Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Мы в соцсетях:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

«Тепла» покрівля — безпрогонна «жорстка»

Конструкція «теплої» покрівлі — тришаровий «пиріг» складається з нижнього (несучого) профнастилу, утеплювача (мінеральна вата) і верхнього зовнішнього покриття.

Використання як несучих конструкційних профнастилів Т-92, Т-135, Т-150 або Т-160 дає можливість перекривати прольоти значної довжини (до 9 м) і відмовитися від використання несучих покрівельних прогонів, укладаючи зазначені профнастили безпосередньо на балки або ферми (поперек скату).

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-01 

Рис. 1. «Тепла» покрівля — безпрогонна «жорстка»

Конструкційний металопрофіль — це окрема група профілів. Застосування цих матеріалів значно спрощує конструкції покрівель і перекриттів, скорочує час будівництва, а також зменшує витрати на монтаж. Конструкційні профілі застосовуються, головним чином, для вирішення системних завдань згідно затвердженої технічної документації.

teplaya krovlya besprogonnaya zhestkaya 02 533x400 «Теплая» кровля – беспрогонная «жесткая» 

Фото 1. Профнастил Т-135 0,88 мм у безпрогонній схемі

У випадку застосування в якості верхнього елемента покрівельної набірної сендвіч-панелі профнастилу, така «тепла» покрівля називається «жорсткою».

Монтаж «теплої» безпрогонної покрівлі починається з установки несучого профнастилу на елементи каркаса (балки або ферми). Тип профнастилу і його товщина задається проектом і підбирається згідно «Таблиць навантажень для профнастилу Прушиньскі» і залежить від розрахункових навантажень на захисну покрівельну конструкцію.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-02  

Рис. 2. Монтаж несучого профнастилу в безпрогонній покрівлі

Кріпиться профнастил до балок або ферм саморізами по металу (якщо каркас металевий) або розпірними дюбелями (якщо балки з/б) в кожну хвилю. Також рекомендується скріпити поздовжній замок листів через кожні 500 мм оцинкованими або пофарбованими саморізами по металу 4,8х19 або 4,8х20 або заклепками. Це пов’яже між собою листи, що додасть несучому профнастилу додаткової жорсткості, а також додасть візуального ефекту цілісності внутрішнього покриття.

Компанія «Прушиньскі» рекомендує проводити монтаж несучого профнастилу широкими полицями вгору, так як в “теплій” жорсткій покрівлі застосовується утеплювач щільністю близько 30 кг/м3, відповідно монтаж нижнього листа широкими полицями до утеплювача, дає найбільшу площу опирання ваті і не дає їй просідати.

На профільовані листи укладається пароізоляційна плівка, стики якої необхідно проклеїти спеціальною клейкою стрічкою. Проклейка рулонів пароізоляції є обов’язковою для правильної роботи паробар’єру.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-03 

Рис. 3. Укладання паробар’єрної плівки на несучий профнастил

Після цього на профнастил необхідно укласти дистанційні (проміжні) Z-прогони товщиною t = 1,0; 1,25; 1,5 мм. У випадку застосування безпрогонної «жорсткої» покрівлі, несучий профнастил монтується поперек скату, а верхній профільований лист укладається уздовж скату (для безперешкодного відведення води з покрівлі). Тому дистанційний Z-прогон встановлюється під кутом 45о до лінії карниза. У випадку монтажу проміжного прогону на несучий профнастил поперек скату все навантаження передається від зовнішнього профілю на дистанційний Z-прогон.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-04 

Рис. 4. Змонтований дистанційний Z-прогон під кутом 45о до лінії карниза/конька

При цьому, необхідно пам’ятати про необхідність установки дистанційного Z-прогону поперек ската на лінії карниза, на лінії конька, а також у поперечний замок верхнього профнастилу.

Дистанційний Z-прогон монтується до несучого (нижнього) листу оцинкованими саморізами по металу в кожну хвилю.

По всій довжині дистанційного Z-прогону укладаємо самоклеюча термопрокладка товщиною 5 мм і шириною 50 або 70 мм для усунення містка холоду.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-05 

Рис. 5. Термопрокладка на верхній полиці проміжного прогону

Після цього укладають утеплювач. Вкрай важливо — товщина утеплювача повинна бути визначена теплотехнічним розрахунком і повинна бути ідентична висоті дистанційного Z-прогону.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-06

Рис. 6. Утеплювач в “теплій” покрівлі

По поверхні мінеральної вати, паралельно лінії карниза, укладають супердифузійну мембрану з напуском (перенахлестом), ширина якої вказана на рулоні.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-07

Рис. 7. Супердифузійна мембрана, укладена на утеплювач

Тип покрівельного (верхнього) трапецієподібного листа підбирається залежно від заданих в технічному проекті навантажень на покрівлю і від кроку дистанційних прогонів. Монтується покрівельний лист за допомогою саморізів по металу в кожну хвилю.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-08

Рис. 8. Монтаж покрівельного профнастилу

У поздовжній замок, для поліпшення гідроізоляційних властивостей профнастилу, компанія «Прушиньскі» рекомендує встановлювати клейку прокладку 3х10, і додатково скріпити замок саморізами по металу 4,8х19 або 4,8х20 через 500 мм.

teplaya-krovlya-besprogonnaya-zhestkaya-09 

Рис. 9. Поздовжнє накладення покрівельного профнастилу

Інженери компанії «Прушиньскі» при роботі з проектом допоможуть Вам підібрати висоту і товщину несучого профілю, дистанційного Z-прогону, верхнього покрівельного профнастилу, зроблять розкладки і відомості матеріалів, необхідних для реалізації об’єкта.