Типові вузли обшивки існуючої будівлі профнастилом вертикально з утепленням

Обшивка існуючої будівлі профнастилом вертикально з утепленням, є одним з найпоширеніших видів вентильованих фасадів. Адже в нинішній час, вентильовані фасади стали одним з найпопулярніших рішень у зовнішньому облицюванні будинків (житлові, цивільні…). Причин для цього досить багато, але самі основні – простота і швидкість монтажу, естетичний зовнішній вигляд і відмінні експлуатаційні якості фасадів цього типу.

Зовнішнім облицювальним матеріалом в навісному вентильованому фасаді може бути профнастил, фасадні панелі, касетони. При цьому, напрямок профнастилу та фасадних панелей може бути як вертикальним, так і горизонтальним.

У цій статті Ви дізнаєтеся про типові вузли для монтажу профнастилу. До типових вузлів можна віднести:

  • зовнішній кут споруди;
  • внутрішній кут споруди;
  • цокольний вузол;
  • вузол над вікном;
  • вузол під вікном;
  • вузол збоку вікна (2 варіанта).

Нижче ми проаналізуємо особливості влаштування кожного вузла.

 

Влаштування зовнішнього кута будівлі при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

Рішення цього вузла полягає в тому, що профнастил з двох сторін стикується один до одного, а зазор між листами закривається гнутою кутовою планкою (планка кутова зовнішня). Таким чином, формується рівний і красивий кут будівлі.

Звертаємо увагу на те, що компанія «Прушиньскі» рекомендує замовляти кутову планку в процесі або після монтажу профнастилу, після точного виміру розмірів полиць планки. Якщо замовити планку типову (розміром 100х100 мм), то можливо, що одна сторона планки виступатиме за виступаючу полку профнастилу. Крім того, що це візуально не красиво, то при сильних поривах вітру її може відірвати від фасаду.

 

pruszynski-profnastil-rendering-ris-1

Рис. 1

pruszynski-profnastil-chertej-ris-1

Рис. 1.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 1.2: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) планка кутова зовнішня.

Влаштування внутрішнього кута будівлі при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

Так само, як і з зовнішнім кутом будинку, рішення цього вузла полягає у використанні гнутої кутової планки, яка закриває зазор між листами профнастилу і формує рівний і красивий, без шпарин, внутрішній кут будівлі.

pruszynski-profnastil-rendering-ris-2

Рис. 2

pruszynski-profnastil-chertej-ris-2

Рис. 2.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 2.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) планка кутова внутрішня.

Влаштування цокольного вузла будівлі при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

Під профнастил заводиться гнута цокольна планка зі зливом, для відводу води, яка буде текти по профнастилу під час дощу.

pruszynski-profnastil-rendering-ris-3

Рис. 3

pruszynski-profnastil-chertej-ris-3

Рис. 3.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 3.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) планка цокольна.

Рішення вузла над вікном (дверима) будівлі при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

При цьому рішенні використовується дві планки: злив, який дозволяє скидати дощову воду по профнастилу і Z-подібна планка, яка заводиться під злив і закриває всю конструкцію фасаду (утеплювач, плівку, підсистему).

pruszynski-profnastil-rendering-ris-4

Рис. 4

pruszynski-profnastil-chertej-ris-4

Рис. 4.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 4.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) планка на вікна.

Рішення вузла під вікном будинку при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

Рішення вузла полягає у використанні гнутої підвіконної планки, яка кріпитися саморізами до профнастилу і рами вікна.

pruszynski-profnastil-rendering-ris-5

Рис. 5

pruszynski-profnastil-chertej-ris-5

Рис. 5.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 5.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) планка підвіконна.

Рішення вузла збоку вікна (дверей) будівлі (варіант 1) при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

На вузлі показано рішення з використанням Z-подібної планки, яка закриває конструктив стіни і кріпитися саморізами до профнастилу і рами вікна.

pruszynski-profnastil-rendering-ris-6

Рис. 6

pruszynski-profnastil-chertej-ris-6

Рис. 6.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 6.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) планка віконна бокова.

Рішення вузла збоку вікна (дверей) будівлі (варіант 2) при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

Суть цього рішення полягає у використанні двох планок, які заходять одна в одну, і з допомогою цієї можливості можна регулювати глибину посадки планок. Це зроблено для того випадку, якщо вікно встановлено неточно по вертикалі і нам потрібно закрити бічну частину фасаду з різними розмірами (вгорі одна ширина, внизу інша).

pruszynski-profnastil-rendering-ris-7

Рис. 7

pruszynski-profnastil-chertej-ris-7

Рис. 7.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 7.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) планки бокового обрамлення.

Варіант рішення парапетного вузла будівлі при обшивці профнастилом вертикально з утепленням

Суть даного рішення полягає у використанні нестандартної гнутих планки, яка закриває весь парапет і кріпитися до напрямних профілів і до стінового профнастилу.

pruszynski-profnastil-rendering-ris-8 

Рис. 8

pruszynski-profnastil-chertej-ris-8 

Рис. 8.1

Розшифрування умовних позначень для рисунка 8.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) вітробар’єрна плівка; 8) профнастил стіновий; 9) профнастил покрівельний; 10) покрівельна мембрана; 11) парапетна планка.

Звертаємо увагу, що планки найкраще замовляти після вимірів під час або після монтажу профнастилу.

Як приклад на вузлах використовується стіновий профнастил Т18U.

Товщина утеплювача береться, виходячи з розрахунку, детальний приклад якого Ви можете побачити на сторінці: «Теплоізоляція будівель з використанням виробів з мінеральної вати (розрахунки і технічні рішення)».

На сторінці показані основні типові рішення вузлів при обшивці будівлі стіновим профнастилом вертикально з утепленням. Звертаємо увагу на те, що якщо Вам не підходять ці рішення, фахівці компанії «Прушиньскі» допоможуть розробити нестандартні рішення, враховуючи особливості Вашого проекту.