Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Профлист для паркану. Розміри профнастилу.

18 / 06 / 2014

Нижче мова піде про характеристики і розмірах стандартних профлистів, які застосовуються для монтажу парканів

Глибина профілювання профлиста

вимірюється в міліметрах. Зазвичай позначається цифрою в назві профнастилу, наприклад, Т-10 або Т-20 і означає глибину профілювання, тобто відповідно 10 і 20 мм. Відхилення фактичного профілювання профнастилу від заявлених розмірів, як правило, мінімальні. Для парканів зазвичай застосовуються профлисти з невеликою глибиною профілювання від 6 до 20 мм. Цього цілком достатньо, щоб при нормальній товщині металу забезпечити достатню жорсткість і здатність профлиста витримувати необхідне вітрове і механічне навантаження.

proflist dlya zabora razmery i drugie xarakteristiki profnastila 1 Профлист для забора, размеры и другие характеристики профнастила

Фото 1. Профнастил Т-10. Глибина профілювання 10 мм

proflist dlya zabora razmery i drugie xarakteristiki profnastila 7 Профлист для забора, размеры и другие характеристики профнастила

Фото 2. Профнастил PF -25. Глибина профілювання 24 мм

Товщина профлиста

Як правило, профлист для паркану застосовується в товщині 0,5 або 0,45 мм. Однак сьогодні все частіше зустрічається профлист товщиною 0,35 і навіть менше. Як правило, метал такої товщини доправляється з далекого Китаю і купується через свою низьку ціну і нерозуміння проблем, які з ним можуть бути пов’язані (інформація про покриття та гарантії нижче).

Несуча здатність

Яке вітрове та механічне навантаження може винести профлист залежить від глибини профілювання, товщини металу і менше від марки сталі. На практиці від несучої спроможності паркану залежить, скільки ниток прогонів необхідно буде для огорожі необхідної для Вас висоти, і яка відстань може бути між ними.

logo Профлист для забора, размеры и другие характеристики профнастила

Фото 3. Огорожа з профнастилу з двома нитками прогонів

logo Профлист для забора, размеры и другие характеристики профнастила

Фото 4. Огорожа з профнастилу з трьома нитками прогонів

Кожен серйозний виробник профлиста має спеціальні таблиці навантажень, які дають можливість правильно вибирати профнастил для конкретного паркану з урахуванням побажань замовника, місцевих вітрових навантажень, висоти паркану і товщини металу.

Підібрати кількість ниток прогонів для свого паркану Ви можете в інструкції з монтажу огорож з профнастилу або металевого паркану .

Види покриттів профлиста

Для будівництва огорож застосовують фарбований і нефарбований профнастил.

Пофарбований профнастил для парканів випускається з такими захисно-декоративними покриттями:

1) поліестер з товщиною полімерного покриття 25 мк. Компанія Прушиньскі для виробництва профнастилу використовує сталь товщиною 0,45 і 0,5 мм із захисним покриттям, на яке надає гарантію 10 років. Найширша гама кольорів – саме в покриття поліестер, що дозволить вам вибрати колір з урахуванням наявних фасадів і покрівлі.

2) Матовий поліестер (РЕМА) з товщиною полімерного покриття 35 мк. Компанія Прушиньскі для виробництва профнастилу також використовує сталь товщиною 0,45 і 0,5 мм із захисним покриттям, на яке надає гарантію 10 років.

Матовий поліестер має менш багату палітру кольорів , але виглядає краще і має трохи більший термін експлуатації в порівнянні з поліестером.

3) Поліуретан матовий (PURMAT) з товщиною полімерного покриття 50 мк. Компанія Прушиньскі для виробництва профнастилу використовує сталь товщиною 0,5 мм європейського виробництва з суперпокриттям PURMAT, на яке надає гарантію 30 років! Для огорож покриття Purmat використовується рідко через високу ціну.

proflist dlya zabora razmery i drugie xarakteristiki profnastila 9 Профлист для забора, размеры и другие характеристики профнастила

Фото 5. Профнастил Т-20 з покриттям матполіестер RAL 3005

4. Незабарвлений профнастил для парканів випускається з оцинку і алюцинку.

Оцинковані профнастили мають єдину перевагу – ціну. Тому вони найчастіше використовуються при облаштуванні тимчасових огорож. Однак мала товщина цинкування і невисока якість вітчизняної оцинковки не дозволяють розраховувати на тривалий термін служби таких зборів. Оцинковані профнастили мають також ту особливість, що не можуть зберігатися на майданчику в пачці, а повинні монтуватися відразу після доставки або складуватися так, щоб листи могли провітрюватися для запобігання запаренню та виникненню білого нальоту. З часом оцинковані профнастили втрачають свій блиск і тьмяніють. Не рекомендується застосовувати оцинковані профнастили в промислових районах, поблизу металургійних і хімічних виробництв, а також у приморській зоні.

Алюцинкове покриття — це суміш алюмінію, цинку і кремнію, – набагато краще цинку, за зовнішнім виглядом щось середнє між оцинкованим профнастилом і сріблястим металликом. За ціною профлист з алюцинка в однакових товщинах дорожче оцинкованого профнастилу, але дешевше пофарбованого.

proflist dlya zabora razmery i drugie xarakteristiki profnastila 10 Профлист для забора, размеры и другие характеристики профнастила proflist dlya zabora razmery i drugie xarakteristiki profnastila 6 Профлист для забора, размеры и другие характеристики профнастила

Фото 6. Зовнішній вигляд алюцинкового покриття (профнастил Т40)

 

Купити паркан з оцинкованого профнастилу або з полімерним покриттям Ви можете у дилерів компанії «Прушиньскі».