Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Мы в соцсетях:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Монтаж сендвіч-панелей стін і покрівлі

У цій статті ми розглянемо: виробництво, доставка, розвантаження, пакування, маркування та монтаж сендвіч-панелей стін і покрівлі по металевому каркасу. У попередній статті йшлося про проектування і монтаж каркасу.

У цій частині статті про будівництво швидкомонтованої будівлі в Миколаєві мова піде про монтаж сендвіч-панелей стін і покрівлі ангара. В якості огороджувальних конструкцій в проект БМЗ були внесені стінові та покрівельні огороджувальні конструкції з сендвіч-панелі заводського виготовлення. При монтажі будівництві БМЗ монтаж здійснювався із застосуванням сендвіч-панелей виробництва компанії «Прушиньскі».

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (1)

Фото 1. Доставка сендвіч-панелей Прушиньскі для монтажу на об’єкті

Виготовлення сендвіч-панелей відбувається під замовлення. Термін виготовлення на заводі Прушиньскі 3-4 тижні. Поставка на об’єкт замовника здійснюється в спеціальній упаковці, яка стандартно призначена для вивантаження за допомогою навантажувача. Однак завдяки прокладкам з пінопласту між пачками, вивантаження упаковок сендвіч-панелей на будівельному майданчику може здійснюватися як краном, так і навантажувачем.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (2)

Фото 2. Розвантаження сендвіч-панелей для монтажу на об’єкті Сендвіч-панелі згідно проекту мали такі характеристики:

  • Товщина сендвіч-панелі – 100 мм, наповнення – мінеральна вата «Paroc» щільністю 120 кг / м3.
  • Зовнішня і внутрішня обшивка сендвічпанелі – оцинкований метал з полімерним покриттям, товщиною 0,5 мм, RAL 9006 (зовнішня обшивка), 9010 (внутрішня обшивка).

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (3)

Фото 3. Упаковка та маркування сендвіч-панелей Прушиньскі, паспорт на партію.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (4)

Фото 4. Сендвічпанелі після вивантаження на будмайданчику Перед початком будівництва огороджувальних конструкцій стін і покрівлі представник компанії Прушиньскі уточнив для будівельної організації та технагляду замовника інформацію з монтажу сендвіч-панелей стін і покрівлі згідно підготовленої монтажної схеми. Всі розрахунки і креслення були виконані інженерним відділом компанії.

Монтаж сендвіч-панелей стінового огородження

У будівництві цієї швидкомонтованої будівлі застосовувався найбільш ефективний горизонтальний тип монтажу стінових сендвічпанелей. Кріплення сендвіч-панелей до основного каркасу здійснюється за допомогою спеціальних саморізів по металу 5,5х6,3х150 RAL 9006, де 5,5 мм – діаметр свердла, 6,3 мм – діаметр саморіза, 150 мм – довжина саморіза.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (5)

Фото 5. Горизонтальний монтаж сендвіч-панелей Прушиньскі

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (6)

Фото 6. Горизонтальний монтаж сендвічпанелей. Вигляд зсередини В першу чергу монтуються стінові сендвіч-панелі на готовий каркас будівлі (фото 7, 8, 9). У даному конкретному випадку монтаж здійснювався з кутів, але це не принципово.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (7)

Щоб не пошкодити сендвіч-панелі, в процесі монтажу застосовуються спеціальні струбцини.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (8)

Фото 7. Стінні сендвіч-панелі після горизонтального монтажу

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (9)

Фото 8. Змонтовані стіни зсередини БМЗ Нижче на фотографії представлений змонтовані бічний і торцевий фасади швидкомонтованої будівлі. Надалі кутовий стик ущільнюється із застосуванням мінеральної вати і обрамляється фасонними виробами.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (10)

Фото 9. Кут будівлі до зашивання фасонним виробом Далі горизонтальні стики сендвіч-панелей зашиваються фасонними виробами. Детальніше про монтаж планок для огорожі з сендвіч-панелей розказано нижче. При формуванні віконного отвору в тілі сендвіч-панелі, його потрібно посилювати зверху і знизу П-подібним профілем, виготовленим з оцинкованої сталі товщиною 1,0 мм. Кріплення віконного блоку здійснюється безпосередньо в цей отвір.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (11)

Фото 10. Віконний отвір в тілі сендвіч-панелі Після монтажу стінового огородження проводиться підготовка покрівельних панелей до монтажу. Підріжеться вузол звісу, на гофру наноситься стрічка для герметизації.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (12)

Фото 11. Підготовка покрівельних сендвіч-панелей до монтажу. Далі здійснюється підйом покрівельних сендвіч-панелей за допомогою автомобільного крана та спеціальних струбцин.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (13)

Фото 12. Підйом сендвіч-панелей на покрівлю

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (14)

Фото 13. Укладання покрівельних сендвіч-панелей на каркас будівлі Монтаж сендвіч-панелей здійснюється поштучно, з подальшим обов’язковим кріпленням і установкою всіх необхідних герметичних прокладок в місцях стиків. На цьому етапі обов’язково потрібно контролювати якість ущільнення стиків. Такий контроль є важливим для досягнення повної герметизації покрівельного огородження. Це є одним з ключових моментів довговічною експлуатації будівлі. Після закріплення черговий покрівельної сендвіч-панелі саморізами по металу 5,5х6,3х150, (5,5 мм – товщина свердла, 6,3 мм – діаметр саморіза, 150 мм – довжина) укладається наступна панель.

bmz-angar-v-nikolaeve-montazh-sendvich-panelej (15)

Фото 14. Змонтовані сендвіч-панелі на покрівлі

Монтаж планок огородження з сендвіч-панелей заводського виготовлення

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (1)

Далі в розділі 4 буде представлений монтаж планок та аксесуарів для сендвічпанелей. Після монтажу стінових і покрівельних сендвіч-панелей, готовність БМЗ становить 90%. Завершальний етап монтажу швидкомонтованої будівлі з застосуванням сендвічпанелей – монтаж стінових і покрівельних планок. До стінових планок відносяться: Цокольна планка (спецпланка, яка прикриває стик стінових панелей і бетонного цоколя).

1

1) цоколь; 2) стінова сендвіч-панель PWSW t = 100 мм; 3) саморіз по металу 4,8х19 мм; 4) цокольна планка ЦП-1; 5) внутрішня цокольна планка ВЦП-1; 6) силіконовий герметик; 7) гідроізоляція BIT TAPE 150; 8) допоміжна планка ВП-1

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (3)

Фото 15 Цокольний вузол для стінової сендвіч-панелі в зборі

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (4)

Фото 16. З’єднувальна планка (спецпланка, яка прикриває вертикальний стик сендвічпанелей)


Монтаж кутової планки (УП-2)

2

1) колона каркаса; 2) стінова сендвіч-панель PWS-W t=100 мм; 3) саморіз по металу 5,5х6,3х150 мм; 4) кутова планка зовнішня УП-2; 5) саморіз по металу 4,8х19; 6) мінераловатний утеплювач (щільність 30-45 кг / м3); 7) термопрокладка 5х50 мм; 8) силіконовий герметик.

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (5)

Фото 17 Кутова планка Для кріплення всіх планок застосовуються саморізи по металу 4,8х19 (до 3 мм), з кроком 30-50 см. Планки мають стандартну довжину 2 м, але можуть виготовлятися під замовлення в нестандартних довжинах з урахуванням особливостей проекту і для зменшення матеріальних і трудових витрат.

Монтаж покрівельних планок

Для покрівлі з сендвіч-панелей були змонтовані такі планки: планка конька (складається з 2-х частин – опорного Ωобразного кутника (ОП1) і конькового елемента (К1).

3

1) опорний прогон; 2) покрівельна сендвіч-панель PWDW т = 100 мм; 3) саморіз по металу 5,5х6,3х150 мм 4) покрівельний саморіз по металу 4,8х19 мм; 5) конькова планка К-1; 6) конькова планка внутрішня К-2; 7) мінераловатний утеплювач (щільність 30-45 кг / м3); 8) опорна планка ОП-1; 9) термопрокладка 5х50 мм.

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (8)

Фото 18. Планка конька після монтажу на покрівлі Карнизний вузол (складається з декоративних кутників (ВК-1 і ВК-2), і Zподібної планки (ЛП-1), яка прикриває торцевої звис панелі, може виконувати функцію планки для кріплення водостічної системи, якщо вироблена з металу більшої товщини, розрахованого під дане навантаження.

4

1) покрівельна сендвіч-панель PWS-W t=100 мм; 2) стінова сендвіч-панель PWDW т = 100 мм; 3) зовнішня планка ВК-2; 4) внутрішня планка ВК-1; 5) саморіз по металу 4,8х19 мм; 6) мінераловатний утеплювач (щільність 30-45 кг / м3); 7) лобова планка ЛП-1; 8) силіконовий герметик.

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (10)

Фото 19. Планка звісу Вітрова планка (закриває торець ската будівлі на покрівельної сендвіч-панелі). Також при необхідності, якщо звис має виліт за площину стіни будівлі, як в даному випадку, встановлюється декоративна планка, яка прикриває стик стінової та покрівельної панелі. У даному прикладі показані два варіанти обробки вузла – справа і зліва від будівлі.

  5

1) покрівельна сендвіч-панель PWS-W t=100 мм;

2) стінова сендвіч-панель PWDW т = 100 мм; 3) зовнішній кутник кутник-1; 4) внутрішній кутник УВ-2; 5) саморіз по металу 4,8х19 мм; 6) мінераловатний утеплювач (щільність 30-45 кг / м3); 7) торцева планка ТП-2; 8) силіконовий герметик.

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (12)

Фото 20. Вітрова планка Заключним етапом монтажу будівлі є установка планок обробки віконних і дверних прорізів.

1) П-подібний прогін т = 1,00 мм (ПП); 2) стінова сендвіч-панель PWDW т = 100 мм; 3) рама вікна; 4) саморіз по металу 5,5х6,3х150 мм; 5) силіконовий герметик; 6) верхній відлив О-1; 7) планка примикання ПП-1; 8) мінераловатний утеплювач (щільність 30-45 кг / м3); 9) монтажна піна; 10) саморіз по металу 4,8х19 мм; 11) відлив вікна О-1. Дані елементи строго індивідуальні для кожної будівлі. Залежно від проектного рішення віконні планки встановлюються після вікон і дверей безпосередньо, або інших технічних елементів (решітки, обладнання і т. д.).

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (14)

Фото 21. Монтаж віконних прорізів. Вид зовні

stroitelstvo-bmz-v-nikolaeve (15)

Фото 22. Монтаж віконних прорізів. вікна глухі Від акуратності монтажу планок на сендвіч-панелі залежить зовнішній вигляд швидкомонтованих будівель.. В даному випадку монтажники постаралися і виконали свою роботу добре.