Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Монтаж фальцевої покрівлі своїми руками. Інструкція. Основні вузли.

14 / 08 / 2020

Монтаж фальцевої покрівлі на простому двоскатному даху із застосуванням самозатискних покрівельних панелей можна виконати своїми руками. Нижче покрокова інструкція з монтажу фальцевої покрівлі, яка супроводжується зрозумілими фотоілюстраціями. Про різницю між класичним і самозатискним фальцем ми розповіли раніше в статті «Що таке фальцева покрівля», про ціни на фальцеву покрівлю в порівнянні з металочерепицею – у статті «Ціна фальцевої покрівлі у порівнянні з металочерепицею», фотогалерея дахів з покрівельних панелей Ретролайн – у статті «Самозатискна фальцева покрівля».

Фото 1. Фальцевая крыша после монтажа своими руками 
Фото 1. Фальцевий дах після монтажу своїми руками

Монтаж даху з фальцевої покрівельної панелі, як і будь-який інший, починається з установки кроквяної конструкції і гідроізоляційної мембрани, монтажу рейок обрешітки, до яких будуть кріпитися покрівельні панелі. Вимоги та перелік інструментів для монтажу покрівельних панелей є тут.

Справилами монтажу кроквяної конструкції, установки гідроізоляції та монтажу обрешітки можна ознайомитися в Інструкції з монтажу металочерепиці та Інструкції з монтажу фальцевих покрівельних панелей Ретролайн. Принципових відмінностей в монтажі кроквяної конструкції для покрівельної панелі Ретролайн та металочерепиці немає. Відрізняються тільки правила установки обрешітки.

Монтаж мембрани, обрешітки і карнизного вузла

Карнизний вузол для покрівельних панелей Ретролайн так само відрізняється від карнизного вузла європейського зразка під металочерепицю тільки карнизною планкою спеціальної форми – вона має спеціальний 20-міліметровий виступ для кріплення покрівельних панелей.

Схема карнизного вузла наведена на рисунку:

   
картнизний вузол Ретролайн

1. кроквяна нога;
2. лобова дошка;
3. звіс нижній;
4. звіс верхній;
5. карнизна планка;
6. стартова планка;
7. покрівельна панель Ретролайн;
8. обрешітка 30х100;
9. контррейка;
10. супердифмембрана Tyvek Solid;
11. підшивка дошками.

   

Рис. 1. Карнизний вузол для монтажу фальцевої покрівлі

Після того, як встановлені крокви, приступаємо до монтажу гідроізоляційної мембрани. Рекомендуємо в якості гідроізоляції використовувати супердифузійну мембрану Tyvek Solid. Вона стійка до нагрівання і сонячних променів, а крім цього прекрасно випускає вологу з покрівельного пирога, не дозволяючи дерев’яним конструкціям запарюватися, збільшуючи тим самим термін служби всієї покрівлі.

Фото 2. Монтаж супердиффузионной мембраны Тайвек и обрешетки под фальцевую крышу 
Фото 2. Монтаж супердифузійної мембрани Тайвек і обрешітки під фальцевий дах

Супердифузійна мембрана натягується поперек крокв і фіксується за допомогою контррейки, яку прибиваємо до крокв цвяхами довжиною 90-100 мм. Перетин контррейок звичайно становить 60х30 мм. Зручніше працювати, якщо рейки заздалегідь нарізати по довжині, рівній ширині мембрани – 1,5 метра. Під контррейки бажано встановити ущільнювач, який загерметизуйте отвори, пробиті в мембрані цвяхами, і конденсат не зможе крізь них потрапляти на крокви. Таке рішення також покращує теплотехніку і звукоізоляційні властивості фальцевого даху.

Гідроізоляцію встановлюємо рядами. Рухаємося знизу вгору. Першу смугу монтуємо біля карниза, наступну розміщуємо над нею, і так далі, поки не дійдемо до конька. Смуги мембрани встановлюємо так, щоб верхня смуга накривала нижню приблизно на 15 см. У коньку мембрану рекомендується напустити на протилежний скат.

Увага! Неприпустимо робити перенахлест в коньку гідробар’єру і небажано – звичайну супердіффузію! Перенахлест по коньку рекомендується робити тільки для мембрани Tyvek.

У разі монтажу утепленої покрівлі, під якою буде перебувати опалювальне приміщення, нахлести мембрани необхідно проклеїти будівельним двостороннім скотчем або бутиловою стрічкою. Так ми блокуємо конвекційні потоки повітря всередині покрівлі і зменшуємо теплопровідність покрівельної конструкції в цілому. У підсумку, всередині будинку буде комфортніше, а витрати на опалення – менше.

Фото 3 Карнизный узел с закрепленным верхним свесом и контррейкой 
Фото 3. Карнизний вузол із закріпленим верхнім звисом і контррейкою

Особливу увагу під час установки гідроізоляції слід приділити нижньому краю мембрани, яка знаходиться біля карниза. Нижній її край виводиться на спеціальну металеву планку – верхній звис, до якої приклеюється за допомогою того ж двостороннього будівельного скотчу або бутилової стрічки. Якщо Ви плануєте встановити водостічну систему – встановлюйте її до монтажу планки верхнього звісу. Верхній звіс тоді встановлюється таким чином, щоб його нижній край заходив у водостічний жолоб. Це забезпечить вивід конденсату в ринву і запобігатиме потраплянню потоку повітря під мембрану, розтріпуванню нижнього краю мембрани вітром.

Фото 4. Готовая обрешетка под фальцевые панели 
Фото 4. Готова обрешітка під фальцеві панелі

Після установки гідроізоляції приступаємо до монтажу обрешітки. Перетин рейки обрешітки 30х100 мм, а крок установки – 200 мм по центрах рейок. При значному ухилі покрівлі (45 градусів і більше) допускається збільшити відстань між центрами рейок. Цвяхи, якими кріпляться рейки обрешітки, повинні пробивати контррейки і входити в крокви не менше, ніж на 2/3 своєї довжини. На фото 4 наведено приклад вже змонтованої обрешітки під покрівельну панель.

Тепер, коли обрешітка готова, можемо приступати до монтажу карнизної планки. Для того, щоб забезпечити установку карнизних планок без перекосів, по одній лінії натягують між двома вбитими цвяхами сигнальний шнур, або відбивають на обрешітці рівну лінію за допомогою трасувального шнура. Кріпляться карнизні планки до обрешітки за допомогою оцинкованих саморізів з пласкими шляпками.

Фото 4. Готовая обрешетка под фальцевые панели 
Фото 5. Карнизний вузол в зборі до монтажу покрівельної панелі

Карнизні планки можна встановлювати встик, без перенахлеста, або внахлест, підрізаючи їх ось таким чином:

Фото 6. Подрезка карнизной планки с двойным подгибом для стыковки 
Фото 6. Підрізка карнизної планки з подвійним підгинанням для стикування

Своїми руками важко буде зігнути планку з подвійним загином, і навіть не всі майстри візьмуться за таку роботу. Тому можна застосувати просту планку з плоского листа, зігнутого навпіл.

Альтернативний варіант монтажу карнизного вузла

Фото 7. Монтируем на карнизе вторую планку, ширина которой должна составлять 50 мм. 
Фото 7. Монтуємо на карнизі другу планку, ширина якої повинна складати 50 мм.

Фото 8. На краях планки делаем отметки на расстоянии 20 мм. Вторую планку монтируем с выступом в 20 мм от первой карнизной планки. 
Фото 8. На краях планки робимо відмітки на відстані 20 мм. Другу планку монтуємо з виступом в 20 мм від першої карнизної планки

Фото 9. Планку крепим гвоздями через каждые 500 мм. 
Фото 9. Планку кріпимо цвяхами через кожні 500 мм.

Продовження статті можете побачити тут.