Навесные фасады зданий. Утепление фасадов

Навісні фасади будівель. Утеплення фасадів

Навісні фасади будівель — це системи облицювання та утеплення фасадів, які кріпляться на спеціальний каркас зі збереженням вентиляційного зазору між шаром утеплювача і зовнішнім фасадним матеріалом.

navesnoy-fasad-01 

Рис. 1. Навісний вентильований фасад з облицюванням з фасадних касетонів

Склад  навісного вентильованого фасаду з облицюванням з фасадних касетонів:

– кутник посилений перфорований (опорний столик);
– дюбель розпірний;
– L-профіль, термопрокладка 5х50;
– саморіз по металу;
– фасадний утеплювач;
– вітробар’єр;
– дюбель для теплоізоляції;
– Омега-профіль;
– фасадний облицювальний касетон

Зовнішнім облицювальним матеріалом в навісних вентильованих фасадах може бути профнастил, фасадні панелі, касетони. При цьому напрямок профнастилу та фасадних панелей може бути як вертикальним, так і горизонтальним.

Навесной фасад панели 

Фото 1. Навісний фасад з облицюванням з фасадних панелей

Принцип роботи навісних вентильованих фасадів полягає в наявності вентиляційного зазору між шаром утеплювача і зовнішнім елементом огородження. За рахунок перепаду тиску між низом фасаду (відмітка цоколя будівлі) та верху стіни (відмітка карнизу або парапету), утворюється постійний рух повітря знизу вгору, що дозволяє виводити конденсат з внутрішньої поверхні облицювального матеріалу і дифузійну вологу з шару утеплювача.

Також необхідно відзначити, що за рахунок відсутності прямого контакту зовнішнього облицювального матеріалу з утеплювачем це дає додатковий теплотехнічний ефект, оскільки в літній період метал, нагріваючись від сонця знижує передану мінеральній ваті температура за рахунок вентзазору, в якому циркулює повітря, охолоджуючи метал зсередини.

Монтаж-навесного-фасада_кассетон 

Фото 2. Навісний фасад з облицюванням із фасадних касетонів

Монтаж навісного фасаду

Монтаж конструкції навісного фасаду починається з установки опорних столиків довжиною 100-150 мм на стіну. Рекомендований крок опорних столиків по горизонталі складає 1,0 м, а по вертикалі від 1,0 до 1,5 м. Найбільш застосовуваний крок столиків – це сітка 1,0 х 1,2 м. Опорний столик монтується на стіну двома розпірними дюбелями.

navesnoy-fasad-02 

Рис. 2. Кріплення навісного фасаду на стіну з кам’яних матеріалів

Склад  кріплення навісного фасаду на стіну з кам’яних матеріалів:

– кутник посилений перфорований;
– дюбель розпірний;
– L-профіль;
– саморізи;
– фасадний утеплювач;
– Омега-профіль;
– термопрокладка;
– кріплення термоізоляції;
– стіновий профнастил, фасадні панелі або касетони.

При виборі довжини дюбелів для кріплення опорних столиків і теплоізоляції обов’язково необхідно враховувати матеріал, з якого побудована стіна будівлі. Чим більш крихким є матеріал, тим більша глибина врізання дюбеля. Є матеріали, щільність і крихкість яких взагалі не дають можливості змонтувати таку конструкцію.

navesnoy-fasad-03 

Рис. 3. Монтаж навісного фасаду: установка опорних столиківДля кассетонов с с закрытым стыком (кассетон К-1 и К-2) применяются омега прогоны такого же цвета, как кассетон.

Товщина утеплення в конструкції навісного фасаду впливає на розмір опорного столика: розмір горизонтальної полиці кутника повинен бути не менше товщини утеплювача. На кутник кріпиться L-профіль товщиною 1,0; 1,25 або 1,50 мм (залежно від горизонтального і вертикального кроку опорних столиків і типу фасадного профілю).

navesnoy-fasad-04 

Рис. 4. Монтаж навісного фасаду: установка опорних L-профілів

Основна ідея застосування як підконструкції двох елементів (опорний столик і L-профіль) полягає в можливості вирівнювання існуючих фасадів, що особливо важливо при ремонті і утепленні стін існуючих будівель. За необхідності вирівнювання перепадів на стіні 20-30 мм застосовується опорний столик (50х80 або 100х80 – залежно від товщини утеплення фасаду), при цьому L-профіль застосовується розміром 50х50. За наявності нерівностей на фасаді до 50 мм також застосовується L-профіль з різними полицями (50х75 або 50х100).

На вертикальну полицю L-профілю встановлюється клейка термопрокладка 5х50, для розрізання прямого контакту між підконструкцією і зовнішнім облицювальним елементом для поліпшення теплотехнічних характеристик фасаду.

Після цього за допомогою спеціальних дюбелів на фасад встановлюється утеплювач. Тип і розмір дюбеля для теплоізоляції визначається товщиною і типом утеплювача.

navesnoy-fasad-05 

Рис. 5. Монтаж навісного фасаду: встановлення та кріплення плит утеплювача

У зв’язку з наявністю вентиляційного зазору між утеплювачем і облицювальним матеріалом, мінеральну вату рекомендується закрити вітроізоляцією з високою паропропускною здатністю (супердифузійної мембраною) або застосувати утеплювач із захисним шаром зі скловолокна (фото 5).

navesnoy-fasad-06 

Рис. 6. Монтаж навісного фасаду: встановлення та кріплення вітробар’єру (супердифузійної мембрани)

Після цього монтується зовнішній елемент огорожі. Якщо ним є фасадний профнастил з вертикальним розташуванням гофр, то монтаж проводиться безпосередньо на L-профіль.

navesnoy-fasad-07 

Рис. 7. Монтаж навісного фасаду: влаштування облицювання з профнастилу

Таким же чином монтуються фасадні панелі з вертикальним розташуванням.

navesnoy-fasad-08 

Рис. 8. Монтаж навісного фасаду: влаштування облицювання з вертикально розташованих фасадних панелей

У разі вибору касетонів як облицювання фасаду (а також фасадних панелей з горизонтальним розташуванням), на L-профілі за допомогою шурупів для металу вертикально монтується омега-профілі, на які кріпляться касетони.

navesnoy-fasad-09 

Рис. 9. Монтаж навісного фасаду: установка Ω-профілів

Компанія «Прушиньскі» виробляє оцинковані холоднокатані Ω-профілі трьох типів: омега 20; омега 30; омега 50. Товщина Ω-профілів може бути 0,7 і 1,0 мм, а довжина від 0,5 до 6,0 м. У разі застосування касетонів з закритим стиком використовуються Ω-профілі в колір касетонів.

Для кассетонов із із закритим стиком (кассетон K-1 і K-2) застосовуються омега прогони такого ж кольору, як кассетон.

navesnoy-fasad-10 

Рис. 10. Монтаж навісного фасаду: установка фасадних касетонів на каркас із Ω-профілів

Для касетонів з відкритим стиком (кассетон Т-1), а також при обшивці фасадними PS-панелями і профнастилом горизонтально, використовуються омега прогони з оцинкованим покриттям.

navesnoy-fasad-11

Рис. 11. Монтаж навісного фасаду : установка фасадних кассетонов на каркас з оцинкованих Ω-профилей

Фасадні PS- панелі кріпляться до омега прогонам оцинкованими саморезами з пресшайбой. Стик панелей здійснюється через спеціальну планку стику.

navesnoy-fasad-12

Рис. 12. Монтаж навісного фасаду : облаштування облицювання з горизонтально розташованих фасадних панелей

Профнастил кріпиться до омега прогонам саморезами в кожну хвилю профілю. Стик листів здійснюється на омега прогоні з перенахлестом листів.

navesnoy-fasad-13

Рис. 13. Монтаж навісного фасаду : облаштування облицювання з горизонтально розташованого профнастилу

Інженери компанії «Прушиньскі» при роботі з проектом допоможуть Вам підібрати переріз і тип опорних столиків, L-прогонів, омега-прогонів, а також зроблять розкладки і відомості профнастилу, PS-панелей або касетонів та інших матеріалів, необхідних для реалізації об’єкта. Також нами здійснюється шеф-монтаж (за необхідності).

Монтаж навесного фасада панели 

Фото 3. Навісний фасад з облицюванням з фасадних панелей

Монтаж навесного фасада касетоны 

Фото 4. Навісний фасад з облицюванням з фасадних касетонів з відкритим стиком

Облицовка фасада существующего здания 

Фото 5. Облицювання стін існуючої будівлі із застосуванням опорних столиків і L-профілів

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете, звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі за телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua

Купити фасадні та інші матеріали виробництва компанії “Прушиньскі” Ви можете, звернувшись в департаменти і регіональні представництва компанії у всіх регіонах України.