Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Від чого залежить ціна металочерепиці

26 / 07 / 2017

Ціна металочерепиці залежить від курсу валют, специфікації і товщини металу, ступеню профілювання, якості упаковки, вартості доставки, популярності бренду.

Ціна на пофарбований метал в рулонах

Важливо: Ціна металочерепиці безпосередньо залежить від характеристик сировини, з якої вона виготовлена. Чим нижче показники цих характеристик, тим нижче якість і термін експлуатації матеріалу.

Рис. 1. Сырье для профилирования в разных спецификациях 

Рис. 1. Сировина для профілювання в різних специфікаціях

Основна складова (80 і навіть більше відсотків) ціни на металочерепицю – це саме вартість сировини. Разом з товщиною металу, курсом гривні до основних валют вона впливає на вартість готового продукту найбільшою мірою.

Основні параметри, за якими визначається якість металу, такі:

– Марка металу сталевого сердечника, якість очищення його від сірки;

Товщина (граматура), рівномірність нанесення захисного цинкового покриття, його адгезія (прилипання) до сталевого сердечника;

– Наявність пасиваційного шару;

– Наявність, товщина, хімічний склад шару грунтовки, його адгезія до цинку;

Товщина, еластичність (для штампування), стійкість до ультрафіолету (вигоряння), твердість (до подряпин і граду), адгезія до шару грунту.

Різниця в ціні між металом в дорогій (якісній) специфікації, який відповідає всім вимогам, і дешевим, що не відповідає частині вимог, може доходити до 20%, що відображається у вартості виробу.

Проте різниця в терміні служби може відрізнятися в рази. Металочерепиця може служити як 25-50 років (залежно від покриття), так 3-7, після чого може вигоріти, відшаруватися або поржавіти.

Оцінюючи різницю в ціні між двома продуктами, не забудьте також оцінити потенційний термін служби і вартість переробки неякісної покрівлі.

Ціна металочерепиці, курс гривні

Звичайно ж, на ціну металочерепиці сильно впливає курс гривні по відношенню до євро або долара, оскільки весь метал, з якого вона виробляється імпортний. Тому навіть якщо ціна цього металу, наприклад, з Китаю, через його низьку якість невисока, через курс ціни ростуть навіть на матеріали з китайського сировини.

Часто китайський метал продається під виглядом Словаччини (варіанти Чехії, Бельгії, Польщі), але ціни виробник виставляє в доларах. Ціни в доларах – явна ознака, що Вам намагаються продати метал не з Європи, звідки він весь приходить в євровалюті, а звідкись з Азії (основні варіанти – Китай – 40% всієї металочерепиці та 2/3 профнастилу на ринку, а також Індія ).

Так чи часто Вам продають відверто китайський метал? Чи готові самі споживачі зізнатися в тому, що купили китайську металочерепицю?

Парадокс ситуації полягає в тому, що на якість сировини впливає не країна походження, а специфікація продукту (див. вище). Тобто як китайський, так європейський заводвиробник може зробити все, що йому замовить компанія-профілювальник. Просто везти з Китаю якісний метал не буде ніхто, а от з Європи в «полегшеній» специфікації з цинком 100-140 грам, без гарантії від заводу-виробника – та скільки завгодно.

Також потрібно розуміти, що на пострадянському просторі у дуже небагатьох профілювальників працюють власні лабораторії, які в змозі перевірити відповідність замовленої фактичної специфікації металу.

Ціна, наявність реальної гарантії

Гарантія – взагалі окрема розмова. Як правило, весь інтерес споживача до гарантії вичерпується питанням, чи є вона, на скільки років. А вже на що дається гарантія, а тим більше самим бланком, текстом гарантії цікавляться небагато. А дарма. Тому що при уважному розгляді виявиться, що гарантія дається тільки на словах.

Рис. 2. Образец гарантии Прушиньски на металлочерепицу 

Рис. 2. Зразок гарантії Прушиньскі

Наприклад, тільки на технічні властивості (на наскрізну корозію), вигоряння або відлущування фарби гарантійним випадком не є.

Або містить пункти, які неможливо виконати або неможливо не порушити. Цитуємо деякі найхарактерніші:

– Кут покрівлі менше 20 градусів (цікаво, як це впливає на якість металу?);

Нагрівання покрівлі вище 60 ° С (це при тому, що влітку покрівлі на сонці нагріваються більше 80-90 ° С);

Монтаж тільки працівниками заводу-виробника (жоден завод-виробник не здатний змонтувати всі дахи, які здатний призвести);

– Відсутність наскрізних отворів і обрізних кромок (а як можна прикрутити металочерепицю до даху, зробити підрізування під кошикову ринву або коньок?);

Миття не менше 2разів на рік з фото / відео фіксацією !!! (як кажуть, без коментарів).

Є також вимоги щодо переліку документів, способу подачі та багато іншого, що перетворює гарантію на простий папір.

Будь-який нормальний відповідальний виробник, даючи гарантію, обов’язково закладає її вартість ціну. Навіть якщо це 5-10 копійок на м2.

image0011 

Фото 1. Замір товщини металу за допомогою мікрометра

Ціна, товщина металу

Нормальний допуск по товщині металу, прийнятий в Європі – ± 0,02 мм. Тобто стандартна товщина металу з європейських металургійних комбінатів для номінальної товщини 0,5 мм – 0,48 мм; для номінальної товщини 0,45 мм – 0,43-0,44 мм. Причому, мова йде не про товщину сердечника, а про повну товщину, яку можна поміряти за допомогою мікрометра.

Часто замовник не замислюється про те, яку товщину металу він купує. І вибирає за ціною. А різниця товщини може досягати навіть 20%. У 2013 році в Україну було завезено не менше 10 тисяч тонн металу товщиною 0,3 мм і менше.

 

Ціна металочерепиці та ступінь профілювання

Висота хвилі і штампування металочерепиці впливає на здатність металочерепиці витримувати навантаження: Під час монтажу та експлуатації по ній ходять; Снігове і вітрове навантаження. Також, чим вище хвиля і глибше штамп, тим краще і виразніше виглядає черепиця на даху. Висота хвилі і кількість хвиль відбивається на ширині. Стандартна ширина металочерепиці – 1180 мм. Якщо, наприклад, ширина металочерепиці більше, то вона повинна коштувати дешевше. Виробництво металочерепиці Арад (відео готується) Ступінь профілювання безпосередньо впливає на ціну. Чим вище хвиля металочерепиці, тим менше ширина, відповідно, вища ціна. Чим більше висота, тим вище ціна. Висота штампування може бути (на прикладі різних видів металочерепиці Прушиньскі): – 15 мм – на штампування йде 4% від собівартості металу при довжині тайла 350 мм (Шафір350, Крон-350); – 20 мм – 5% собівартості металу при довжині тайла 400 мм (Шафір-400, Крон-400); 25 мм – більше 7% собівартості металу при довжині тайла 350 мм (Арад Класік); – 34 мм – 9,2% собівартості металу при довжині тайла 370 мм (Карпатія); – 37 мм – 10,6% собівартості металу при довжині тайла 350 мм (Арад). Порівняємо два продукти

Продукт 1. No name Продукт 2. No name
image001 image004
image002
123456789

Порівняльна таблиця

Параметр No name 1 No name 2
Повна висота 55 41
Висота штамповки 20 15
Повна ширина 1195 1180

Висновок: металочерепиця «No name 2» є економ-копією металочерепиці «No name 1».

Ціна металочерепиці та вартість упаковки і доставки

Чим вище вартість упаковки і більше вартість доставки, тим більше накладні витрати на м2 готової продукції. Ці статті витрат завжди нижче у місцевих виробників, ніж у великих компаній національного рівня. Однак ми робимо якісну фірмову упаковку, тому вона: – Захищає металочерепицю Прушиньскі від підробок; – Дозволяє захистити металочерепицю при навантаженні-розвантаженні та зберіганні на майданчику; – Дозволяє вивантажувати пачки металочерепиці у кінцевого замовника за допомогою крана або навантажувача.

упаковка металлочерепицы Прушиньски 

Фото 2. Упаковка металочерепиці Прушиньскі

metallocherepica-arad-modulnaya-6 

Фото 3. Упаковка модульної металочерепиці Прушиньскі

Ціна металочерепиці та кількість технологічного відходу

При виробництві металочерепиці існують т.зв. технологічні відходи. Чим більший обсяг виробництва, тобто чим більше замовлень в одному кольорі та покритті проводиться верстатом за один раз, тим такі відходи менше. Чим більше виробник, тим менше він втрачає на відходах за рахунок масштабу бізнесу.

Розмір додаткової націнки за популярність бренду

Безсумнівно, існує певна націнка за популярність бренду, оскільки бренд дає покупцеві більше впевненості в безпеці в якості продукту, його відповідності заявленим характеристикам, виконання гарантійних зобов’язань і т.д. Однак ситуація на ринку України не дозволяє на сьогодні отримувати додаткову ціну за бренд. Бренд-Прушиньски Фото 4. Лого Прушиньскі на вуличному стенді та гоночному автомобілі Прочитавши цю статтю, Ви можете себе почувати достатньо компетентним у питанні формування ціни на металочерепицю. Порівнюючи різні пропозиції, виберіть саме той продукт, який найбільшою мірою відповідає Вашим потребам. А ми готові максимально допомогти Вам.

Розрахунок вартості покрівлі