Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Будівництво ангару з ЛСТК-профілів на об’єкті Фізкультурно-оздоровчий центр в с. Гатне (Київська область). Частина 2

Після успішної реалізації «Офісного центру» замовник і ГІП звернулися в нашу компанію з об’єктом, який був продовженням будівництва комплексу (2-а черга будівництва), а саме — «Фізкультурно-оздоровчий центр по вул. Інститутська” в с. Гатне, Києво-Святошинський р-н, Київська обл.

image013

Рис. 1. Проект фізкультурнооздоровчого центру в с. Гатне (2-а черга будівництва)

Головний інженер ТОВ «Мегатехнологія» Владислав Шах визначив завдання для інженерів нашої компанії — підбір оптимального перетину холоднокатаних оцинкованих Zпрофілів як покрівельних прогонів. Покрівля «тепла» із застосуванням сендвіч-панелей заводського виготовлення. Складність у підборі перетину Zпрофілю полягала в такому:

  1. Різний проліт між балками покриття.

image015

Рис. 2. Схема розташування елементів покриття

  2. Різна довжина скатів.

image017

Рис. 3. Розріз ангара

3. Різна навантаження на покрівлю («сніговий мішок» біля прибудованого будівлі та біля парапетів).

image019

Рис. 4. Розріз

У зв’язку з тим, що прольоти різні, навантаження на покрівлю теж різна, було опрацьовано 2 варіанти: 1) з кроком прогонів згідно з проектом (1680 мм); 2) зі змінним кроком прогонів залежно від навантаження. У варіанті №1 був підібраний оптимальний прогін Z200х68 / 60 товщиною 2,0; 2,5 і 3,0, відповідно до навантажень в «снігових мішках».

image021

Рис. 5. Схема розташування прогонів покриття (варіант №1)

Цей варіант по причині великої кількості позицій прогонів з однаковою довжиною, але різною товщиною, був визначений як нераціональний, оскільки міг би викликати проблеми при будівництві ангара (Z-профілі можуть змонтувати не на своє місце, незважаючи на маркування на кожному прогоні). У варіанті №2 було опрацьовано рішення з використанням прогону однієї товщини. Це дозволило зменшити кількість позицій Z-профілів і прибрати людський фактор під час монтажу, про який згадувалося вище. Для забезпечення сприйняття необхідного розрахункового навантаження необхідно було застосувати при будівництві ангара Z-профілі з різним кроком (Рис. 6).

 

image023

Рис. 6. Розріз (варіант №2)

image025

Рис. 7. Схема розташування прогонів покриття (варіант №2)

Даний варіант схвалений і узгоджений з ГІП, і надалі був підписаний договір на поставку тонкостінних оцинкованих Zпрофілів. Інженерним відділом були розроблені креслення КМД на покрівельні прогони з тонкостінних оцинкованих Zпрофілів, за якими були проведені покрівельні прогони. Креслення були передані головному інженеру ТОВ «Мегатехнологія» »у форматі dwg.

image027

Рис. 8. КМД оцинкованих тонкостінних Zпрофілів

У процесі реалізації даного об’єкта фахівцями нашої компанії враховувалися вимоги та побажання ГІПа, замовника і монтажної організації, що дозволило знизити вартість проекту і максимально скоротити час на реалізацію даного об’єкта. На даний момент «Фізкультурно-оздоровчий центр» знаходиться в стадії монтажу.

З питань інженерної підтримки звертайтеся в Інженерний департамент ТОВ «Прушиньскі» через форум для проектних і будівельних організацій або електронною поштою.

Отримати інформацію про ціни і купити металочерепицю, профнастил та інші покрівельні та фасадні матеріали виробництва ТОВ «Прушиньскі» Ви можете у наших дилерів.