Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Облицювання фасаду фасадними панелями ТРЦ «Любава» (Черкаси)

У 2011 році компанія «Прушиньскі» розпочала роботу щодо постачання матеріалів для стінового огородження та покрівлі на об’єкт Торговельно-розважальний центр «Любава», б-р Шевченка 208/1 у м Черкаси. Територію, на місці якої було заплановано будівництво ТРЦ, більше 50 років займала трикотажна фабрика «Любава». Реалізація цього об’єкту була непростою, але цікавим завданням з точки зору конструктивних рішень, розроблених інженерно-технічним відділом нашої компанії і прийнятих в проекті.

image001

Фото 1. Фасад ТРЦ «Любава» в Черкассах

Генпроектувальником цього об’єкту виступав ПрАТ «ЧЕРКАСІЦІВIЛЬПРОМПРОЕКТ». Поставку огороджувальних фасадних конструкцій виробництва заводу «Прушиньскі» умовно можна розділити на 2 етапи: 1. Постачання матеріалів для облицювання фасаду існуючої будівлі в 2011 році (реконструкція). 2. Поставка матеріалів у процесі нового будівництва в 2012 році. На першому етапі до нас звернулася будівельна компанія за допомогою в розробці конструктивного рішення облицювання та утеплення фасаду і обшивки фасадними панелями. Труднощі полягали в тому, що існуючі (старі) стінові залізобетонні панелі необхідно було залишити. Ділянки фасаду, де вони відсутні, потрыбно зашити і утеплити. У зв’язку з тим, що із зовнішнього боку фасад необхідно було вивести в один рівень (ділянки з існуючими стіновими залізобетонними панелями і без них), нами було прийнято наступне рішення: прорізи зашити внутрішніми стіновими касетами, а залізобетонні панелі облицювати з застосування опорних столиків (L- прогони). Внутрішні стінові касети не можна було монтувати на існуючі несучі колони, так як утворився б перепад на фасаді, що не влаштовувало замовника та проектну організацію. Тому нами був прийнятий варіант установки додаткових вертикальних стійок, на які необхідно було змонтувати внутрішні стінові касети (Рис. 1).

 

Рис. 1. Вузол кріплення внутрішньої стінової касети на додатковий каркас (тут і надалі креслення більшого розміру відкриваються для перегляду)

Рис. 2. Схемарозкладка внутрішніх стінових касет і Lпрогонів по фасаду в осях В

image004

Фото 2. Монтаж внутрішніх стінових касет і Lпрогонів по опорних столиків

Облицювання фасаду була виконана сріблястими фасадними панелями «PS-315» (колір Ral 9006) в горизонтальному розташуванні.

image005

Фото 3. Горизонтально змонтовані фасадні панелі PS-315 на фрагменті фасаду в осях В Другий етап полягав в облицюванні фасаду при новому будівництві. На даному етапі було прийнято 2 види облицювання фасаду:

  • збірна сендвіч-панель на основі внутрішньої стінової касети з облицюванням фасадними панелями, розташованими горизонтально по омега-профілях;
  • сходи і стіни з блоків обшивалися фасадними панелями горизонтально по системі направляючих (опорні столики, L-прогони і омега-профілі).

Інженерним відділом були розроблені та узгоджені з проектною організацією вузли по огороджувальних конструкцій фасаду.

Рис. 3. Вузол влаштування віконної рами в тілі внутрішньої стінової касети

Рис. 4. Вузол установки віконної рами в тілі стіни (сходові клітки)

Рис. 5. Парапетний вузол фасаду (сходові клітки) По всій будівлі для облицювання фасаду застосовувалися два типорозміри PS-панелей:

  • фасадні панелі PS-315 в кольорі Ral 9006 (сріблястий) і Ral 1015 (бежевий);
  • фасадні панелі PS-155 в кольорі Ral 9005 (чорний).

image009

Фото 4. Фасад з встановленими фасадними панелями двох типів і кольорів

По кожному фасаду була зроблена розкладка внутрішніх стінових касет, опорних столиків і Lпрогонів, омега-профілів, фасадних панелей.

 

Рис. 6. Схемирозкладки внутрішніх стінових касет, опорних столиків і Lпрогонів, омега-профілів, фасадних панелей

Покрівлю кінотеатру проектна організація запроектована безпрогонну, по несучому профільованому настилу Н114-600-0,9.

 

Рис. 7. Покрівля кінотеатру. Розріз

Для оптимізації рішення за типом і товщині несучого покрівельного профнастилу, інженерно-технічним відділом ТОВ «Прушиньскі» були зібрані навантаження, що діють на несучий профнастил (тимчасові і постійні), і згідно «Таблиць навантажень профнастилів» був підібраний профіль Т150 в двох товщинах – 0, 75 і 1,00 мм. Після узгодження з Генпроектувальником нами були зроблені розкладки несучого покрівельного профнастилу Т150 0,75 і 1,0 мм. Монтаж покрівельного профнастилу був проведений відповідно до виданої нами розкладки листів.

 

Рис. 8. Розкладка несучого покрівельного профнастилу Т150 на покрівлі кінотеатру

image015

Фото 5. Змонтований покрівельний несучий профнастил Т150 на покрівлі кінотеатру Проект «ТРЦ Любава» посів перше місце в номінації «Кращий проект року» в категорії «Регіональний проект». Після відкриття «ТРЦ Любава» став найбільшим торговельно-розважальним центром у м. Черкаси.