Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Снігозатримання на даху. Снігозатримувачі для металочерепиці

10 / 06 / 2014

Для більшості забудовників питання необхідності установки снегозадержателей на покрівлі з металочерепиці не є однозначним. Як ухвалити рішення «так» чи «ні» щодо необхідності їх установки?Зважений відповідь буде залежати від комплексу різних факторів. Це і конфігурація покрівлі, її ухил, застосовувані покрівельні матеріали та комплектуючі. Це і такі, здавалося б, абстрактні від самої покрівлі обставини, як висота будинку і його оточення. При вирішенні питання про необхідність установки снегозадержателей на покрівлі з металочерепиці необхідно брати до уваги наявність прибудованого зимового саду, місця паркування автомобілів поруч з будинком, тротуару або пішохідної доріжки, сусідського паркану.

У кожному разі, система снігозатримання на скатної покрівлі дуже бажана. А ось на питання про те, яку систему снігозатримання слід віддати перевагу для своєї покрівлі, в кожному випадку відповідь має бути індивідуальним.

Системи снігозатримання на скатної покрівлі: снігозатримувачі покрівельні, снігові бар’єри і Снігорізів – покликані забезпечити безпеку взимку. Вони відповідають за наше з вами здоров’я, за збереження автомобілів, припаркованих біля будинку, тварин. Захищають проходи і доріжки біля будинку від засипання їх снігом з даху. Снігозатримувачі допоможуть захистити і розташовані біля будинку декоративні насадження, які можуть бути пошкоджені падаючої сніговий масою.

Призначення снігових бар’єрів і снегорезов – забезпечити руйнування цільного пласта снігу, роздрібнити його на частини, не дати снігу лавиноподібно зійти з покрівлі великим масивом. Снігозатримувачі затримують сніг на покрівлі і не дають можливості сніжному пласту набрати інерцію і зійти на землю великим масивом далеко від схилу покрівлі – на доріжку або місце парковки.

Наприклад, установлення на покрівлі снегозадержатели могли врятувати ці автомобілі від пошкодження снігом, що впав з даху.

Дана покрівля була пошкоджена взимку падінням снігових брил зі ската, розташованого вище.Встановлені під час монтажу покрівельного покриття снегозадержатели на верхньому схилі зберегли б первісний вигляд цієї покрівлі.

А в цьому випадку власник заздалегідь потурбувався про збереження своєї покрівлі.

dlya chego nuzhny snegozaderzhateli na krovle iz metallocherepicy 2 Для чего нужны снегозадержатели на кровле из металлочерепицы?

Снігозатримувачі застосовуються також для захисту встановлених на покрівлі аксесуарів, які можуть бути пошкоджені тиск снігової маси. У такому випадку вони встановлюються над аксесуарами: мансардними вікнами, люками, вентиляторами, водостічної системою.

dlya chego nuzhny snegozaderzhateli na krovle iz metallocherepicy 4 Для чего нужны снегозадержатели на кровле из металлочерепицы?

На цьому знімку добре видно, як снегозадержатель оберігає водостічну систему від пошкодження снігом.

Це ще одна сфера відповідальності снегозадержателей – забезпечити збереження і функціонування встановлених відсотків.

dlya chego nuzhny snegozaderzhateli na krovle iz metallocherepicy 5 Для чего нужны снегозадержатели на кровле из металлочерепицы?

Снігозатримувачі застосовуються і для захисту мансардних вікон від тиску сповзаючого снігу. У даному випадку снегозадержатели відсутні, тому оклад вікна був пошкоджений.

Виходячи з функцій снегозадержателей, можна зробити висновок про необхідність їх установки.

Якщо на покрівлі немає:

  • – Перепадів висоти між скатами, коли з верхнього ската може падати на нижній злежаний сніг;
  • – Встановленої водостічної системи;
  • – Вентиляційних виходів, мансардних вікон або інших покрівельних аксесуарів, що потребують захисту від снігу;

Якщо біля будинку немає:

  • – Пішохідних доріжок або паркування;
  • – Прибудованих альтанок або зимового саду;

Якщо падаючий сніг не може пошкодити ваш або сусідський паркан.

Тоді установкою снегозадержателей можна знехтувати.

У всіх інших випадках установка снегозадержателей більш ніж доцільна. А на покрівлях усіх високих суспільних будівель установка снегозадержателей обов’язкове.

Снігозатримувачі повинні встановлюватися на всі скатні покрівлі. Про те, які види систем снігозатримання застосовуються для скатної покрівлі з металу: металочерепиці , покрівельного профнастилу , крівлі фальца – інформацію можете подивитися тут .