Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Мы в соцсетях:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Проектування та будівництво складу. Монтаж каркасу ЛСТК

Компанія «Прушиньскі» здійснила проектування, виготовлення і поставку швидкомонтованої будівлі (далі БМЗ) виробничо-складського призначення в м. Миколаєві для замовника ТОВ «Меблеві технології». Розміри і параметри будівлі кілька разів змінювалися замовником, який прийняв остаточний розмір будівлі 15 м х 12,8 м, висота до нижнього поясу ферм 4 м, з можливістю збільшити довжину будівлі до 28 м. Будівництво складу включає такі етапи: узгодження технічного завдання, терміни проектування і постачання матеріалів, монтаж каркасу ЛСТК.

Фото 1. БМЗ ТОВ «Меблеві технології».

Етапи здійснення проекту будівництва БМЗ

Вадим Пархоменко, головний інженер ТОВ «Прушиньскі»:

«Наші швидкомонтовані будівлі проектуються і поставляються, виходячи з вимог замовника по довжині, висоті, з урахуванням розмірів земельної ділянки та інших особливостей даного об’єкту. Індивідуальне проектування ангара без істотних обмежень по ширині і висоті БМЗ дозволяє нашим замовникам отримати найбільш бажаний для них результат в максимально короткі терміни.

Так, при роботі з даними БМЗ весь процес від виявлення потреб Замовника до остаточної поставки всього комплекту матеріалів на майданчик зайняв 8 тижнів, тобто близько 2-х місяців. З цього часу:

 • 2 тижні проходило узгодження технічного завдання та тендерні процедури з боку замовника,
 • 3 тижні зайняло проектування,
 • 3 тижні виробництво та постачання матеріалів на будівельний майданчик..Замовник також отримав додатковий сервіс, який включав прийом комплектуючих матеріалів, а також шеф-монтаж на об’єкті».

Після підписання договору з Замовником, проектний відділ «Прушиньскі» розробляє проект будівлі на основі легких сталевих тонкостінних конструкції (ЛСТК)

Основний матеріал, з якого виготовляється каркас нашого БМЗ, – холоднокатані сталеві оцинковані прогони, марка сталі S350Zn275, які виробляються на польському заводі «Прушиньскі». Всі прогони поставляються марковані і з перфорацією згідно КМД.

Фото 2. Приклад перфорації С-прогонів

Фасонні і закладні деталі металоконструкції, а також при необхідності колони ангара виготовляються в Україні з чорного металу з покриттям, а потім, за бажанням замовника, покриваються захисним шаром способом гарячого цинкування або грунтуються і фарбуються.

Фото 3. Фасонні вироби з антикорозійною обробкою методом гарячого цинкування

Для даної будівлі були застосовані оцинковані фасонні вироби (фото № 3). Вони виконані за допомогою лазерного різання, з подальшою антикорозійною обробкою методом гарячого цинкування. Всі вироби для зручності монтажу БМЗ промарковані, і виготовлені з технологічними отворами під з’єднання під болт елементів каркаса. (фото № 4).

Фото 4. Фасонні вироби з антикорозійною обробкою методом гарячого цинкування

Фото 5. Приклад вузла із застосуванням болтових з’єднань

Монтаж каркасу з ЛСТК

Монтаж каркаса швидкомонтованої будівлі (БМЗ) відбувається безпосередньо на майданчику і нагадує роботу з дитячим конструктором. Для зручності монтажників всі елементи каркаса промарковані спеціальним чином. Завдяки їх легкості, вантажопідйомна техніка при монтажі каркасу бере участь мінімально. Вага однієї рами цілком – 850 кг. Тому монтаж каркасу з легких сталевих тонкостінних конструкції (ЛСТК) «Прушиньскі» проводиться в два етапи:

 • збірка рам на майданчику
 • установка їх за допомогою крана.

Під час проектування КМ і виготовлення елементів каркаса металоконструкції, необхідно провести підготовчі роботи:

 • земельні роботи
 • заливка фундаменту
 • установка анкерних болтів.

Через 3 дні після початку проектування, нами видаються навантаження на фундаменти (для виробництва креслень КЖ) і прив’язки анкерних болтів.

БМЗ в Николаеве часть 2 Монтаж каркаса_html_77565dfe 

БМЗ в Николаеве часть 2 Монтаж каркаса_html_m5c81b4e3 

В комплект поставки каркасу для монтажу БМЗ входять:

 • Оцинковані холоднокатані С-профіля;
 • Фасонні і заставні елементи;
 • Кріплення – болти М12 і М16.

Крім цього, на об’єкт в обов’язковому порядку передається один примірник креслень марки КМ. Для будівельників інженер компанії «Прушиньскі» проводить шеф-монтаж на будівельному майданчику (для першого об’єкта, а для наступного, як правило, такої необхідності вже немає).

Рис. 1. Модель каркаса будівлі ТОВ «Меблеві технології» в Миколаєві. 

Монтаж каркаса БМЗ включає наступні етапи:

1. Збірка колон будівлі.

У даному БМЗ застосовані холоднокатані прогони з наступними параметрами: С300/60 мм – профіль перерізу С, 300мм – висота профілю, 60 мм – ширина полиці (фото 1).

Фото 6. Зібрані колони з С-прогонів і заставних деталей перед установкою 

 1. Збірка ферм швидкомонтуємої будівлі (БМЗ).На будівельному майданчику збираються спочатку верхній і нижній пояс ферм (фото 2), потім повністю ціла ферма. Як і колони, збирання відбувається за допомогою болтового з’єднання, в місцях перфорації прогонів, через заставні фасонні деталі. Перфорація в С-профілях і в «фасонках» виробляється на заводі.

Фото 7. Зібрані пояса ферм БМЗ в Миколаєві 

 1. Монтаж готових колон швидкомонтованої будівлі. Колони встановлюються на фундамент будівлі і кріпляться за допомогою гайок до анкерів фундаменту через фасонний елемент «база» (мал.2). Анкерні болти попередньо встановлюються під час заливки фундаменту.

БМЗ в Николаеве часть 2 Монтаж каркаса_html_23494562 

Мал. 2. «База» колони

Після того, як були змонтовані колони металоконструкції, встановлюються розпірки і хрестоподібні зв’язки, які виконані з оцинкованих прогонів С100х60х2, 0

Фото 8. Встановлені колони, зв’язки, розпірки 

 1. Монтаж ферм швидкомонтованої будівлі (БМЗ).Залучати кран до монтажних робіт потрібно лише на останній стадії. При необхідності, для збільшення жорсткості ферм, в момент монтажу, можуть застосовуватися спеціальні струбцини.

Фото 9. Монтаж ферм БМЗ в м. Миколаєві за допомогою автокрана 

 1. Згідно технічного завдання на проектування, виданого замовником, нами були запроектовані віконні та дверні отвори в торці будівлі.Фахверкові стійки, посиленні під двірний проріз і під вікна були також поставлені на об’єкт і змонтовані.

Всі монтажні з’єднання проводяться за допомогою болтів, що повністю виключає зварювальні роботи на будмайданчику під час монтажу каркасу БМЗ «Прушиньскі»

Фото 10. Готовий каркас БМЗ перед монтажем огороджувальних конструкцій 

На даному об’єкті, в якості огороджувальних конструкцій, були запроектовані стінові і покрівельні сендвіч-панелі заводського виготовлення компанії «Прушиньскі».

Стінова сендвіч -панель монтується горизонтально, не вимагаючи установки додатковий стінових ригелів, і монтується за допомогою самосвердлувальних гвинтів безпосередньо до колони.

Для монтажу покрівельної сендвіч панелі, на верхній пояс ферм, необхідно встановити покрівельні прогони. У швидкомонтованій будівлі в Миколаєві як прогони були змонтовані холоднокатані оцинковані Z- прогони 100×55/48 з кроком 1850мм, де 100 мм – висота профілю, 55 мм і 48 мм – ширина полиць Z- прогону.

Детальніше про монтаж стінових і покрівельних огороджувальних конструкцій на даному об’єкті Ви можете дізнатися тут