Завод з виробництва матеріалів для покрівель, фасадів та швидкомонтованих будівель

Мы в соцсетях:

Телефонуйте нам безкоштовно 0-800-33-00-63

Покрівля з використанням несучих оцинкованих прогонів

03 / 01 / 2013

«Жорстка» покрівля

У промисловому і цивільному будівництві в якості несучих конструкцій покрівлі використовуються металеві опори (балки, ферми, рами). Компанією «ПРУШИНЬСКІ» напрацьовані рішення покрівлі для таких видів несучих конструкцій.

Одне з них – використання по металевих балках або фермам оцинкованих холоднокатаних профілів типу “Z” в якості покрівельних прогонів (див. рис. Поз.3).

Жорстка покрівля з використанням Z-прогонів

До несучих елементів прогони кріпляться за допомогою гнутих куточків або куточків з гарячекатаної

сталі (поз. 2) та болтового з’єднання (поз. 4).

Тип прогонів (Z або C), їх висота і товщина, а також крок оцинкованих прогонів визначаються проектом, або за допомогою каталогу «Таблиці навантажень Z-і C-прогонів», обробленого фахівцями компанії «ПРУШИНЬСКІ», де наведені таблиці навантажень для різних схем використання прогонів (одно-, двох-або багатопролітної схеми обпирання) і детально описані методи підбору оптимальних варіантів використання прогонів.

До оцинкованим прогонів кріпиться самонарізними болтами у кожну хвилю (див. 7) несучі профільовані листи Т 40-Т92 (поз.5) широкими полицями догори (для утепленої покрівлі), або широкими донизу (для холодної). Висота профілю підбирається залежно від заданих проектом навантажень та кроку прогонів.

Жорстка покрівля з використанням Z-прогонів

На профільовані листи укладається пароізоляційна плівка (поз.6), стики якої необхідно проклеїти спеціальною клейкою стрічкою.

Після цього на металопрофіль, перпендикулярно скату, монтуються дистанційні (проміжні) Z-прогони товщиною t = 1,0; 1,25; 1,5 мм (поз. 8), залежно від обраного кроку прогонів і від типу покрівельного (верхнього) профлиста.

Дистанційний Z-прогон монтується до несучого (нижнього) листу саморізами в кожну хвилю (поз.9). По всій довжині дистанційного Z-прогону проклеюється термопрокладка товщиною 3 або 5 мм і шириною 50 або 70 мм (поз.10) для усунення містка холоду.

Після цього укладають утеплювач (поз. 11), по поверхні якого, паралельно лінії карниза, монтують супердифузійну мембрану (поз.12) з напуском, ширина якої вказана на рулоні.

Тип покрівельного трапецієвидного листа (поз.13) вибирається залежно від заданих в технічному проекті навантажень на покрівлю та від кроку дистанційних прогонів.

Монтується покрівельний лист за допомогою саморізів в кожну хвилю (поз.14). Уздовж поздовжнього стику листів необхідно проклеїти клейкий ущільнювач товщиною 3 мм і шириною 10 мм (3х10) і скріпити листи між собою по стику саморізами через кожні 300-500 мм залежно від товщини металопрофілю.

М’яка покрівля

Цей вид покрівлі монтується так, як і “жорстка” покрівля до позиції, коли укладається утеплювач. При цьому проміжні (дистанційні) Z-прогони не використовуються.

Безпосередньо на утеплювач монтується гідроізоляція, а на неї – шар EPDM-мембрани.

М’яка покрівля з використанням Z-прогонів