Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Купити профлист Прушиньскі в Україні

29 / 12 / 2014

Як вибрати і купити профлист: корисна інформація для покупців

Якщо хочете купити профлист, Ви можете перейти по посиланню праворуч, вибрати свій регіон і отримати всю необхідну інформацію по цінах, кольорах, умовах постачання, гарантіях від одного з наших дилерів.
kupit Купити профлист Прушиньскі в Україні

Профлист – корисна інформація

Профлист (профнастил, профільований лист, профільний лист, металопрофіль) є гофрованим листом оцинкованої сталі. Це відносно недорогий за ціною матеріал, що має корисні в будівництві властивості. Секрет популярності профлиста криється в його унікальній здатності задовольнити не тільки різноманітні технічні завдання, а й будь-який смак, оскільки існують різноманітні по виду профілювання профлисти, як оцинковані, так і з лакофарбовим декоративним покриттям. Крім того, багато покупців прагнуть купити профлист, тому що він приваблює їх строгим сучасним прямолінійним стилем. Хочете побудувати паркан, облицювати зовнішні стіни будинку, зробити дах? Вам потрібна опалубка для плити перекриття? Для всього цього доведеться купити той чи інший вид профлиста.

 

Фото 1. Аеропорт у Донецьку. Використано профлист Т-57 в якості незнімної опалубки

Профлист — універсальний в застосуванні будівельний матеріал. Щоб купити необхідний для конкретного випадку профлист, потрібно оцінити його за рядом різних якостей:

– Форма;
– Ширина ребер;
– Глибина профілювання листа;
– Товщина листа;
– Міцність (несуча здатність);
– Зовнішнє декоративне покриття;
– Товщина цинкового шару;
– Марка використаної для виробництва профлиста сталі;
– Довжина і ширина аркуша;
– Вага.

 

Фото 2. Супермаркет АТБ (м Нова Одеса), використаний профлист Т20 (RAL 5010) як зовнішнє облицювання фасаду

Так, у більшості країн Європи мінімальна товщина захисного цинкового шару профнастилу повинна становити 350 гр / м2 для не пофарбованого профнастилу і 275 гр / м2 для профнастилу з полімерним покриттям. У нашій країні про слідування таким суворим вимогам залишається тільки мріяти.

Сфера застосування профлиста

Профлисти мають найширшу сферу застосування, використовуються як у приватному, так і в промисловому будівництві. Завдяки формі профілювання і зовнішньому вигляду профлистів в результаті добре виглядають облицьовані ним фасади приватних будинків і промислових будівель. Необхідно уважно поставитися до вибору виробника і типу профлиста. Для паркану ідеально підходить профлист з невеликою глибиною профілювання. Для даху потрібно вибирати профлисти з високими ребрами і глибоким профілюванням більшою, ніж для стін, товщиною. Високі профнастили з глибоким профілюванням мають значно більш високу несучу здатність, що необхідно при наявних у нас в країні снігових навантаженнях. Тому для несучих перекриттів використовується профлист з високими ребрами — від 92 до 160 мм. Звичайно, ціна високого профлиста з більш товстого металу вище, але на безпеці будівництва економити не можна. Зверху оцинкованого профлиста, який часто використовують як нез’ємна опалубка, можна заливати бетон, формуючи монолітну плиту перекриття. Велику увагу потрібно приділяти місцям кріплення.

Фото 3. Самонарізи для металу, які використовуються для монтажу листів профнастилу

В залежності від властивостей профлиста визначається спосіб його використання. Профлист може служити огорожею, перекриттям або в якості опалубки. Часто виступає в ролі несучого основи для различных конструкций кровли. Профлист відмінно виконує функції облицювання даху і паркану і має досить привабливий вигляд, щоб декорувати і оформляти готові споруди.

ДАХИ

Профлист використовується на всіх етапах зведення будівель, з урахуванням існуючих нормативних вимог. Найбільш часто гофрованими листами стали вкриваються дахи. Перевагами профлистів на даху є: – Зручність і простота монтажу; – Стійкість до погодних умов; – Легкість; – Привабливий вигляд; – Вдале доповнення до дизайну; – Міцність; – Довговічність.

 

Фото 4. Профлист на даху приватного котеджу

ПАРКАНИ

Паркани та огорожі з профлиста – поширене явище, оскільки вони на сто відсотків задовольняють власників будинків:
– Простотою;
– Довговічністю;
– Сучасним дизайном;
– Надійністю;
– Відносної невисокою ціною.

 

Фото 5. Огорожа з стінового профлиста

Дерево псується, вицвітає, вимагає сили і часу на обслуговування і фарбування паркану. Переваги профнастилу оцінили вже багато українців.. Окрім рішення «дерев’яних» проблем, огородження сталевими листами має ще ряд переваг:
– Захист від зовнішнього шуму;
– Захист від небажаних гостей;
– Відсутність щілин, які відкривають огляд ділянки;
– Приваблива кольорова гамма.

Говорячи про останній пункт, потрібно відзначити, що виробники розробили багату палітру кольорів для покриття металу. Легко вибрати бажаний відтінок і фактуру фарби для вашого паркану.

ОБШИВКА БУДИНКУ

Зовнішня обробка стін має схильність до зносу, вигоряння. Її складно відновлювати. Профлист виключає ці проблеми, а крім того, допускає декорування навіть всередині приміщення. Сучасні методи виробництва зробили матеріал максимально екологічним і застосовним у багатьох сферах. Внутрішнє оздоблення приміщень із застосуванням металу останнім часом міцно входить в моду. Висока міцність профнастилу дозволяє застосовувати його в будівництві як внутрішні перегородки каркасних будинків. Важливо знати, що листи для монтажу стін і перекриттів не вимагають додаткового полімерного покриття поверх цинку. Металеві дахи або паркани будуть служити вірою і правдою 25-50 років, якщо додатково захищені надійним полімерним покриттям. Всередині приміщення до покриття за замовчуванням пред’являються більш високі естетичні вимоги. Красу і безпеку забезпечують приємні на дотик лакофарбові поверхні.

 

Фото 6. Застосування профлиста для облицювання фронтонів

ПЕРЕВАГИ ПРОФЛИСТА

– Має невелику масу, що забезпечує легкість при транспортуванні і монтажних роботах.
– Це найбільш легкий покрівельний матеріал. При малій вазі перекриття, дах отримує додаткові можливості.
– Лист профнастилу на перший погляд може здатися тонким, але на практиці профлист показує себе міцним, пружним будматеріалом, що утримує форму конструкції при великих навантаженнях. Акцент треба робити в цьому випадку більше на висоту ребер профілю, ніж його товщину.
– Товщина профлиста, залежно від призначення, може варіюватися від 0,45 до 1,5 мм.

 

Фото 7. Профлист і планки в трьох кольорах як облицювання фасаду

Поверхня листа профнастилу завдяки наявності захисного цинкового шару не піддається корозії, не страждає від несприятливих умов навколишнього середовища. – Крім того, оцинкований профлист відноситься до групи негорючих матеріалів. – За конструкцією з профлиста не потрібно особливого догляду.

Маркування профлиста

Якісний профнастил (за винятком оцинкованого) повинен мати маркування. Як правило його наносять на ґрунтовку із зворотного боку листа профілю. Маркування може включати в себе таку інформацію:
– Найменування виробника;
– Дату випуску;
– Відповідність ГОСТ або ТУ;
– Термін гарантії виробника.

На профнастилі, виготовленому з металу відомих компаній-виробників, можна зустріти їхнє маркування. наприклад:

 

При цьому не прийнято вказувати тільки країну, де був вироблений метал, наприклад: «Made in Germany». Кращий профлист – той, який відповідає цілям його придбання. Вибір матеріалу великий, тому знайти відповідний варіант не складе труднощів, зваживши співвідношення ціни і якості пропонованих товарів.