Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Мы в соцсетях:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Підбір та постачання профільованого листа для даху ТРЦ «Лавина»

Оцінка проекту

ТОВ «Прушиньскі» продовжує поставки профільованого листа власного виробництва та комплектуючих до них на один з найбільших об’єктів, які будується в Україні, — Торгово-розважальний центр «Лавина», розташований у Києві, по вул. Берковецькій, 6. Тендер по цьому об’єкту ми змогли виграти завдяки якісній роботі інженерного відділу, націленого на застосування оптимальних для замовника покрівельних матеріалів.

Під час роботи над проектом «ТРЦ «Лавина» в Києві нам були передані креслення (КМ) для підбору і розрахунку несучого профільованого листа на покрівлю. Згідно з проектом конструкція покрівлі передбачалася «теплою», з укладанням жорсткого утеплювача на несучий профільований лист з подальшою укладкою покрівельної мембрани (м’яка покрівля).

image001

Рис. 1. Вузол облаштування «м’якої покрівлі» по профільованому листу

 
Конструктивне рішення покрівлі досить складне – це продиктовано архітектурою будівлі (Рис.2). Складність полягає в:
  • великій кількості секцій покрівлі з перепадами висотних відміток між ними;
  • як наслідок, великій кількості снігових мішків;
  • великій кількості зенітних ліхтарів та обладнання на покрівлі;
  • неоднорідному кроці покрівельних прогонів і в різноспрямованому їхньому розташуванні.

image003

Рис. 2. Генеральний план ТРЦ «Лавина»

image005

Рис. 3. План-схема даху ТРЦ Лавина

Збір постійних і тимчасових навантажень на профільований лист

Інженерно-технічним відділом нашої компанії був проведений збір постійних і тимчасових навантажень, діючих на несучий профільований лист, після чого по кожній секції окремо підбирався найбільш оптимальний вид профнастилу для даху (з технічної та економічної точки зору – висота профільованого листа, товщина металу). Обраний тип профнастилу для даху ТРЦ проходив процес узгодження з проектною організацією даного об’єкту «Мегалайн», зокрема, з головним інженером Дмитром Харіним.

Згідно розрахунку, який проводився за ДБН В.1.2-2: 2006 та ДБН В.2.2-14-2009, були визначені кілька значень розрахункового значення граничного рівномірнорозподіленого навантаження, а саме: 344,2 кг / м2; 463,7 кг / м2; 966,5 кг / м2; При цьому вказані значення навантаження діють на профільовані листи, які повинні монтуватися на різні кроки покрівельних прогонів 2000, 3000 і 4000 мм, а схеми застосування профільних листів також різні – це 2-х і 3-х пролітні схеми опирання.

image007

Рис. 4. Приклад розкладки профнастилу по Секції В

Вибір профнастилу для даху

Компанія «Прушиньскі» виробляє широку лінійку несучих профнастилів для даху.

При роботі з даним об’єктом нами застосовувалися ті види профільованих листів і в тій товщині, які задовольняли вимогам по несучої здатності, а також були оптимальними за вартістю для замовника. На різні секції даху ТРЦ нами поставлялися профнастили: Профільований лист Т-92 товщиною 0,75 мм, 1,0 мм і 1,25 мм; Профільований лист Т-135 товщиною 0,75 мм і 1,0 мм; Профільований лист Т-160 товщиною 0,75 мм, 1,0 мм і 1,15 мм. Для кроку прогонів 4000 мм і під максимальне навантаження на покрівлю нами були проведені натурні випробування для профільованого листа Т-160 в товщині 1,0 мм. Інженерами нашої компанії були виконані розкладки профільованих листів по секціях даху ТРЦ Лавина і передані замовнику (у форматі .dwg) і на будмайданчик монтажної організації, а у спільній роботі з проектною організацією були підготовлені вузли.

0Фото-11

Фото 1. Монтаж несучого профнастилу для даху ТРЦ Лавина

0Фото-21

Фото 2. Монтаж несучого профнастилу для даху ТРЦ Лавина

0Фото-31

Фото 3. Монтаж несучого профнастилу для даху ТРЦ Лавина

0Фото-41

Фото 4. Монтаж несучого профнастилу для даху ТРЦ Лавина

Колірне вирішення для замовника

Також ми змогли реалізувати побажання архітекторів по частковому постачанні несучого профільованого листа в нестандартному кольорі і нестандартної ширини (для високих профнастилів) RAL5000 (фіолетово-синій колір), основна ж частина покрівлі виконана в білому кольорі (RAL 9010).