Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Мы в соцсетях:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Види снігозатримувачів на дах. Снігозатримувачі для металочерепиці, профнастилу та фальцевої покрівлі

12 / 05 / 2017

Призначення снігозатримувачів

Снігозатримувачі на даху (снігові бар’єри, трубчасті снігозатримувачі, снігорізи) захищають від снігу і льоду водостічну систему, людей, зелені насадження, автомобілі на парковці.

Фото 1. Трубчасті снігоутримувачі на даху з покрівельних панелей

Снігозатримувачі застосовуються також для захисту встановлених на даху аксесуарів, які можуть бути пошкоджені тиском снігової маси. В такому випадку снігоутримувачі встановлюються вище над аксесуарами.

 
Фото 2. Снігозатримувачі гратчасті на даху з металочерепиці, встановлені над мансардними вікнами

Особлива причина для використання снігозатримувачів для металочерепиці – наявність великих перепадів між скатами, розташованими один над іншим. В цьому випадку снігозатримувачі разом з водостічної системою захищають нижній скат від пошкодження снігом або льодом, який падає зі ската над ним.
Снігозатримувачі на даху з металочерепиці захищає покриття металу від дряпання льодом при різкому сході з покрівлі. Для бітумної черепиці мова йде про захист  від механічного відшарування льодом і снігом.
Головне: снігозатримувачі утримують сніг на даху або руйнують його цілісний пласт, щоб не дати снігу лавиноподібно зійти з даху великим масивом.

 
Фото 3. Снігорізів на даху з металочерепиці Крон Пурмат RR 023

Шар снігу кілька покращує теплотехнічні характеристики покрівлі. Крім того, комусь просто може подобатися шапка снігу на даху. Але потрібно пам’ятати, що сніг для даху – скоріше ворог, ніж друг. Це додаткове навантаження, особливо істотне в місцях великого скупчення снігу, в так званих снігових мішках. Це постійне танення і наявність фази вологи з постійним переходом через 0оС, що скорочує термін служби будь-якого покрівельного покриття (перш за все це стосується бітумної черепиці і неглазурованої кераміки), а також сприяє появі великої кількості бурульок і замерзання води в ринві водостічної системи. Нарешті, це небезпека сходу великих мас снігу і льоду при потеплінні, саме при цьому і пошкоджується водостічна система, страждають люди, машини, будівлі, зелені насадження. Тому при проектуванні системи снігозатримання потрібно пам’ятати, що вона повинна сприяти ефективному відведенню снігу з покрівлі. 

Види снігозатримувачів

Снігозатримувачі повинні встановлюватися на будь-яке покрівельне покриття скатної покрівлі. Для металевих покрівель існує три основних види елементів снігозатримання. Це снігоутримувачі, снігові бар’єри (трубчасті і гратчасті) і снігорізи. Найбільш поширені снігоутримувачі це металеві планки трикутного перерізу, які кріпляться біля карниза в один або кілька рядів і утримують сніг на даху.

Рис. 1. Снігозатримувач виробництва ТОВ «Прушиньскі»

Це ефективний елемент безпеки, який за умови правильної установки буде надійно виконувати функцію снігозатримання. Внутрішня опорна планка (кутник) є обов’язковим елементом і підсилює міцність снігозатримувачів. На практиці часто снігоутримувачі встановлюються без опорної планки як наслідок, при реальному сніговому навантаженні їх зриває з покрівлі. Для регулювання сходу снігу з даху монтаж снігозатримувачів рекомендується проводити в шаховому порядку на другомутретьому модулі металочерепиці.

 


Фото 4. Снігозатримувачі на даху із металочерепиці Шафір поліестер RAL 8017

Це ефективний елемент безпеки, який за умови правильної установки буде надійно виконувати функцію снігозатримання. Внутрішня опорна планка (кутник) є обов’язковим елементом і підсилює міцність снігозатримувачів. На практиці часто снігоутримувачі встановлюються без опорної планки як наслідок, при реальному сніговому навантаженні їх зриває з покрівлі. Для регулювання сходу снігу з даху монтаж снігозатримувачів рекомендується проводити в шаховому порядку на другомутретьому модулі металочерепиці.


Фото 5. Снігозатримувачі на даху із металочерепиці Крон

Снігові бар’єри це конструкція на основі спеціальних тримачів з кріпленнями для труб або решіток. Також ці елементи називають снігозатримувачами трубчастими або гратчастими. Вони затримують сніг, який під власною вагою розрізається на шматки і сходить з покрівлі, тим самим розвантажуючи її від тиску снігу.

 
Фото 6. Снігові бар’єри на даху з покрівельних панелей

Існує певна специфіка в монтажі снігозатримувачів на фальцеву покрівлю. Монтаж трубчастого cнігорізу на покрівельну панель RetroLine проводиться шляхом установки спеціального кронштейна на фальцевий замок. Кронштейн стискає замок з двох сторін за допомогою кріпильних болтів, тим самим забезпечуючи надійне кріплення. При цьому, не потрібно свердлити отвори в покрівельний матеріал.

         
 тримач труби  заглушка труби  блокування труби з’єднувач труби  труба

Фото 7. Система кріплення снігових бар’єрів на фальцеву покрівлю

Снігоріз для покрівлі (інша назва Снігоріз польський) виготовляється шляхом штампування з того ж металу, з якого виробляється металочерепиця. Тривалий термін експлуатації йому забезпечує захисний цинковий шар 275 грам на м2 і захисне декоративне покриття. Цей елемент найбільш ефективно сприяє відведенню снігу з покрівлі. Про технологію монтажу снігорізів на металочерепиці дивіться докладніше в інструкції по монтажу снігозатримувачів на металочерепиці.

 
Фото 8. Снігоріз виробництва Прушиньскі

Снігоріз польський також рекомендується використовувати для захисту встановлених на даху вентиляційних елементів або інших аксесуарів, якщо вони розташовані більш ніж в 60 см від конька.

  
Фото 9. Вентиляційний вихід під захистом снігорізів

 
Фото 10. Снігоріз на металочерепицю Арад Purmat RR 011

Вибір системи снігозатримання залежить від специфіки конкретної покрівлі, рекомендацій монтажників, але перш за все – залишається за Вами. Ціни на різні системи снігозатримання різняться в рази. Детальніше дивіться в статті «Ціни систем снігозатримання для покрівлі». Найбільш низька вартість системи снігозатримання виходить при застосуванні на покрівлі снігорізів, снігозатримувачі коштують дорожче, і найвищі ціни – на снігові бар’єри. Однак скільки б не коштувала система снігозатримання, вигоди, які Ви отримуєте завдяки її присутності на покрівлі, значно вище.

Купити снігозатримувачі

Ви можете купити або довідатися про ціни на снігозатримувачі, а також на всі покрівельні та фасадні матеріали і аксесуари, необхідні для правильного монтажу та експлуатації покрівлі, фасаду та огорожі, у наших дилерів у Києві та інших регіонах України.