Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Мы в соцсетях:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Як вибрати паркан для дачі. Види парканів

18 / 06 / 2014

У статті йдеться про те, які є види парканів і на що потрібно звернути увагу при виборі, купівлі та монтажі паркану для дачі.

Паркани для дачі: види і призначення

Паркани встановлюються, щоб:

– Виділити власну територію – для цього достатньо точно по межі вкопати стовпчики і натягнути на них сітку-рабицю або встановити паркан з профнастилу або штахетника – до таких огорож не пред’являються підвищені вимоги по міцності і стійкості до зовнішніх навантажень;

– Захистити двір дачі або будинку від огляду з вулиці або від сусідів – для цього висота огорожі повинна бути не менше 1,8 м і паркан повинен бути суцільним. Найпростіший варіант для цього – паркан з профнастилу (див. Фото 1);

– Захистити від проникнення на ділянку людей;

– Захистити від проникнення на ділянку тварин, насамперед, собак. І якщо від тварин захистить практично будь-яка огорожа від 1,2-1,5 метра, то для захисту від проникнення на дачу людей краще ставити паркан не менше 1,7-2 метра, надійний і відпірний на зовнішні впливи, в тому числі механічні;

– Часто також господині висувають вимогу, щоб паркан не був суцільним і не затінював квіти в палісаднику (див. Фото 2).

Найчастіше ці функції поєднуються. При цьому бажано, щоб паркан був ще й красивим, виконував функцію декору та подобався господарям будинку, а також був зручний в обслуговуванні і розрахований на максимально довгий термін служби. З урахуванням великого вибору кольорів і покриття, паркани з профнастилу та штахетника можуть бути виконані в одному дизайні з покрівлею будинку та інших приміщень на ділянці. Визначившись з призначенням і вимогами, які ми пред’являємо до свого паркану, ми можемо відповідати на конкретні питання і приймати оптимальне рішення.

Висота паркану різних видів

Висота, як і вид паркану, насамперед, визначається його призначенням. Крім того, існують регіональні звички та уподобання, які також варто враховувати. Як правило, паркани бувають такої висоти:

– 0,5 метра – декоративні огорожі, як правило, з штакетника (див. Фото 3) для огородження окремої території усередині ділянки, наприклад, палісадника;

– 1,2-1,5 метра – стандартна висота парканів у більшості регіонів України, за винятком великих міст. Найчастіше такі паркани робляться з профнастилу, але часто застосовується і штахетник, особливо при висоті огорожі 1,25 метра. Для таких парканів іноді застосовується у вигляді декору ковані вироби (див. Фото 4);

– 1,7-2 метра – капітальні огорожі, найчастіше зустрічаються у великих містах. Паркани такої висоти рідко робляться з паркану. Як правило, це паркани з профнастилу або комбіновані паркани зі стовпчиками з цегли, які часто прикрашаються захисними ковпаками з металу (див. Фото 5). Високий паркан вимагає більш серйозного ставлення до конструктивних рішень: необхідно вибирати більш потужні стовпчики, велику глибину профілювання профнастилу (не 6 або 10, а 18 або 20 мм) і правильно розрахувати кількість ниток прогонів з омега-профіля або квадратної труби;

– Паркани вище 2 метрів – зустрічаються в котеджах нечасто, в основному паркани з профнастилу висотою більше 2 метрів поширені в комерційному будівництві. Для парканів більше 2 метрів однозначно рекомендовано монтувати 2 нитки прогонів і посилені стовпчики. У будь-якому випадку слід пам’ятати: чим вище паркан, тим більш грунтовно доведеться підходити до підбору матеріалів, конструктиву і вибору монтажників.

Зверніть увагу, що паркани з профнастилу часто робляться із застосуванням стрічкового фундаменту, який мінімум на 10-15 сантиметрів виступає над рівнем грунту, тому реальна висота огорожі може виявитися вище, ніж довжина листів профнастилу, яку Ви можете замовити.

 

Фото 1. Огорожа з профнастилу з стрічковим фундаментом

Якщо Ваша ділянка знаходиться поблизу проїжджої дороги, більш високий паркан може трохи знизити рівень шуму на Вашій ділянці.

Довжина та розташування – план розміщення паркану

Перш ніж замовляти паркан, необхідно намалювати його на плані ділянки. На практиці часто різні частини паркану несуть різне функціональне навантаження. Наприклад, фасадна частина ділянки «від дороги» може вимагати підвищеної надійності і краси, захисту від шуму; бічні частини паркану біля будинку повинні захищати двір від поглядів сусідів, а внутрішню частину ділянки потрібно просто відгородити від чужих курей і собак. І всередині двору за допомогою паркану можуть бути відгороджені окремі ділянки, наприклад, палісадник або сад. Нижче Ви бачите план огорожі реального ділянки, правда, будинок та інші будинки не намальовані.

 

Рис 1. Попередній план ділянки

Щоб уникнути можливих конфліктів, важливо погодити місце розташування паркану з сусідами. Запропонуйте їм зробити паркан у складчину. Якщо вони відмовляться (а деякі можуть і погодитися), буде простіше отримати їхню згоду. Краще отримувати його не на словах, забивати кілочки разом з ними в присутності свідків. Ще краще залучити для цього місцевого землеміра.

Коли план намальований, потрібно виконати по можливості точні виміри (на тому ж малюнку). Обов’язково потрібно відзначити на плані ворота і хвіртки і вказати їхні необхідні розміри (наприклад, 3, 3,5, 4 метра) і відстань до найближчого кута ділянки. Якщо ворота повинні знаходитися поряд з хвірткою, потрібно чітко показати, з якого боку буде хвіртка. Вкажіть також, тип воріт (орні або відкоти) і тип відкривання орних воріт і хвіртки – всередину двору або назовні.

Ще краще зробити більш детальний план ділянки, на якій Ви повинні відзначити розташування будинку та інших будівель на ділянці, відстань між ними, план доріжок, дерева, колодязь, клумби та інше. Відзначте також сторони світу і функціональні частини ділянки: сад, город, палісадник, місце стоянки машин.

Якщо Ваша ділянка знаходиться на нерівній місцевості і має суттєві перепади, потрібно попередньо оцінити їхній розмір і запросити фахівця-монтажника вже на етапі попереднього планування огорожі ділянки. Разом з ним Ви прийміть рішення, буде Ваш паркан розташований східчасто або він буде рівним і однакової висоти і що для цього потрібно зробити.

 

Фото 2. Паркан з профнастилу на ділянці з перепадом висот

Види парканів та огорож

Выберите види парканів та огорож, які Ви плануєте використовувати на своїй ділянці. Зараз інтернет дозволяє підібрати саме те, що подобається саме Вам і відповідає реальним Вашим потребам. У процесі спілкування з постачальником своє рішення Ви зможете підкоригувати. Проте якщо Ви хочете замовити капітальні цегляний паркан або складні комбіновані паркани з ковкою, краще відразу починати пошук з виконавця. Якщо Вам подобаються ті види парканів та огорож, які пропонує компанія «Прушиньскі», Ви можете попередньо розрахувати їхню вартість.

Хто буде монтувати

Щоб рухатися далі, вирішите, хто буде монтувати Ваш паркан. Якщо Ви плануєте зробити це самостійно, ознайомтеся з інструкціями з монтажу паркану з профнастилу та штахетника. Ми намагаємося робити свої інструкції з монтажу на сайті максимально докладними, з великою кількістю фотографій – такі інструкції реально допоможуть вам визначитися у цьому питанні.

Якщо Ви хочете знайти монтажника, в цьому Вам допоможе наш сервіс, завдяки якому Ви можете запитати вартість матеріалів і робіт. Заявка на сервіси по покрівельних і фасадних матеріалів) у наших дилерів в кожному регіоні країни.

Підготовчі роботи до початку будівництва паркану

До початку будівництва паркану необхідно провести всі підготовчі роботи: – Демонтувати старий паркан на дачі. Найскладніше при цьому – демонтаж стовпчиків, які найчастіше тримаються в землі досить міцно. Бетонні або металеві стовпчики можна розгойдувати в різні боки. Щоб розм’якшити грунт, в зазор біля стовпчика можна налити води. Пробуйте повернути стовпчик навколо осі, можна для цього застосувати важіль. Стовпчики також можна просто викопати. Але в такому випадку перед установкою в тому ж місці нових стовпчиків землю доведеться утрамбувати. Якщо є така можливість, металеві стовпчики можна зрізати за допомогою болгарки, а дерев’яні – просто спиляти. – Звільнити приблизно двометрову смугу землі, скосити траву, прибрати кущі та дерева, а також всі нерівності по лінії нового паркану.

 

Фото 3. Паркан з профнастилу з кольоровими вставками і декоративною планкою

 

Фото 4. Огорожа палісадника з металевого штакетника

 

Фото 5. Декоративний паркан з металевого штакетника

 

Фото 6. Паркан з профнастилу з елементами декору (кована хвіртка)

 

Фото 7. Комбінований паркан з профнастилу зі стовпчиками з цегли, які прикрашені захисними ковпаками з металу

 

Фото 8. Паркан з профнастилу з стрічковим фундаментом

 

Фото 9. Паркан з профнастилу на ділянці з перепадом висот

 

Фото 10. Паркан з профнастилу і силікатної цегли

 

Фото 11. Паркан з профнастилу різних кольорів

Види парканів для дачі

Виберіть вид паркану, який Ви плануєте використовувати на своїй ділянці. Зараз інтернет дозволяє підібрати саме те, що подобається саме Вам і відповідає реальним Вашим потребам. У процесі спілкування з постачальником своє рішення Ви зможете підкоригувати. Проте якщо Ви хочете замовити капітальні цегляний паркан або складні комбіновані паркани з ковкою, краще відразу починати пошук з виконавця.

 

Фото 12. Паркан з металопрофілю

Хто буде монтувати

Щоб рухатися далі, вирішите, хто буде монтувати Ваш паркан. Якщо Ви плануєте зробити це самостійно, познайомтеся з інструкціями з монтажу паркану із металопрофіля та штахетника. Мы стараемся делать свои инструкции по монтажу на сайте максимально подробными, с большим количеством фотографий – такие инструкции реально помогут вам определиться в этом вопросе.

 

Фото 13. Паркан з металопрофілю з кольоровими вставками і декоративною планкою

Попередня оцінка вартості паркану для дачі

Розумним буде зробити попередній розрахунок вартості матеріалів ще на підготовчій стадії. Для цього ми підготували для Вас орієнтовний калькулятор вартості паркану з металопрофілю та металевого паркану. У розрахунок ціни паркану не включений фундамент. Калькулятор вважає матеріали з невеликим запасом (приблизно 5%) і за роздрібними цінами. Звернувшись до наших дилерів, Ви можете розраховувати на отримання знижки на матеріали або їх безкоштовну доставку на Ваш об’єкт. Якщо Вас зацікавила наша продукція: паркани з профнастилу та металевого паркану – в кожному регіоні України є наші регіональні представники. Ви можете перейти в розділ «Де купити».

 

Фото 14. Паркан для дачі з металопрофілю

Підготовчі роботи до початку будівництва паркану

До початку будівництва паркану необхідно провести всі підготовчі роботи. Демонтувати старий паркан на дачі. Найскладніше при цьому – демонтаж стовпчиків, які найчастіше тримаються в землі досить міцно. Бетонні або металеві стовпчики можна розгойдувати в різні боки. Щоб розм’якшити грунт, в зазор біля стовпчика можна налити води. Пробуйте повернути стовпчик навколо осі, можна для цього застосувати важіль. Стовпчики також можна просто викопати. Але в такому випадку перед установкою в тому ж місці нових стовпчиків землю доведеться утрамбувати. Якщо є така можливість, металеві стовпчики можна зрізати за допомогою болгарки, а дерев’яні – просто спиляти. Звільнити приблизно двометрову смугу землі, скасити траву, прибрати кущі та дерева, а також всі нерівності по лінії нового паркану.

 

Фото 15. Огорожа палісадника з металевого штахетника

 

Фото 16. Паркан з металопрофілю і силікатної цегли

Купити паркан

Ви можете купити або дізнатися ціни на паркани, а також на всі покрівельні, фасадні та аксесуари, необхідні для правильного монтажу та експлуатації покрівлі, фасаду та огорожі, у наших дилерів в Києві та інших регіонах регіонах України.