 1,0 х 1,0 м. Опорний столик монтується на стіну двома розпірними дюбелями.

При виборі довжини дюбеля обов’язково необхідно враховувати матеріал, з якого побудована стіна. Чим більш крихким матеріал, тим більша глибина врізання дюбеля. Існують матеріали, щільність і крихкість яких взагалі не дають можливості змонтувати таку конструкцію.

Товщина утеплення в даній конструкції впливає на розмір опорного столика (поз.1): ширина горизонтальної полиці має бути не менше товщини утеплювача. На опорний столик кріпиться L-прогон (поз.3) товщиною 1,0; 1,25 або 1,5 мм залежно від горизонтального і вертикального кроку опорних столиків, Ω-профілю та типу PS-панелей (касcетонов). Застосування в цій конструкції двох несучих елементів (опорний столик і L-прогон) дозволяє вирівняти кривизну фасаду та отримати рівну поверхню для кріплення PS-панелей (касетонів).

У разі розташування PS-панелей (касетонів) горизонтально і наявності утеплювача, на L-прогони за допомогою саморізів вертикально монтується омега-профіль, на який PS-панель (касетон) кріпиться горизонтально. Компанія «Прушиньскі» виробляє оцинковані холоднокатані Ω-профілі трьох типів: омега 20; омега 30; омега 50. Товщина Ω-профілів може бути 0,7 і 1,0 мм, а довжина від 0,5 до 6,0 м. Після монтажу несучої підконструкції за допомогою пластикових дюбелів (поз.6) на фасад встановлюється утеплювач. Утеплювач необхідно обов’язково закрити вітроізоляцією або використовувати утеплювач із захисним шаром зі скловолокна (див. 5).

Конструкція без утеплення фасаду практично ідентична «теплому», за винятком розміру опорного столика, на який у «холодній» системі впливає тільки кривизна фасаду.

Облицювання стін існуючих будівель з використанням PS-панелей

 

Облицювання стін існуючих будівель з використанням касетонів