Типові вузли обшивки існуючої будівлі фасадними касетонами з утепленням

Обшивка існуючої будівлі фасадними касетонами з утепленням, є одним з найсучасніших і надійних видів вентильованих фасадів. Фасадні системи з касетонами розроблені таким чином, що крім сучасного та естетичного вигляду, вони мають високу міцність, що дозволять продовжити термін експлуатації будівлі. У даній статті Ви побачите типові вузли для монтажу фасадних касетонів. До типових вузлів можна віднести:

  • зовнішній кут будівлі;
  • внутрішній кут будівлі;
  • цокольний вузол;
  • вузол над вікном;
  • вузол під вікном;
  • вузол збоку вікна (3 варіанти).

Нижче ми покажемо і коротко опишемо особливості пристрою кожного вузла.

 Влаштування зовнішнього кута будівлі при обшивці фасадними касетонами з утепленням

Рішення даного вузла полягає в тому, що замість кутових планок використовується готовий кутовий касетон. Касетон даного типу може мати різні розміри сторін і кут. Таким чином, формується рівний і красивий кут будівлі з розбивкою по швах і стиках.

pruszynski-kasseton-render-ris-1

Рис. 1

pruszynski-kasseton-chertej-ris-2

Рис. 1.1

Розшифровка умовних позначень для рисунка 1.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета).

Влаштування внутрішнього кута будівлі при обшивці фасадними касетонами з утепленням

Так само, як і з зовнішнім (зовнішнім) рогом будинку, рішення даного вузла полягає в використанні готової кутовий касети (касетона).

pruszynski-kasseton-render-ris-2

Рис. 2

pruszynski-kasseton-chertej-ris-1

Рис. 2.1

Розшифровка умовних позначень для рисунка 2.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета).

Влаштування цокольного вузла будівлі при обшивці фасадними касетонами з утепленням

До омега-профілю кріпиться саморізами цокольна планка, яка заодно служить стартовою планкою для монтажу першого ряду касетонів.

pruszynski-kasseton-render-ris-3

Рис. 3

 pruszynski-kasseton-chertej-ris-3

Рис. 3.1

Розшифровка умовних позначень для рисунка 1.3: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета); 10) цокольна планка (стартова).

Рішення вузла над вікном (дверима) будівлі при обшивці фасадними касетонами з утепленням

При цьому рішенні використовується дві планки: відлив, який дозволяє скидати дощову воду, яка тече по касетонів і служить стартовою планкою для монтажу касетонів, а також Z-образна планка, яка заводиться під відлив і закриває всю конструкцію фасаду (утеплювач, плівку, омега профіль, підсистему, …).

pruszynski-kasseton-render-ris-4

Рис. 4

pruszynski-kasseton-chertej-ris-4

Рис. 4.1

Розшифровка умовних позначень для рисунка 4.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета); 10) планки на вікна.

Рішення вузла під вікном будинку при обшивці фасадними касетонами з утепленням

Рішення вузла полягає в використанні гнутих підвіконної планки і додаткової планки, за яку чіпляється подоконная. Підвіконна планка кріпитися в даному випадки саморізами тільки до рами вікна.

pruszynski-kasseton-render-ris-5

Рис. 5

pruszynski-kasseton-chertej-ris-5

Рис. 5.1

Расшифровка условных обозначений для рисунка 5.1: 1) опорный столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморез; 5) утеплитель; 6) крепление термоизоляции; 7) ветробарьерная пленка; 8) омега-профиль; 9) кассетон (фасадная кассета); 10) планка подоконная.

Рішення вузла збоку вікна (двері) будівлі (Варіант-1) при обшивці фасадними касетонами з утепленням

На вузлі показано рішення з використанням Z-подібної планки, яка заводиться під касетон на омега-прогон і закриває конструктив стіни. Кріпиться планка саморізами до рами вікна. Бічна частина касетона залишається видимої.

pruszynski-kasseton-render-ris-6

Рис. 6

pruszynski-kasseton-chertej-ris-6

Рис. 6.1

Розшифровка умовних позначень для рисунка 6.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета); 10) планка віконна бічна.

Рішення вузла збоку вікна (двері) будівлі (Варіант-2) при обшивці фасадними касетонами з утепленням

Суть даного рішення полягає у використанні нестандартної планки, яка дозволяє створити вертикальний шов між касетонів і планкою. Планка повністю закриває конструктив стіни. Кріпиться планка саморізами до рами вікна.

pruszynski-kasseton-render-ris-7

Рис. 7

pruszynski-kasseton-chertej-ris-7

Рис. 7.1

Розшифровка умовних позначень для рисунка 7.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета); 10) планка віконна бічна.

Рішення вузла збоку вікна (двері) будівлі (Варіант-3) при обшивці фасадними касетонами з утепленням

На вузлі показано рішення з використанням нестандартної планки, яка заводиться на омега-прогін під касетон і закриває конструктив стіни. В даному варіанті вертикального шва меджу касетонів і планкою немає. Кріпиться планка саморізами до рами вікна. Бічна частина касетона, на відміну від Варіанта-1, залишається невидимою.

pruszynski-kasseton-render-ris-8

Рис. 8

pruszynski-kasseton-chertej-ris-8

Рис. 8.1

Розшифровка умовних позначень для рисунка 8.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета); 10) планка віконна бічна.

Варіант рішення парапетного вузла при обшивці фасадними кассетонами з утепленням

На вузлі показано рішення з утепленням парапету і використанням нестандартної парапетної планки, яка кріпитися до L- прогону на парапеті. Параметри планки і L- прогону залежать від ширини парапету.

Рис. 9

pruszynski-kasseton-chertej-ris-9

Рис. 9.1

озшифровка умовних позначень для рисунка 9.1: 1) опорний столик; 2) дюбель; 3) L-прогон; 4) саморіз; 5) утеплювач; 6) кріплення термоізоляції; 7) ветробарьерная плівка; 8) омега-профіль; 9) касетон (фасадна касета); 10) профанстил покрівельний; 11) покрівельна мембрана; 12) парапетна планка.

Планки найкраще замовляти після вимірів під час або після монтажу касетонів, крім стартової, з якої починається монтаж. Як приклад на вузлах використовується касетон з закритим замком «К-1». Приклад теплотехнічного розрахунку, за допомогою якого можна розрахувати необхідну товщину утеплення фасаду, можна побачити на сторінці: «Теплоізоляція будівель з використанням виробів з мінеральної вати (розрахунки і технічні рішення)»

На станиці ми розмістили основні типові рішення вузлів при обшивці будівлі фасадними касетонами з утепленням. Якщо Вам не підходять ці рішення, фахівці компанії «Прушиньскі» допоможуть розробити нестандартні рішення, враховуючи особливості Вашого проекту.