Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Як вибрати покрівельний матеріал, аксесуари та елементи для покрівлі. Корисні поради від виробника

25 / 06 / 2023

У багатьох забудовників виникають труднощі при виборі покрівельного матеріалу. Зазвичай будівництвом будинку ми займаємося один раз в житті, тому не маємо достатнього досвіду і знань про властивості покрівельних матеріалів і можемо припуститися помилки при їхньому виборі. І цю проблему кожного забудовника доводиться вирішувати самому. Покрівельних матеріалів існує багато і всі вони різні і за якістю, і за ціною.

Кожного забудовника цікавить довговічність і надійність майбутньої покрівлі, безпеку (до неї можна віднести екологічність і негорючість), простота і технологічність монтажу (від рівня складності залежить вартість покрівельних робіт), естетичність зовнішнього вигляду.

vse-dlya-krovli (1)

Фото 1. Двоскатна фальцева покрівля Ретролайн

До покрівельного матеріалу потрібно придбати комплектуючі, аксесуари і елементи покрівлі. Це утеплювачі, покрівельні плівки (паробар’єр і супердифузійна мембрана), саморізи по металу або по дереву, ущільнювачі, вентилятори, мансардні вікна. Їхня якість безпосередньо впливатиме на якість готового даху будинку і термін його служби. Під кожен вид покрівельного матеріалу потрібен “свій” набір комплектуючих. Іноді вартість комплектуючих матеріалів може перевищувати вартість самого покрівельного покриття. Тому вибір покрівельного матеріалу – це важливе питання, що вимагає грамотного підходу.

Як завжди ми вибираємо покрівельний матеріал? На що варто звернути увагу при виборі?

vse-dlya-krovli (2)

Фото 2. Дах із металочерепиці Арад Класік

Спосіб 1. Довіритися продавцеві в магазині. Непоганий варіант, якщо Ви потрапили до чесної і професійної людини, що добре розбирається в покрівельних матеріалах, що цінує свого покупця і бажає йому допомогти. Тоді Ви дійсно отримаєте професійну консультацію з підбору матеріалів, повну і правдиву інформацію про властивості та якість продукції, гарантійні умови. Але якщо Вам не дуже пощастить з продавцем, Ви можете придбати зовсім не те, що очікували, і дізнаєтеся про це тільки через кілька років …

Спосіб 2. Покластися на поради будівельника. З досвіду, покрівельники добре розбираються в якості профілювання покрівельного матеріалу (дотримання геометричних розмірів покрівельних листів). Саме цей параметр важливий для них – набагато важче змонтувати проблемну металочерепицю або профнастил. Однак, не всі покрівельники будуть вникати в інші важливі параметри покрівельних матеріалів. Але ж від цих параметрів залежить довговічність Вашої покрівлі. До таких параметрів належать клас цинкування, гарантійні умови, якість упаковки покрівельного матеріалу, якість комплектуючих і т.д. При цьому нерідко зустрічаються будівельники, які не знають елементарних правил монтажу покрівельних матеріалів і роблять такі помилки при монтажі, які дуже дорого потім обходяться замовникові. Перш ніж покластися на поради будівельника, якого ви хочете найняти, перевірте його компетентність, подивіться його портфоліо, сертифікати про навчання технології монтажу. Також зручно залучати для оцінки знань свого покрівельника продавця покрівельного матеріалу.

202

Фото 3. Дах із металочерепиці Арад

Спосіб 3. Переглянути рекомендації та відгуки про покрівельні матеріали в інтернеті. Безумовно, це варто зробити. Особливо варто вивчити склад і властивості матеріалів, призначення і можливість застосування цього матеріалу для конкретної конструкції покрівлі. Звертайте увагу не тільки на естетичну складову, але і на важливі технічні показники. При цьому пам’ятайте, що інформація в інтернеті не завжди об’єктивна, і її варто піддавати критичній оцінці.

Найправильніше при виборі покрівельного матеріалу для свого будинку – з’єднати всі три способи: знайти хорошого будівельника за рекомендацією, поспілкуватися з одним або декількома потенційними постачальниками і потім подивитися інформацію і фотографії в інтернеті.

11

Фото 4. Дах із металочерепиці Карпатія

Далі кілька порад, які допоможуть правильно вибрати покрівлю. Звичайно, ми як виробники металевих покрівель рекомендуємо насамперед покрівлі з пофарбованого металу: металочерепиці, фальцевої покрівлі або покрівельного профнастилу. Про те, чому саме даху з пофарбованого металу з покриттям – це оптимальний вибір для всіх, хто оцінює співвідношення ціна-якість, ми розповімо в наступних статтях.

Але наші поради цілком універсальні і будуть Вам корисні при виборі будь-якого матеріалу на дах свого будинку.

vse-dlya-krovli (5)

Фото 5. Дах із металочерепиці Крон

Отже, почніть з прогулянки містом і огляду дахів будинків. Зверніть увагу не тільки на нові покрівлі, але і що прослужили 10-15 років. Добре це зробити в передмісті, де будинків більше. Не пошкодуйте на це часу – ви заощадите значні гроші, з’ясувавши вже за зовнішнім виглядом дахів, придбання яких покрівельних матеріалів буде серйозною помилкою, а на які варто звернути увагу.

12

Фото 6. Дах з пофарбованого шиферу через кілька років «облазить»

5

Фото 7. Дах з ондуліна на сонці псується вже через 2-3 роки

4

Фото 8. Приклад «даху» з ондуліна – реальний термін її служби всього кілька років: ондулін «боїться» сонця, граду і морозу

3

Фото 9. Приклад «даху» з цементно-піщаної черепиці – під дією сонця і морозу вона розтріскується

vse-dlya-krovli (10)

Фото 10. Розмерзання верхнього шару натуральної черепиці

Вивчіть різновиди покрівельних матеріалів і зробіть вибір. Покрівельні матеріали можна розділити на металеві, керамічні, з натурального каменю, бітумні і азбестові. Як визначитися, який матеріал вибрати?

Ціни тільки покрівельних матеріалів самі по собі не дадуть Вам повної картини вартості покрівлі. Порівнюйте вартість покрівлі в повній комплектації. Наприклад, до ціни бітумної черепиці потрібно додати вартість OSB-плити і підкладкового матеріалу. Для металочерепиці потрібно вважати не менше 8-10% від площі покрівлі на напуск. Для шиферу потрібно закласти не менше 20% на бій, для натуральної керамічної черепиці – не менше 7%.

Вартість покрівельних аксесуарів і елементів покрівлі може займати до 50 і навіть більше відсотків в повній вартості матеріалів для покрівлі. Тому не запитуйте у продавця ціну на 1м2 покрівельного покриття. Вимагайте надання ціни за весь комплект покрівлі разом з усіма комплектуючими. Тільки ця ціна буде правильною. Такий підхід дозволить уникнути ситуації, коли продавець дає низьку ціну на покрівельний матеріал, але дуже дорого продає комплектуючі.

1

Фото 11. Дах із металочерепиці Крон

Найкраще порівнювати ціну повного комплекту матеріалів на свій дах, звертаючи увагу на відповідність між собою специфікацій від різних продавців. Порівнюючи різні пропозиції, часто помічаєш, що в них різні за якістю і ціною аксесуари і елементи покрівлі, наприклад, дешевий гідробар’єр і недешева супердифузійна мембрана. Часто продавці і покрівельники в розрахунках «забувають» ті чи інші матеріали і види робіт.

Не забудьте до вартості кожної покрівлі додати вартість монтажу, адже для різних матеріалів вартість монтажу буде відрізнятися. Після цього проводьте порівняння.

vse-dlya-krovli (12)

Фото 12. Дах із профнастилу

Перевіряючи довговічність покрівельного матеріалу, звертайтеся до тексту гарантії. Обов’язково вимагайте оригінал гарантії, який видадуть Вам на руки після покупки. Не полінуйтеся елементарно прочитати її уважно. Звертайте увагу на фрази типу “гарантія не може бути передана третім особам” (тому що ви і є той самий третя особа), “гарантія на наскрізну корозію”, “гарантія на НЕ протікання” та інші подібні фрази. Також уважно читайте додаткові умови гарантії і список документів для пред’явлення рекламації. Якщо у вас не буде будь-якого обов’язкового документа – це привід для відмови в гарантії. Чим простіше і зрозуміліше складена гарантія – тим краще для Вас. Адже діяти постачальник буде так, як написано в гарантії, а не як розповідається на словах. І хто знає, років через кілька гарантія може виявитися важливим документом!

Детальніше про те, як вибрати металочерепицю і про що слід говорити з постачальником покрівельних аксесуарів, ми розповіли в статті «Як вибрати металочерепицю».

Не економте на аксесуарах і елементах для покрівлі та на якості монтажу. І від одного, і від іншого залежить термін експлуатації покрівлі. Згадайте, скільки покрівель з розтріпаними краями дешевої плівки Ви бачили, якщо уважно дивилися на чужі дахи.

Покрівельне покриття – це ще не вся покрівельна система, але від нього безпосередньо залежать естетичність і довговічність всього будинку. Підходьте до вибору покрівельного матеріалу серйозно – адже жити під цим дахом Вам і Вашій родині!

Купити покрівельні матеріали

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua

Купити «покрівельні матеріали», і інші матеріали для покрівлі та фасаду Ви можете звернувшись у департаменти і регіональні представництва компанії у всіх регіонах України.