Збірні сендвіч-панелі поелементної зборки. Послідовність монтажу

Збірна сендвіч-панель поелементної зборки із застосуванням ЛСТКпрофілів — це самонесуча стінова захисна конструкція, що складається з чотирьох основних елементів:

1) стіновий прогонКомпанія «Прушиньскі» виробляє оцинковані холоднокатані Z- і С-профілі висотою від 100 до 300 мм, товщиною 1,5 мм; 2,0 мм; 2,5 мм; 3,0 мм;
2) мінеральна вата рекомендованою щільністю 45 кг/м3;
3) внутрішній стіновий профнастил;
4) зовнішній фасадний профнастил.

Як зовнішнє облицювання у збірній сендвіч-панелі можуть використовуватися фасадні панелі та фасадні касетони.

опорный-столик-рис-1

Рис. 1. Сендвіч-панель поелементної зборки на основі ЛСТКпрофілів 

Склад сендвіч-панелі поелементної збірки на основі ЛСТК-профілів:

стіновий оцинкований Zпрофіль;
внутрішній стіновий профнастил;
пароізоляційна плівка;
утеплювач;
термопрокладка;
вітробар’єр;
фасадний профнастил

При конструктивному вирішенні «теплої» стінової огороджувальної конструкції у збірній сендвіч-панелі, основним її елементом є прогін, змонтований на несучий каркас. У «тілі» стінового прогону знаходиться шар теплоізоляції, який захищається плівками і «зашивається» з внутрішнього та зовнішньої боку стіновими профнастилами.

В якості стінових прогонів компанія «Прушиньскі» рекомендує використовувати холоднокатані оцинковані Z- і С-профілі.

Z-профиль 

Фото 1. Оцинковані холоднокатані Z-профілі

Холоднокатані ЛСТК-профілі виробляються з оцинкованої сталі марки S350GD + Z275 (згідно EN 10147/91). Конструктивні властивості і висока несуча здатність профілів дозволяє перекривати прольоти (відстані від колони до колони) до 12 м, чого неможливо домогтися для заводської сендвіч-панелі або збірного сендвіча на основі стінової касети (ВСК). Завдяки високій якості цинкового покриття (275 г/м2 — 1-й клас цинкування) ЛСТК-профілі не вимагають додаткового захисту в неагресивних і слабкоагресивних середовищах.

Монтаж збірної сендвіч-панелі із застосуванням ЛСТК-профілів починається з установки прогонів на колони або фахверкові стійки. До несучих елементів прогони кріпляться за допомогою гнутих оцинкованих кутників або кутників з гарячекатаної сталі за допомогою болтового з’єднання.

опорный-столик-рис-2  

Рис. 2. Опорні столики, встановлені на колони

Тип ЛСТКпрофілів (Z або C), їхня висота і товщина, а також крок прогонів визначаються проектом і за допомогою каталогу «Таблиці навантажень Z- і C-профілів», де наведені таблиці несучих здібностей для різних схем використання прогонів і детально описані методи підбору оптимальних варіантів використання Z- і C-профілів.

Z або С-профілі кріпляться до кутників на болтах, а діаметр болта визначається проектом (найчастіше це болти М12 або М16). Перфорація профілю під болтове з’єднання виробляється на заводі «Прушиньскі» згідно з кресленнями КМД, які виготовляють співробітники інженерно-технічного відділу нашої компанії на підставі наявного проекту.

опорный-столик-рис-3 

Рис. 3. Оцинковані С-профілі, змонтовані на опорні столики за допомогою болтового з’єднання

опорный-столик-рис-3-1

Рис. 3.1. Оцинковані Z-профілі, змонтовані на опорні столики за допомогою болтового з’єднання

При будівництві «холодної» будівлі (в стінових і покрівельних огороджувальних конструкціях не застосовується теплоізоляція) основним рішенням є прогонна фасадна система.

Із зовнішнього боку прогону за допомогою саморізів по металу монтується фасадний профнастил. Кількість точок кріплення профнастилу до прогонів визначається проектом і залежить від розрахункових вітрових навантажень, а також від кроку прогонів. Крок прогонів визначається проектом і найчастіше знаходиться в межах від 1 до 3 м.

опорный-столик-рис-4 

Рис. 4. «Холодне» стінове огородження

Для монтажу «теплої» стінової огороджувальної конструкції на основі холоднокатаних ЛСТК-профілів необхідно «тіло» прогону заповнити теплоізоляцією, тобто плитами мінеральної вати. З боку внутрішньої частини сендвіч-панелі поелементної зборки утеплювач повинен бути огороджений від впливу повітря, насиченого парою, за допомогою пароізоляційної плівки (паробар’єра). Стики плівки необхідно проклеїти спеціальною клейкою стрічкою. Проклейка рулонів пароізоляції є обов’язковою для її правильної роботи.

опорный-столик-рис-5 

Рис. 5. Встановлення паробар’єру з внутрішньої частини стінового огородження

Проклеєна між собою пароізоляційна плівка притискається до стінового прогону внутрішнім профнастилом, який кріпиться до Z або С-профілів на саморізах. Тип внутрішнього профнастилу визначається проектною документацією та безпосередньо залежить від кроку стінових прогонів.

опорный-столик-рис-6 

Рис. 6. Змонтований паробар’єр і внутрішній стіновий профнастил

Для відсікання «містка холоду», який утворюється в місці прямого контакту між фасадним профнастилом і стіновим прогоном, в тілі якого буде розташовано утеплювач, на зовнішнє вертикальне ребро прогону монтується самоклейка термопрокладка товщиною 5 мм і шириною 50 мм.

 опорный-столик-рис-7 

Рис. 7. Термопрокладка 5х50 на зовнішній межі стінового С-прогону

Після цього монтується утеплювач. Щільність плит мінеральної вати залежить від кроку прогонів, і чим більше крок, тим більше повинна бути щільність, так як плити, розміщені одна на одній створюють тиск на нижні, що може призвести до просідання і виникнення «містків холоду». При кроці прогонів до 1200 мм ми рекомендуємо використовувати вату щільністю не менше 30 кг/м3. При кроці до 3000 мм — не менше 45 кг/м3. Також варто відзначити, що товщина утеплювача повинна бути рівна ширині стінового прогону.

 опорный-столик-рис-8 

Рис. 8. Плити мінеральної вати, укладені в «тіло» стінового прогону в конструкції збірної сендвіч-панелі

Для захисту теплоізоляції від видування із зовнішньої сторони фасаду плити мінеральної вати закриваються вітрозахисної плівкою.

 опорный-столик-рис-9 

Рис. 9. Вітробар’єр із зовнішньої сторони конструкції збірної сендвіч-панелі

Завершальним етапом монтажу сендвічпанелі поелементної зборки із застосуванням ЛСТКпрофілів є монтаж фасадного профнастилу на прогін за допомогою саморізів по металу, кількість яких визначається, виходячи з вітрового навантаження в регіоні забудови і кроку прогонів.

 опорный-столик-рис-10 

Рис. 10. Монтаж фасадного профнастилу. Готовий сендвіч поелементної зборки

Інженери компанії «Прушиньскі» при роботі з проектом допоможуть Вам підібрати оптимальний перетин і тип несучих ЛСТКпрофілів, профнастили внутрішній і зовнішній, зроблять розкладки і відомості матеріалів, необхідних для реалізації об’єкта.

Фасадні PS- панелі при монтажі вертикальному монтажі допускається кріпити відразу на стінні прогони без використання додаткової підконструкції.

opornyiy-stolik-ris-11 

Рис. 11. Монтаж вертикально розташованих фасадних панелей в якості облицювання збірною сэндвич-панели. Готовий сендвіч поелементного складання

Додаткові ті, що направляють потрібні при монтажі профнастила і PS- панелей горизонтально, а також монтажі кассетонов. Як направляють використовується омега-профіль, тип і переріз яких визначається, виходячи з вітрових навантажень регіону будівництва і здатності конкретного типу омега-профилей, що несе.

opornyiy-stolik-ris-12

Рис. 12. Монтаж омега-профилей для горизонтального розміщення металевого облицювання фасаду(кассетонов із закритим стиком До-1 і До-2)

Для монтажу кассетонов із закритим стиком застосовуються забарвлені омега-прогоны(омега прогін такого ж кольору, як кассетон).

opornyiy-stolik-ris-13

Рис. 13. Монтаж фасадних кассетонов в якості облицювання збірною сэндвич-панели. Готовий сендвіч поелементного складання

Омега прогони для кріплення PS- панелей, профнастила і кассетоном з відкритим стиком Т-1 використовуються оцинковані, на відміну від варіанту з кассетонами До-1 і До-2.

opornyiy-stolik-ris-14

Рис. 14. Монтаж омега-профилей для горизонтального розміщення металевого облицювання фасаду(PS- панелей, профнастила і кассетоном з відкритим стиком Т-1)

Фасадні PS- панелі кріпляться до омега прогонам оцинкованими саморезами з пресшайбой.

opornyiy-stolik-ris-15

Рис. 15. Монтаж горизонтально розташованих фасадних панелей. Готовий сендвіч поелементного складання

Для монтажу профнастила в горизонтальному положенні на стінні прогони, потрібно додаткову підконструкцію з омега профілів(що вертикальні, що направляють). Профнастил кріпиться до омега прогонам саморезами в кожну хвилю профілю.

opornyiy-stolik-ris-16

Рис. 16. Монтаж горизонтально розташованого профнастила. Готовий сендвіч поелементного складання

Сэндвич-панель-поэлементной-сборки-профнастил 

Фото 2. Сендвіч-панель поелементної зборки: Зерновий термінал «Агроальфотермінал» (Миколаївська обл), збірна сендвіч-панель з облицюванням профнастилом Т18U

Сэндвич-панель-поэлементной-сборки-профнастил2 

Фото 3. Сендвіч-панель поелементної зборки: Адміністративний корпус ТОВ «Мега Транс» (Одеська обл), збірна сендвіч-панель з облицюванням профнастилом Т20

Сборная-сэндвич-панель-поэлементной-сборки_профнастил_3 

Фото 4. Сендвіч-панель поелементної зборки: Автомобільна газонаповнювальна компресорна станція (Сумська обл), збірна сендвіч-панель з облицюванням профнастилом Т18U

Сборная-сэндвич-панель-поэлементной-сборки_кассетоны 

Фото 5. Сендвіч-панель поелементної зборки: Фітнес-центр (Сумська обл), збірна сендвіч-панель з облицюванням фасадними касетонами

Cэндвич-панель-поэлементной-сборки_профнастил_4 

Фото 6. Сендвіч-панель поелементної зборки: Супермаркет АТБ (Миколаївська обл), збірна сендвіч-панель з облицюванням профнастилом Т20

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете, звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі за телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua

Купити фасадні та інші матеріали виробництва компанії “Прушиньскі” Ви можете, звернувшись в департаменти і регіональні представництва компанії у всіх регіонах України.