Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Cоцмережі:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Покрівля з профнастилу: переваги над металочерепицею

19 / 07 / 2022

Покрівля з профнастилу рідко зустрічається на дахах приватних будинків в Україні, хоча профнастил має певні переваги над металочерепицею як покриття для покрівлі. Пов’язано це з існуючими уподобаннями і відсутністю звички розглядати профнастил як повноцінний покрівельний матеріал. У той же час у Польщі з профнастилу монтується багато покрівель. І пов’язано це не тільки з ціною покрівлі, яка з профнастилу обійдеться загалом дешевше, ніж з металочерепиці.

cena-krovli-iz-profnastila-v-sravnenii-s-metallocherepicej (1)

Фото 1. Покрівля з профнастилу на приватному котеджі

У багатьох випадках покрівля з профнастилу виглядає як мінімум не гірше, ніж така ж покрівля з металочерепиці. У нашій країні приватні забудовники часто намагаються зробити укладку металочерепиці навіть там, де її застосування технологічно неправильно або недоцільно, наприклад, на покрівлях з малим кутом нахилу або на покрівлях, які не видно чи погано видно.

cena-krovli-iz-profnastila-v-sravnenii-s-metallocherepicej (2)

Фото 2. Покрівля з профнастилу на приватному котеджі.

Крім того, багато покрівельники також віддають перевагу укладку профнастилу над монтажем металочерепиці і навіть готові призначати за монтаж профнастилу меншу ціну за роботу.

Основні переваги монтажу профнастилу перед укладанням металочерепиці:

1. Ціна монтажу профнастилу менше від ціни укладання металочерепиці. 2. Ціна профнастилу, як правило, менше, ніж ціна металочерепиці. 3. Профнастил простіше монтувати на покрівлі, ніж металочерепицю. Як сказав один з покрівельників «Не треба ловити міліметри». Тому монтаж профнастилу також можна виконати своїми руками.

cena-krovli-iz-profnastila-v-sravnenii-s-metallocherepicej (3)

Фото 3. Покрівля з профнастилу на приватному котеджі.

4. Для розвантаження-навантаження і підйому на покрівлю профнастилу не треба дотримуватися жорстких правил і певної кількості людей («Піднімати на дах можна навіть одному, можна згинати профіль, навіть в рулон»). Цього ми, звичайно, робити не рекомендуємо. 5. Ціна покрівлі з профнастилу нижче через економію по дереву (можна використовувати необрізну дошку і її кількість менша, ніж при укладанні металочерепиці, оскільки вона може укладатися рідше – з кроком не 35, а 50-60 см і навіть до метра – це добре видно на фото 4).

cena-krovli-iz-profnastila-v-sravnenii-s-metallocherepicej (4)

Фото 4. Покрівля з профнастилу на приватному будинку

6. Відрізати уздовж, перпендикулярно, по діагоналі профнастил швидше і простіше, як спеціальним інструментом, так і звичайними ножицями по металу.

cena-krovli-iz-profnastila-v-sravnenii-s-metallocherepicej (5)

Фото 5. Покрівля з профнастилу на дачі

7. Менше проблем при підйомі на покрівлю та укладанні листів завдовжки більше 5 м. Їх немає необхідності ділити навпіл. 8. При правильному розрахунку ціна покрівлі з профнастилу нижче, оскільки менше відхід на підрізування, особливо при чотирьох і більше схилах покрівлі. Відрізані по діагоналі листи можна використовувати на інших скатах або на тому ж схилі, оскільки профнастил можна перевертати. Листи ж металочерепиці через специфічне профілювання і штампування перевертати не можна. 9. Ціна даху з профнастилу нижче через меншу кількість кріплення. Кількість саморізів по дереву або по металу може бути нижчою, ніж для металочерепиці, якщо дерев’яні лати під профнастил покладені з великим кроком. Однак економити на кріпленні на покрівлі з металу ми не радимо, тому що це може негативно позначитися на «шумності» даху. 10. Профнастил має більш високу несучу здатність, тобто може винести великі навантаження, тому по профнастилу на покрівлі монтажнику пересуватися простіше. Це не відноситься до товщин менше 0,45 мм, оскільки там йдеться вже про недостатню стійкість полиці профнастилу.

cena-krovli-iz-profnastila-v-sravnenii-s-metallocherepicej (6)

Фото 6. Покрівля з профнастилу на котеджі з кількома власниками.

Детальніше з темою монтажу покрівлі Ви можете ознайомитися в:

1) інструкції з монтажу профнастилу і металочерепиці;

2) статті «Правильний монтаж покрівлі та використання покрівельних матеріалів: металочерепиці та профнастилу»

3) статті «Технологія укладки металочерепиці».