Збірні сендвіч-панелі із застосуванням стінової касети ВСК

Збірні сендвіч-панелі складаються з трьох основних елементів: самонесучої стінової касети, утеплювача і зовнішнього облицювання.

1. Стінова касета ВСК — модульної ширини 600 мм, глибиною 100, 125 або 150 мм. Про переваги збірних сендвіч-панелей на основі стінової касети перед збірним сендвічем з облицюванням з профнастилу або заводськими сендвічпанелями докладніше можна подивитися тут.

2. Мінеральна (кам’яна) вата рекомендованою щільністю 30 кг/м3.

3. Зовнішній облицювальний елемент профнастил, фасадні панелі, фасадні касетони. При цьому напрямок профнастилу та фасадних панелей може бути як вертикальним, так і горизонтальним.

montazh-sendvich-paneli-vsk-01 

Рис. 1. Сендвіч-панель на основі внутрішньої стінової касети

Розшифровка умовних позначень для рисунка 1: 1) ущільнювач вертикальний; 2) внутрішня стінова касета (ВСК)3) саморіз по металу 5,5х324) ущільнювач для стінових касет 20х55) саморіз по металу 4,8х20 або 5,5х256) утеплювач7) термопрокладка 5х508) вітробар’єр9) фасадний профнастил.

Внутрішня стінова касета є самонесучим елементом сендвіч-панелі поетапної зборки і монтується безпосередньо на колони (фото 1). Перетин стінової касети (товщина металу від 0,75 до 1,0 мм, глибина — 100 мм, 125 мм і 150 мм) визначається, виходячи з розрахунку вітрового навантаження для об’єкта та «Таблиць навантажень для стінових касет «Прушиньскі».

BCK_1 

Фото 1. Монтаж внутрішньої стінової касети на металеві колони

Максимальний крок опор (колон) для застосування стінової касети становить 9 м, при цьому, колони можуть бути як металеві, так і виконані з залізобетону (міняється тільки тип кріпильного елемента).

У конструкції сендвіч-панелі поетапної зборки із застосуванням стінової касети відсутня паробар’єрна плівка для захисту утеплювача від конденсації вологи в результаті дифузії водяної пари через конструкцію стін. Функцію парозахисту виконують:

– В місцях стику внутрішніх стінових касет між собою – спеціальна термопрокладка;

– В місцях примикання стінових касет до колон – клейкий ущільнювач вертикальний шириною 20 мм і довжиною 600 мм, який монтується на колону. Такий ущільнювач повністю повторює геометрію внутрішньої поверхні стінової касети.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-02

Рис. 2. Монтаж вертикального клейкого ущільнювача для збірної сендвіч-панелі

Внутрішня стінова касета монтується на металеву колону за допомогою саморізів по металу 5,5х32 – по 3 точки кріплення на кожній колоні (при кроці колон 6000 мм, якщо крок більше — згідно характеристикам саморіза на відрив). У разі застосування такої конструкції на залізобетонний каркас, використовуються розпірні дюбелі або спеціальні саморізи по бетону.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-03

Рис. 3. Монтаж збірної сендвіч-панелі: кріплення внутрішньої стінової касети

Між касетами, в спеціальну горизонтальну канавку, укладається ущільнювач шириною 20 мм і товщиною 5 мм. Поздовжній замок стінових касет додатково скріплюється саморізами по металу з кроком 600 мм.

У зв’язку з тим, що стінова касета є одночасно і внутрішньою частиною сендвіч-панелі і несучим елементом захисної конструкції, необхідно розірвати прямий контакт між зовнішнім облицювальним матеріалом і внутрішньою частиною стіни («місток холоду»). Для цього, на зовнішнє ребро стінової касети кріпиться самоклеюча термопрокладка завтовшки 5 мм і шириною 50 мм.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-04

Рис. 4. Монтаж збірної сендвіч-панелі: кріплення термопрокладки 5х50

У касету встановлюється плитний утеплювач шириною 600 мм (під модуль касети). Товщина утеплювача повинна бути ідентичною глибині касети, в іншому випадку частина касети буде знаходиться у відкритому стані, що призведе до утворення прямого «містка холоду».

Щільність плит мінеральної вати не повинна перевищувати 45 кг/м3, при цьому мінімальна щільність може бути і нижче 30 кг/м3. Вата щільністю 0 кг/м3 є рекомендованою у зв’язку з тим, що її теплотехнічні та механічні властивості в поєднанні з її вартістю є ідеальними для застосування такої плити в конструкції стінової касети.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-05

Рис. 5. Монтаж збірної сендвіч-панелі: укладання утеплювача

Сендвіч-панель поетапної зборки є по суті вентильованим фасадом. З цієї причини і для поліпшення теплотехнічних властивостей конструкції мінеральну вату рекомендується захистити вітробар’єром.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-06

Рис. 6. Монтаж збірної сендвічпанелі: установка вітроізоляції

Облицювання фасаду із застосуванням фасадних панелей, профнастилу та касетонів

Після установки вітрозахисної плівки монтується зовнішній елемент огородження фасаду будівлі. При використанні фасадного профнастилу або фасадних панелей, розташованих вертикально, вони монтуються за допомогою саморізів по металу безпосередньо до стінової касети.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-07

Рис. 7. Монтаж вертикально розташованого профнастилу як облицювання збірної сендвіч-панелі

Фасадні PS- панелі при монтажі вертикально монтуються відразу на стінні касети без використання додаткової підконструкції.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-08

Рис. 8. Монтаж вертикально розташованих фасадних панелей як облицювання збірної сендвіч-панелі

Якщо в архітектурних рішеннях фасаду будівлі був застосований профнастил або фасадні панелі з горизонтальним розташуванням або фасадні касетони, необхідно змонтувати додаткові вертикальні напрямні омега-профілі, тип і переріз яких визначається, виходячи з вітрових навантажень регіону будівництва та несучої здатності конкретного типу омега-профілів.

 montazh-sendvich-paneli-vsk-09

Рис. 9. Монтаж омега-профілів для горизонтального розміщення металевого облицювання фасаду

Кассетоны із закритим стиком монтуються на забарвлені омега прогони(омега прогін такого ж кольору, як кассетон).

 montazh-sendvich-paneli-vsk-10

Рис. 10. Монтаж фасадних касетонів як облицювання збірної сендвіч-панелі

Омега прогони для кріплення PS- панелей, профнастила і кассетоном з відкритим стиком Т-1 використовуються оцинковані, на відміну від варіанту з кассетонами К-1 і К-2.

montazh-sendvich-paneli-vsk-11

Рис. 11. Монтаж омега-профилей для горизонтального розміщення металевого облицювання фасаду (PS- панелей, профнастила і кассетоном з відкритим стиком Т-1)

Фасадні PS- панелі кріпляться до омега прогонам оцинкованими саморезами з пресшайбой.

montazh-sendvich-paneli-vsk-12

Рис. 12. Монтаж горизонтально розташованих фасадних панелей в якості облицювання збірною сэндвич-панели

При монтажі профнастила в горизонтальному положенні на стінну касету, потрібно додаткову підконструкцію з омега прогонів. Профнастил кріпиться до омега прогонам саморезами в кожну хвилю профілю.

montazh-sendvich-paneli-vsk-13

Рис. 13. Монтаж горизонтально розташованого профнастила в якості облицювання збірною сэндвич-панели

Інженери компанії «Прушиньскі» при роботі з проектом, допоможуть Вам підібрати переріз і тип стінової касети (ВСК), утеплювач, омега-профілі, а також зроблять розкладки і відомості профнастилу, фасадних панелей або касетонів та інших матеріалів, необхідних для реалізації об’єкта. Також, за необхідності, нами здійснюється шеф-монтаж.

Фасад здания из сборной сэндвич-панели 

Фото 2. Фасад будівлі промислового призначення зі збірної сендвіч-панелі в процесі монтажу

Фасад здания из сборной сэндвич-панели 

Фото 3. Фасад будівлі промислового призначення зі збірної сендвіч-панелі

Фасад здания из сборной сэндвич-панели 

Фото. 4. Облицювання збірної сендвіч-панелі фасадними панелями

Купити матеріали для збірної сендвіч-панелі

Отримати кваліфіковану інженерну консультацію Ви можете, звернувшись в Інженерний департамент компанії Прушиньскі за телефоном: (044) 492 76 86, (044) 492 76 87 або електронною поштою: calc@pruszynski.com.ua

Купити матеріали для збірної сендвічпанелі і інші матеріали для покрівлі та фасаду Ви можете, звернувшись в департаменти і регіональні представництва компанії у всіх регіонах України.